bambusov parket

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
X

xpajamacax

Gost
tražeći, potpuno neiskusno,parket..
(ježim se od laminata)
naleteh na ponudu parketa od bambusa.
pa vas molim za komentar,
ako imate ili znate nekoga ko ima iskustvo
izgleda super,i lakiran je,dakle samo se postavi :P
cene su od 22-29 jevra +ruke nešto malo
 
i mene zanima kako izgleda taj parket...
da li je samo lakiran ili i bajcovan, moze li kao i drugi parketi da se hobluje i ponovo lakira i da li se lepi ili se postavlja na klik (ne misem :lol: ).
kakva treba da je podloga za postavljanje ovog parketa.
izvni ako te udavih sa pitanjima ali ako imas odgovore na neke od ovih pitanja molim te da ih podelis sa nama.
pozdrav.
 
olid Bamboo Flooring -

Bamboo flooring is becoming highly appreciated by customers because of its understated elegance, special appearance and unique coloring. Altering the layout designs also brings surprising results; these traits can't be found in other flooring woods.

Bamboo, one of the oldest building materials, is a relative newcomer to the natural flooring market; it's finding success with a totally new look for plank flooring.
prodavac kaže da je prelakiran šest puta, ds se lako postavlja.
površina na koju se postavlja treba da bude ravna,ali kako kaže ne idealno..
koristi se i lepak,koji se može koristiti patos+parket,ili da se postavlja kao i laminat,tj samo lepak daska+daska.
dimenzije su od 92-95 cm x 9,5 cm 15mm debljine.
kada sam pitala radnje za cene parketa dobila sam neki prosek od 1600-1800 dinara,plus postavljanje,hoblovanje i lakiranje,plus lak ...te to dođe na isto.
a,da lepak za parket je oko 500 dinaraza 10 kila,to je neki 2komponentni.
idem u ponedeljak da vidim kako izgleda,a radnja se nalazi u nekom staklencu u nemanjinij,ispod meka na slaviji.
osoblje ultra ljubazno! (preko telefona)
i ono što me je još oduševilo je da imaju i granitne ploče u ponudi...
ako islopam još nešto :arrow: podeliću sa vama
i da,može da se hobluje,može da se pere vodom!
 
cena mu je od 22 do 29 evra kvmetar.
običan košta 1600 ali ide 6 evra za postavljanje,ruke +hoblovanje+lakiranje.
lak je skup,ne znam kolko.
tako da dođe na isto.
ovo npr 22evra+4 postavljanje
ja mislim da je povoljnije :wink:
 
joj, baš mi se sviđa. moraćeš da me apdejtuješ ako odlučiš da ga postaviš. Utisci, mane, prednosti i tako to. Rekoh ja, zlata ćeš da mi vrediš :D :wink:
 
Nije skup, samo proveri koliko lepka ide otprilike po kvadratu. Ja sam uzela komea parket koji je kostao 35e/m2, ali zato me je lepak kostao dodatnih 25e/m2. Prodavac nas je ubedjivao da sa jednom kanticom mozes da nalepis metre i metre, ali... Nije vazno, lep je, volim kad se istusiram da gazim po punom drvetu, samo mogli su odmah da mi kazu pravu cenu.
 
stvarno,koji je problem reći pravu cenu?
svašta su u stanju da nam naplričaju samo da prodaju...
sve sam se raspitala,dakle...
za površinu od 10 kvm ide 10 kila dvo komponentnog lepka.koji košta oko 500 dinara kg.
ruke za postavljanje 4 evra.
i neka ravnajuća podloga oko 2 evra kvm.
eto.
nema laka,nema hoblovanja:))
 
draga pajamaco,
ja sam ovde videla postavljen taj parket na jednom delu poda, oko 4-5 kvm, u radnji koja prodaje podne obloge; meni deluje jako lepo, oni kazu da stoji 6 meseci (na njemu se nista ne vidi, iako je kod ulaza - svi predju preko toga). moja jedina "zamerka" je sto se dosta cuje obucan pogotovo stikle :), za razliku od klasicnog parketa.

mnogo srece :)
 
@mojra
ma,ženo...nisam makla od kuhinje,već 10 dana :(
slabo mi se sušidu zidovi...malo je gazda štedeo na materijalu,pa smo imali pogolemo odpadanje maltera,tokom štemovanja za struju...ne pitaj,evo iz išiju mi ide para!
nego...kupatilo!
gledam,posmatram..
nikakao da se odlučimo šta hoćemo...te,ugaona kada,te tuš kada.te tuš kavbina,
ma krajnje smo neodlučni :p
kupatilo nam je 250x 250
ima prostora...a boga mi i ideja...samo "ovoj duši napaćenoj samo pare fale"
eh,da mi je par desetina hiljada evra...
znam ja šta bi radila:)
@queen
samo javi da turim dzezvu:)
 
@ indigo...
za dečiju je sobu. .. tako da ta buka od obuće neće biti problem...hoće to malo i zbog akustike prostora...ipak sobica je ušuškan prostor,za razliku od izložbenog salona...
ali,javljam kada probam:p mada ja ne nosim štikle...ali će navatam neku štiklarku...
možda queen...ej,queen...jl nosiš štikle?
da isprobamo parhet (kako kažu u žarkovu)
 
jao i ja sam tako za kupatilo, premisljala se do poslednjeg trenutka. a rintala sam zadnjih nedelju dana i nije jos gotovo. ja doduse imam megalomanske ideje pa sam sobicu do moje sobe pretvorila u kupatilo. privatno, samo za nas, a gosti imaju posebno. sinoc sam ukljucila kadu i radi (mehurici, mehurici...) sreca. sad sam mirna i zadovoljna.
ali spadam sa nogu. smucili su mi se radovi. ne mogu vise ni da gledam one kante sa farbom, lepkom i ostalim. jeste mnogo lepse, ali bilo je dosta. tebi svaka cast na strpljenju. koliko vremenski planiras da potraju tvoji radovi? jel' dosta mesec dana da se uradi kupatilo i kuhinja, posto mi to deluje nekako najskuplje i najzahtevnije?
 
jooj,mojra :razz:
mi smo krenuli samo da prebacimo kuhinju i trpezariju u dnevni boravak...jer je isti poveliki,a ne iskorišćen..mislim mi volimo takav...ali deca nemaju svoju sobu.
dakle,iskopasmo vodu,na pp ću da ti pošaljem predhodni izgled sobe,e će ti biti jasnije..
dakle,skinuli gipsane radove,kojih je bilo oko 30 kvm ukupno...ne pitaj :roll:
ondak smo uradili struju,koe nije bilo trofazne...pa smo menjali stare instalacije...koje su bile u očajnom stanju...hvala Brani i Nebojši,najstrpljivijim električarima na planeti :razz: ako vam trebaju majstori..i trenutno smo u fazi krpljenja,zidova..koji se osipaju, jer u malteru neije bilo cementa, ili je dobrano pala štednja istog :roll: i ako danas mi je završio zidar.hodnik i dnevnu sobu,moleri gletuju ...prljavo,prljavo.... :mad: ja samo kupim, i brišem, kada oni odu...bole me noge, nikada me nisu tako mučile...sledeće je prozor u dečijoj sobi,opet lupanje...pa skidanje pločica,jer je tu bila kuhinja,pa struja...kablovska...
i spavaća soba takođe...moramo tako parcijelno,jerbo nemam gde sa stvarima....i na kraju kada sve to odradimo....onda kupatilo....jaooo ja sam mislila 3 nedelje....a već je tri...i biće sigurno još tri,vidim kojim se tempom radi...
eto
hvala na podršci,
uživaj u bubbles kadi :razz: blago tebi
 
pajamaco, jedno pitanjce.
Interesuje me kako je na kraju price, a nadam se da je kraj :))))))))), ispao bambusov parket? Ako ste se uopste odlucili za tu soluciju.
Vidim da ima dosta ljudi ovde koji trenutno renoviraju svoj prostor. Mi smo u istim radovima, kuca je ozidana, sad sledi ulepsavanje!! Takodje smo razmisljali o bambusovom parketu.... mnogo nam se dopao, pa me s toga interesuje vas dojam?! Da li je mnogo ako pitam i za cenu..... koliko vas je kostao m2, mislim i na ruke, sve zajedno.
Potpuno razumem dilemu za kupatilo!!! Ni plocice ne mogu da odaberem...... misliiiim, pa i ne valja kad je ovako veliki izbor, ja sam sludjena:))))))))))))). Sve mi se svidja i sve moze!!!! A kad pocnem da razmilsjam o kadi eeeeeeeee, bice kao i kod tebe.
Pozdrav za sve koji su u fazama renoviranja ili izgradnje....i samo stprljenja!
 
hvala na podršci.
nije još gotovo!
kupili smo parket, samo još malo moleraja pa i njega da turimo:p
koštao je 29 evra nekih 10 kvm (malo više zbog pakovanja koje je valjda 2,20 kvm)
i lepak za tu kvm oko 5000 dinara.
ruke su 4 evra,ali još nisam dotle stigla,pa javljam.
slikaću ga da se hvalim:P
 

ovo je parket.
na žalost još sutra ima dorade,jako je kriv patos,pa nikakva izravnavanja nisu pomogla :x
te ima rupica koje sutra treba da se ukrpe odgovarajućom bojom lepka...
ima manu. lako se grebe!
kažu da je 6 puta lakiran.....no,dobro.može da se hobluje. :roll:
našla sam ga i po 25 evra.
lajsne su od bambusa,ali su preširoke (zbog toga se i vide rupice) 9,5 cm
inače 350 din. metar.
ali da sam kupila druge lajsne,morali bi da ih lakiramo, pa je ovo bilo pametnije rešenje.


ali izgleda fenomenalnoooo.
jako sam zadovoljna.
 

Back
Top