PITANJE ZA MAME I TATE

Suzy

Iskusan
Poruka
6.937
Ja jos nemam formiranu -svoju- porodicu i dom...ali ..na tom sam putu..u pitanju su..valjda..meseci..ali me par pitanja muci..pa ako moze mala pomoc..
1-kada zena zatrudni....da li je rizicno imati sexualne odnose...ako jeste-od kada...zasto....
2-cula sam ...od nekih poznanica koje su se porodile-da je bolje ne dojiti bebu ako hoces da ti grudi ostanu lepe...Znam da je najzdravije majcino mleko...ali ..koliko je stvarno -lose- vestacko,i kako to zena izvede...zbog njenog mleka????
 
Suzy, želela bih da te zamolim da prestaneš da stavljaš te tačkice posle svake reči, jako je iritirajuće, zvuči kao da isprekidano pričaš :?

Kao odgovor na tvoja pitanja dala bih jedan uopšten odgovor: ŽENO JEL TI STVARNO IMAŠ TRIDESET I KUSUR GODINA??? Jer ovo zvuči kao pošalica neinformisane tinejdžerke.

Ali ajde, dokona sam pa ću ti odgovoriti na pitanja, anyway.
Sexualne odnose možeš da imaš do samog porođaja ako je trudnoća zdrava i normalna.
Grudi će da ti se promene dojila ili ne dojila, biće mekše na dodir u svakom slučaju, a možda će i da se obese i da izgledaju kao izduvani baloni.
Majčino mleko je najzdravije za bebu i najbolje je da dojiš ako budeš mogla. Ja recimo, nisam dojila er sam imala problema sa bradavicama i nakon mesec i po dana, moja beba je hranjena veštačkim mlekom. Živ, zdrav i prav, veoma otporan dečak.
Meni je mleko jednostavno "presahlo" tako da nisam imala problema sa grudima, ali postoje tablete koje piješ da se zaustavi proizvodnja mleka.
 
Pa ovako, da odgovorim obema,prvo king-ici,posto mi je lepo odgovorila(inace , evo, zbog tebe sam obrisala barem 20 mojih tackica do sada, :D :wink:-one inace imaju posebno znacenje kod mene,i nikome nije smetalo ali, 'ajde, zbog tebe ).Nisam klinka naravno, ali, na moju zalost ,nisam do skoro upoznala nikog (sem jednog bivseg,ali prekinuto) sa kime bih i takve stvari i htela i planirala, i samim tim stvarno ne znam dosta stvari.Tek juce sam saznala, npr,da kad zena zatrudni-malo krvari(ne znam tacno koji dan), a skoro (verovali ili ne )da zena moze samo u 12 od 365 dana u god.da zatrudni (ev.1 dan dore -dole),sto je stvarno malo , mislila sam da je vise.Drago mi je sto cujem za te tablete, prem da ih verovatno necu koristiti (odgovor i za Hellen) jer i ja smatram da je zdravlje bebe najvaznije,pitam jer znam bar njih 3 (jedna je -babica u gradskoj bolnici!!!)koje su same zbog grudi hranile vestackim mlekom.Pa mi nije najjasnije kako,zasto.(uh,ubi se od brisanja tackica)
:D :wink:
 
Suzy:
Pa ovako, da odgovorim obema,prvo king-ici,posto mi je lepo odgovorila(inace , evo, zbog tebe sam obrisala barem 20 mojih tackica do sada, :D :wink:-one inace imaju posebno znacenje kod mene,i nikome nije smetalo ali, 'ajde, zbog tebe ).Nisam klinka naravno, ali, na moju zalost ,nisam do skoro upoznala nikog (sem jednog bivseg,ali prekinuto) sa kime bih i takve stvari i htela i planirala, i samim tim stvarno ne znam dosta stvari.Tek juce sam saznala, npr,da kad zena zatrudni-malo krvari(ne znam tacno koji dan), a skoro (verovali ili ne )da zena moze samo u 12 od 365 dana u god.da zatrudni (ev.1 dan dore -dole),sto je stvarno malo , mislila sam da je vise.Drago mi je sto cujem za te tablete, prem da ih verovatno necu koristiti (odgovor i za Hellen) jer i ja smatram da je zdravlje bebe najvaznije,pitam jer znam bar njih 3 (jedna je -babica u gradskoj bolnici!!!)koje su same zbog grudi hranile vestackim mlekom.Pa mi nije najjasnije kako,zasto.(uh,ubi se od brisanja tackica)
:D :wink:
Ako ti je do sala i zezanja, ajde na svastaru, ljubav i sex i sl.
A ako si ozbiljna odlozi plan za nekoliko godina.
Nije to jos za tebe.
 
Ukoliko neka žena ne želi da doji i to isključivo iz razloga da bi joj grudi ostale lepe, ta ne treba ni da rađa, bar ne još, jer očigledno je pobrkala prioritete u svom životu..Za dete je najzdravije mleko od majke...i to mu ne sme biti uskraćeno, jedino ukoliko majka ima nekih problema pa ne može da doji...
Tablete i inekcije za zaustavljanje mleka nisu dobre jer se često desi da naglo ukinu mleko pa grudi ostanu, najblaže rečeno...opuštene...
Ukidanje mleka treba da ide postepeno, i to da ga sama majka cedi, na pravilan način koji joj neće uništiti grudi i da se podvezuje, pelenom, najbolje.
Što se tiče sexa, ja sam ga imala do pred sam porođaj jer sam imala zdravu i dobru trudnoću, ali sam se prvo konsultovala sa svojim ginekologom što i tebi savetujem...
 
ajde bre. šta ste je spopale?
jeste malo lupila na zadatu temu,ali možda zaista nema pojma,jer je do sada nije zanimalo.
a možda nema ni jednu drugaricu koja ima decu.
mislim...pa ni mi se nismo naučene rodile.
ja nisam dojila prvo dete,imala sam zdravstvenih problema, i izgubila mleko.
jeo formulu, i super se razvijao.
drugo dete sisalo 3 meseca (valjda) i ja nikada neću zaboraviti ,to mučenje.
meni je dijenje ostalo,kao najodvratnija stvar majčinstva (ako ne računam porođaj)
meni je to iskustvo,bilo,bolno,jadno :x ma,neopisivo.
e, sad...sike, nema šanse da budu kao pre!
dojila ili ne...od trudnoće pa kasnije,one jednostavno promene "teksturu" kao što je neko već napisao.

a sex?
pa ja mislim da je u trudnoći sex fenomenalan!
pogotovu posle 3. meseca!
zaista
 
ovako, seksualni odnosi su zabranjeni da to tako kazem u slucaju visoko rizicnih trudnoca. inace, sve dok se buduca mama oseca udobno i zeli seks u redu je. recimo da poslednjih mesec dana treba izbegavati odnose. inace, mogo zena prosto poludi, libido im se neverovatno pojaca za vreme trudnoce, pod uticajem hormona.
sto se tice dojenja, to ne treba izbegavati, naprotiv! mada zbog svih stresova kojima smo podlozne, retko koja zena u danasnje vreme ima dovoljno mleka, pa sve prelaze na dohranu, a onda samo na vestacko mleko, koje se u 6. mesecu slobodno moze zameniti sa mlekom iz prodavnice, koje se razblazuje u odredjenom odnosu sa prokuvanom vodom, a posle kratkog vremena moze se davati, samo prokuvano. ja sam mog sina dojila samo 6 meseci, ali sam ga i prehranjivala, jer nisam imala dovoljno mleka. moje grudi su kao i pre, ostale su iste. ali nikada se ne bih odrekla po cenu da budu katastrofalne tog obaveznog majcinskog odnosa prema detetu. osecaj dok dojis bebu je jedan od najlepsih na svetu. nezamenjil je! tu bliskost nikada sebi nemoj da uskratis. ali nikad!
da dodam, sve zavisi od proizvodjaca, neka vestacka mleka koja se pojavljuju na nasem trzistu su odavno zabranjena u inostranstvu, zbog toga sto sadrze supstance koje mogu da izazovu jake grceve kod bebe. ovde je provereno dobar bebelac. inace, ako majka ima mleko, a nece da dodji, mora redovno da se izmlaza jer u suprotnom moze da dobije upalu, i proces je veoma bolan. draga suzi, ja ti zelim da osnujes porodicu, da imas svoju decu i da ih dojis. ako vec zelis da budes mama, onda budi prava! srecno.
 
:lol:
A ja mislila neko pametno pitanje?!
Bez ljutnje Suzy. :lol:
Ali pošto imam iskustva, da ti odgovorim, mada su prethodnice već sve rekle. :)
Sex možeš imati do pred porođaj, ako je trudnoća normalna, i poslednji sex koji ćeš imati u narednih par meseci. Jer ti posle porođaja treba bar 6 nedelja da se oporaviš i vratiš u normalu, a čak ni onda ti neće biti do toga. Bićeš neispavana i mrtva umorna, zbog noćnih buđenja, dojenja,...naravno ako se odlučiš za ovo poslednje. :roll:
Ja recimo nisam imala baš neki sex u trudnoći, jer mi je trudnoća bila rizična, a i bila sam dosta zaplašena tako da mi je to bilo poslednje o čemu sam razmišljala.
Što se tiče dojenja, moje iskustvo je divno, za razliku od mace, i nadam se da će se ponoviti još koji put. :lol:
Grudi ti se najpre promene u trudnoći (porastu :D , nabreknu), da bi se posle porođaja kad mleko nadođe uvećale bar jedno tri puta (u mom slučaju), tako da je pojava strija veoma česta(bez obzira koliko ih mazala).
I opet, meni se grudi nisu mnogo promenile posle 18 meseci dojenja, možda su malo mekše, ali oblik im je još uvek isti(i nažalost, vratile su se na svoju prvobitnu veličinu :( ).
Prema tome, opet je sve vrlo individualno. :roll:
 
U pravu si.
ja sam dojila samo dva meseca, i to iz razloga što je moj sin bio lenj, pa nije hteo da vuče. Ali taj osećaj bliskosti i povezanosti sa svojim detetom dok sam dojila ne bih menjala nizašta na svetu. Grudi su mi sada malčice manje nego pre ali ništa strašno. Još uvek lepo izgledaju. Znači da dojenje nije presudno za izgled grudi, ustvari nije jedini faktor koji utiče na to, tu su i genetika, i to koliko kg dobiješ u trudnoći, i da li paziš na sebe u trudnoći, mislim na sve te silne kremice ....
 
gane011:
ako ovo nije neka poshalica onda ovaj forum stvarno vrca od "sposobnih, pametnih, inteligentnih i lucidnih (mladih) ljudi koji umeju da razmisljaju"...

Kao sto rekoh, ima zalosnih izuzetaka. Ali ja mogu da nabrojim bar 15 ljudi sa ovog foruma koji jesu pametni, sposobni da razmisljaju, imaju stav, iskustvo, zivotnu mudrost iz istog proisteklu. A mogu da nabrojim samo par - ali necu - (mozete li Vi bar 15?) koji su, KAO STO SAM VEC NAGLASILA, GANE! - izuzetci, no kao sto znamo iz zivota 'izuzetci potvrdjuju pravilo!'

I - bas ste dosadni ponekad, znate :? - eto to je ta konfrontacija radi konfrontacije, besmislena i iritirajuca, bez cilja i svrhe druge sem da se ulazi u intelektualnu onaniju! Ne razumem cemu Vam sluzi taj imidz koji gradite ovde o sebi-jasno je da ste i inteligentni, i lucidni, i da imate stav; sta Vam treba to da povremeno sebe spustate na nivo nekoga ko je povrsan i nema sta da kaze sem da se 'kaci' bezveze (i ko po nekom bolesnom pravilu!) samnom?!
 
Petka, oladi...mozda mi je i do zezanja i do deteta..zamisli cuda?????????I mislim da mi je -krajnje vreme- ..pa tvoje -nije jos- pada u vodu..I daj Boze da uspemo....

Jugovicka-(super nick-svidja mi se.. :wink: ),prioritet mi je zdravlje bebe...ali ako nema velike razlike...u uticaju na zdravlje bebe..razmislila bih...

Gigule-pitanje za tate- kakav je sa vase strane gledista bio sex u , i posle trudnoce?Ipak..planina je to.... :wink:

Pajamackice-Hvala ti.... :D :wink: ....dala si mi optimizma u vezi sexualnog zivota.. :D .ali za dojenje ne bas...... :?

Antihrista-Hvala ti na jednom od najlepsih i najopsirnijih odgovora....i lepim zeljama..i ja tebi
zelim svu srecu...mnogo si pomogla.... :D

Aphro-ne ljutim se...meni je pitanje pametno...tj. ono sto me zanima trenutno...Nadam se , najiskrenije,da ce ti se -to- iskustvo ponoviti,...pa znas sta ti je ciniti.... :wink:

thks... :D :wink:
 
WithdrawnWater:
gane011:
ako ovo nije neka poshalica onda ovaj forum stvarno vrca od "sposobnih, pametnih, inteligentnih i lucidnih (mladih) ljudi koji umeju da razmisljaju"...

Kao sto rekoh, ima zalosnih izuzetaka. Ali ja mogu da nabrojim bar 15 ljudi sa ovog foruma koji jesu pametni, sposobni da razmisljaju, imaju stav, iskustvo, zivotnu mudrost iz istog proisteklu. A mogu da nabrojim samo par - ali necu - (mozete li Vi bar 15?) koji su, KAO STO SAM VEC NAGLASILA, GANE! - izuzetci, no kao sto znamo iz zivota 'izuzetci potvrdjuju pravilo!'

I - bas ste dosadni ponekad, znate :? - eto to je ta konfrontacija radi konfrontacije, besmislena i iritirajuca, bez cilja i svrhe druge sem da se ulazi u intelektualnu onaniju! Ne razumem cemu Vam sluzi taj imidz koji gradite ovde o sebi-jasno je da ste i inteligentni, i lucidni, i da imate stav; sta Vam treba to da povremeno sebe spustate na nivo nekoga ko je povrsan i nema sta da kaze sem da se 'kaci' bezveze (i ko po nekom bolesnom pravilu!) samnom?!

aman curo draga,
ja zaista protiv vas nemam nista i zaista sam tom recenicom izneo svoj stav a evo i obrazlozenja:
ako devojka sa vise od 20 godina ima herca da postavi temu i pita takve gluposti kao sto su ovde navedene onda bi kada procita odgovor u kome neko smatra da je u pitanju zayebancija trebalo da stavi prst na celo i da se zapita dokle je dosla...ako nije vec sve vreme i cupkala u mestu.

ako na opste zadovoljenje ja svaki put treba da ubijem jagodice na prstima tipkajuci uvod, razradu i epilog onoga sto sam hteo da kazem onda se opet vracamo na pocetak da je sve sazvakano i da ce se neko sloziti ili ne usvojice moje misljenje ili ne ali NECE se truditi da porazmisli o mogucim konotacijama koju ovakva ili slicne poruke nose.

po cenu bilo kakvog imidza ja prosto necu da dam misljenje na tacni - svako mora da ukljuci mozak!!!

pozdrav
 
Gane...ajde ti lepo sjasi sa ove teme...i ne glumi nekog boldovanog viteza Koju....koji ovde komentarise koje je pitanje -glupo- a koje -pametno-..Pita se ono sto te zanimaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Vidis...previse mi je vremena proslo u studiranju i danonocnom poslu.....i upoznavanju kretena kao sto si ti....da bi sve znala na tu temu jer me nije zanimalo....
Ja u vezi mnogih drugih stvari mogu ovde da posavetujem..ali u vezi ovoga..priznajem da nemam iskustva...
A posle ne valjaju ni one klinke udavace koje se sa 15 god.fircaju i jure muzeve..!!!!!
Pa sta vama valja!!!!!!!!
Za tebe nije ni jedna ni druga kategorija...jedino neka- palamudka.... :?
 
Suzy:
Petka, oladi...mozda mi je i do zezanja i do deteta..zamisli cuda?????????I mislim da mi je -krajnje vreme- ..pa tvoje -nije jos- pada u vodu..I daj Boze da uspemo....

Jugovicka-(super nick-svidja mi se.. :wink: ),prioritet mi je zdravlje bebe...ali ako nema velike razlike...u uticaju na zdravlje bebe..razmislila bih...

Gigule-pitanje za tate- kakav je sa vase strane gledista bio sex u , i posle trudnoce?Ipak..planina je to.... :wink:

Pajamackice-Hvala ti.... :D :wink: ....dala si mi optimizma u vezi sexualnog zivota.. :D .ali za dojenje ne bas...... :?

Antihrista-Hvala ti na jednom od najlepsih i najopsirnijih odgovora....i lepim zeljama..i ja tebi
zelim svu srecu...mnogo si pomogla.... :D

Aphro-ne ljutim se...meni je pitanje pametno...tj. ono sto me zanima trenutno...Nadam se , najiskrenije,da ce ti se -to- iskustvo ponoviti,...pa znas sta ti je ciniti.... :wink:

thks... :D :wink:

samo jos jednom ovo da ponovim...i da se jos jednom zahvalim onima koji su iskreno hteli da odgovore.... :wink:
 
А замисли, Сузи, груди ће ти се свакако оцмољити-дојила, не дојила... Па стрије по гузи и стомаку...Па неколико килограма вишка...Па ће ти зуби пропасти, коса ослабити, добићеш трудничке пеге, растеглиће се кожа на стомаку...Па ћеш можда повраћати првих месеци, а можда ћеш морати и да одржаваш трудоћу што значи ништа од секса... па можда и царски рез...замисли само тај ожиљак-фуј! А и ако не буде царског реза опет ће ти радити епизиотомију (уколико се добро сећам тог израза), што значи да ће те исећи доле свакако, а можда се и поцепаш! Потамнеће ти кожа на стомаку и око брадавица, изгедаћеш као музара док млеко буде цурило само од себе... Па бооолни порођај, па неспавање...па дериште које се буди сваки час...А и ти ниси баш у цвету младости, што значи да ће ти те ствари пасти мноого теже...
Доообро размисли! :)
 
А замисли, Сузи, груди ће ти се свакако оцмољити-дојила, не дојила... Па стрије по гузи и стомаку...Па неколико килограма вишка...Па ће ти зуби пропасти, коса ослабити, добићеш трудничке пеге, растеглиће се кожа на стомаку...Па ћеш можда повраћати првих месеци, а можда ћеш морати и да одржаваш трудоћу што значи ништа од секса... па можда и царски рез...замисли само тај ожиљак-фуј! А и ако не буде царског реза опет ће ти радити епизиотомију (уколико се добро сећам тог израза), што значи да ће те исећи доле свакако, а можда се и поцепаш! Потамнеће ти кожа на стомаку и око брадавица, изгедаћеш као музара док млеко буде цурило само од себе... Па бооолни порођај, па неспавање...па дериште које се буди сваки час...А и ти ниси баш у цвету младости, што значи да ће ти те ствари пасти мноого теже...
Доообро размисли! :)
 

Back
Top