Automobili u filmovima

Superbird

Iskusan
Poruka
5.755
Mislim da bi na plakatima nekih filmova pored imena glumaca trebalo da stoji i naziv automobila koji je koriscen u njima (setite se filmova Christine, Braca Bluz, Paklene ulice). Ova tema bi trebala da donekle ispravi tu nepravdu 8)
 
Za pocetak... 1974 Dodge Monaco koriscen u filmu 'The Blues Brothers'(moj omiljeni film iz detinjstva, gledao sam ga cirka 17 puta :D ). Motor je zapremine 440 kubnih inca ~~ 7200 ccm (370 KS), sto i Den Ekrojd u jednom trenutku kaze Dzejmsu Belusiju
74dodge19745-A.jpg
 
Superbird:
Za pocetak... 1974 Dodge Monaco koriscen u filmu 'The Blues Brothers'(moj omiljeni film iz detinjstva, gledao sam ga cirka 17 puta :D ). Motor je zapremine 440 kubnih inca ~~ 7200 ccm (370 KS), sto i Den Ekrojd u jednom trenutku kaze Dzejmsu Belusiju
74dodge19745-A.jpg

1974 Monaco nije sigurno imao 370 hp, u pitanju je bila 1974 godina, a poslednja godina kada je izvlacio 370 hp je bila 1971.
1974 Dodge je nudio 2 440 motora kao opcije. Jedan je imao 230 hp a drugi 275 hp.
 
naravno da je bila klon, mislim, da li bi iko ustupio original koji je ( 1971 napravljen u 9 a 1970 u 14 primeraka ) tako redak. inace, ako se malo bolje pogleda, neki od 4 automobila koriscena za snimanje nisu isti. to je zbog toga sto su za prve epizode koriscene prave 70 cude koje su imale prednji deo i neke detalje sa 71 god dok su kasnije napravljene plexiglas karoserije... :wink:
 
Kad_LupimLupim:
Pitam se samo sta ih je sprecavalo da naprave identichnu kopiju? :?

pa identican kopija je u tom slucaju nepotrebna iz vise razloga. sam hemi motor je prilicno skupa igracka ( oko 10 000 $ ) bez agregata, pored toga ugradnja hemija podrazumeva i odgovarajuci menjac, diefencijal, ogibljenje i kocnice a sve to je jako skupo, i ne treba zaboraviti da se pravljenjem identicnog klona dobija zverina sa 500 KS koji malo ko moze da vozi i kontrolise jer auto skace kao lud na svaki dodir gasa...vidi, ja gotovim Dona Johnsona ali debelo sumnjam da bi mogao da se izbori sa Hemi Cudom... :lol: :lol: :lol:
 
HEMI 426:
Kad_LupimLupim:
Pitam se samo sta ih je sprecavalo da naprave identichnu kopiju? :?

pa identican kopija je u tom slucaju nepotrebna iz vise razloga. sam hemi motor je prilicno skupa igracka ( oko 10 000 $ ) bez agregata, pored toga ugradnja hemija podrazumeva i odgovarajuci menjac, diefencijal, ogibljenje i kocnice a sve to je jako skupo, i ne treba zaboraviti da se pravljenjem identicnog klona dobija zverina sa 500 KS koji malo ko moze da vozi i kontrolise jer auto skace kao lud na svaki dodir gasa...vidi, ja gotovim Dona Johnsona ali debelo sumnjam da bi mogao da se izbori sa Hemi Cudom... :lol: :lol: :lol:
:lol:
Ma ne, ok to je i meni jasno. Sto se gledalaca tiche pod haubom moze da bude i elektromotor i parna mashina... moze da bude i na navijanje, samo da ide... osetljiv gas gledaocima ne moze da se prenese.
Ali ja sam te razumeo da karoserija ima neke male falinke u odnosu na original, na to sam mislio kad sam se pitao zasto ih je mrzelo da naprave identicnu karoseriju!
 
Medjutim, ako ce mo da pricamo o automobilskim filmovima, ultimativno ostvarenje je film Rendesvouz koji je "snimio" Claude Lelouch, francuski reziser i osvedoceni automobilski manijak. Film je iz 1976, traje desetak minuta i nema verbalnih dijaloga i snimljen je odjednom, u zoru na pustim pariskim ulicama... :wink:

555123hi.jpg

rendvfilmstill218ui.jpg




ako ga niste gledali,postoji dobro objasnjene...naime,do skoro je bio zabranjen... :wink:
 
HEMI 426:
Vanishing point je zakon film ali treba gledati originalnu verziju iz 1971, daleko je brutalnija... :wink:

Zar je postojala neka druga verzija osim te iz 1971? Ja imam taj film na DVD, a od filmova o autima imam obe verzije Gone in 60 sec, oba The Fast And The Furious, Vanishing Point, The Wraith (fenomenalan film sa Charlie Sheen), Bullitt, Junkman, Gone in 60 sec II: Deadline Auto Theft (zadnja 2 je snimio i glumio ista osoba koja je snimila originalni Gone in 60 sec) ... Imam ih sigurno jos, sad se ne mogu setiti.
 
pa bila je verzija iz 1996 ( mislim ) gde su malo promenili pricu i uskrnavlili ceo trip filma, ljudi obicno misle na nju kada se spomene "vanishing..."

e sad, da bi kompletirao svoju kolekciju ( koja je impozantna, svaka cast ) moras da imas jos nekoliko filmova. Italian Job iz 1968, Two Lane Black Top iz 1971, Gumball Rally iz 1974, Red Line 7000 iz 1967, Le Mans iz 1972, Randesvouz iz 1976, Cannonball Run iz 1978, Smokey and the Bandit iz 1977 i naravno, American Graphitti iz 1975... :wink:
 
Nerviraju me filmovi u kojima se (bez razloga) unisti jedan ili vise muscle automobila (fast and furious - u 1. delu 1968 charger, u 2. challenger i camaro), ili npr. film 'Punisher' u kome glavni baja vozi GTO, a negativac ga udara roadrunnerom... :cry:
 

Back
Top