Impotencija

Lavica:
Sta mislite o impotenciji danas? Da li je izleciva?

Impotencija po prirodi stvari realno ne bi trebala da postoji ako je covek zdrav u glavi.
Najvazniji i najsnazniji seksualni organ kod muskarca je GLAVA.Svi problemi koji nastaju razno- razne muke sa "dizanjem" upravo dalaze iz glave .Ako je muskarac zdrav , neopterecen brigama i problemima "dizalica " radi besprekorno , cak i kada postoje neke muke ( a svi ih imamo)problem nije neresiv. Ako ima stalnu devojku ili zenu ona moze mnogo da ucini da se problemi prevazidju.
Drage moje , ako imte energije i ljubavi i dobrog muskarca pored sebe , nema te impotencije koju necete zajedno pobediti.
Pozdrav svima
 
Stari Lisac:
Lavica:
Sta mislite o impotenciji danas? Da li je izleciva?

Impotencija po prirodi stvari realno ne bi trebala da postoji ako je covek zdrav u glavi.
Najvazniji i najsnazniji seksualni organ kod muskarca je GLAVA.Svi problemi koji nastaju razno- razne muke sa "dizanjem" upravo dalaze iz glave .Ako je muskarac zdrav , neopterecen brigama i problemima "dizalica " radi besprekorno , cak i kada postoje neke muke ( a svi ih imamo)problem nije neresiv. Ako ima stalnu devojku ili zenu ona moze mnogo da ucini da se problemi prevazidju.
Drage moje , ako imte energije i ljubavi i dobrog muskarca pored sebe , nema te impotencije koju necete zajedno pobediti.
Pozdrav svima


Ma cudo jedno opet se slazem sa tobom.:)))

Nego jel ti sve ovo iz iskustva ? :)
 
vila_raviojla:
Stari Lisac:
Lavica:
Sta mislite o impotenciji danas? Da li je izleciva?

Impotencija po prirodi stvari realno ne bi trebala da postoji ako je covek zdrav u glavi.
Najvazniji i najsnazniji seksualni organ kod muskarca je GLAVA.Svi problemi koji nastaju razno- razne muke sa "dizanjem" upravo dalaze iz glave .Ako je muskarac zdrav , neopterecen brigama i problemima "dizalica " radi besprekorno , cak i kada postoje neke muke ( a svi ih imamo)problem nije neresiv. Ako ima stalnu devojku ili zenu ona moze mnogo da ucini da se problemi prevazidju.
Drage moje , ako imte energije i ljubavi i dobrog muskarca pored sebe , nema te impotencije koju necete zajedno pobediti.
Pozdrav svima


Ma cudo jedno opet se slazem sa tobom.:)))

Nego jel ti sve ovo iz iskustva ? :)

Ha ha Vilo :) slatka si ...e fala milom bogu jos nikada za mojih 39 nisam imao tasj problem :) to je mozda zato sto sam pancevac pa od ove hemije (azotara, rafinerija....) imam neke pozitivne vibracije :)
Vecinu stvari ovde govorim iz licnog iskustva ali na ovu temu sam se ukljucio zdravom glavom , i mislim da je to tako .
Kako eto ja nisam zakazao nikad ( cuk & cuk u drvo) jer ja kad vidim zgodno zensko celjade koje je raspolozeno da se malo "poigra" samnom ja se odma "dogovorim " sa mojim bliskim "prijateljom" i to onda lepo ide :)

pozdrav

PS pa nase slaganje je sve vece kao sto vidis moje pitanje na onom forumu sex i ;jubav , za zajednicku kaficu ostaje otvoreno , pa kao si za eto mozda se i upoznamo..
 
Stari Lisac:
vila_raviojla:
Stari Lisac:
Lavica:
Sta mislite o impotenciji danas? Da li je izleciva?

Impotencija po prirodi stvari realno ne bi trebala da postoji ako je covek zdrav u glavi.
Najvazniji i najsnazniji seksualni organ kod muskarca je GLAVA.Svi problemi koji nastaju razno- razne muke sa "dizanjem" upravo dalaze iz glave .Ako je muskarac zdrav , neopterecen brigama i problemima "dizalica " radi besprekorno , cak i kada postoje neke muke ( a svi ih imamo)problem nije neresiv. Ako ima stalnu devojku ili zenu ona moze mnogo da ucini da se problemi prevazidju.
Drage moje , ako imte energije i ljubavi i dobrog muskarca pored sebe , nema te impotencije koju necete zajedno pobediti.
Pozdrav svima


Ma cudo jedno opet se slazem sa tobom.:)))

Nego jel ti sve ovo iz iskustva ? :)

Ha ha Vilo :) slatka si ...e fala milom bogu jos nikada za mojih 39 nisam imao tasj problem :) to je mozda zato sto sam pancevac pa od ove hemije (azotara, rafinerija....) imam neke pozitivne vibracije :)
Vecinu stvari ovde govorim iz licnog iskustva ali na ovu temu sam se ukljucio zdravom glavom , i mislim da je to tako .
Kako eto ja nisam zakazao nikad ( cuk & cuk u drvo) jer ja kad vidim zgodno zensko celjade koje je raspolozeno da se malo "poigra" samnom ja se odma "dogovorim " sa mojim bliskim "prijateljom" i to onda lepo ide :)

pozdrav

PS pa nase slaganje je sve vece kao sto vidis moje pitanje na onom forumu sex i ;jubav , za zajednicku kaficu ostaje otvoreno , pa kao si za eto mozda se i upoznamo..


Pa i ja jednom da cuknem vo drvo za tebe (zaboravio si treci put)

Sto se tice teme, u pravim rukama nema zakazivanja.
Ko sto kazu , u rukama Mandusica Vuka ...svaka puska ubojita
 
Lavica:
Sta mislite o impotenciji danas? Da li je izleciva?
Misliš li na mušku impotenciju?...
A da li znaš da postoji i ženska impotencija (ili nešto slično; slično reagovanje na sexualni nadražaj), koji su simptomi toga i kako to stručnjaci zovu, aaaaa?
 
Impotencija

Impotencija je nesposobnost nekog muškarca da se dovede u stanje erekcije (nabreklosti) polnog uda, ili da isto stanje održi. Iz tog razloga impotentni muškarac nije sposoban za polni odnos. Stanje može da bude privremeno, ili dugotrajno. Kratka razdoblja impotencije mogu da slede za depresijom i nekim bolestima, poput gripa, ili posle uzimanja nekih lekova ili alkohola, ali u takvim slučajevima čovek može očekivati brzo vraćanje ranije potencije. Impotencija nije isto što i neplodnost ili sterilnost. Impotencija obično ima neki psihološki uzrok, ali može biti i fizičkih uzroka, kao što su izvesne bolesti ili poremećaji - na primer Kušingov sindorom, hipopituitarizam, polineuritis, moždana kap, šećerna bolest ili alkoholizam. Impotencija se takode može javiti i kao posledica nekih hirurških postupaka; zato pacijenta treba o tome obavestiti pre takvih zahvata. Kad impotencija ima neku psihološku osnovu, lekar može da preporuči da se pomoć potraži kod seksualnog terapeuta ili u bračnom savetovalištu. Polni partner pacijenta treba da bude uključen u razgovor o tome i o lečenju koje treba preduzeti.Kad je impotencija ishod neke fizičke bolesti ili poremećaja, najpre se mora lečiti osnovni uzrok. Na žalost, impotencija izazvana nekim fizičkim bolestima može da bude trajna. Impotencija (lat. impotens - nemoćan), nesposobnost muškarca da u određnoj situaciji obavi snošaj. To se događa onda kad se kod muškarca u toku polne igre, odnosno priprema za snošaj, ne pojavi erekcija, ili je ona nedovoljna za uvlačenje uda u vaginu. Često se događa da muškarac ima u toku polne igre potpunu erekciju, ali je neposredno pred snošaj iznenada nestane. Ili pak muškarac može započeti snošaj, ali erekcija nestane čim je ud uveo u vaginu, pa ne može da nastavi snošaj. Uzroci tog poremećaja potencije vrlo su različiti. Oni su gotovo uvek psihogene prirode. To znači da proizilaze iz muškarčevog emocionalng stava prema partnerki i njihovih uzajamnih osećajnih reakcija. Samo ponekad je impotencija posledica oštećenja muškarčevih fizičkih funkcija. Tako se ona može pojaviti usled nerazvijenosti ili anomalija genitalnih organa; zatim zbog povreda ili bolesti leđne moždine, pri čemu je oštećen centar za erekciju. Od opštih oboljenja koja već u svom početku mogu izazvati impotenciju na prvom mestu je šećerna bolest. Impotencija se pojavljuje kao propratna pojava i mnogih drugih težih bolesti koje iscrpljuju organizam. No, pri tom je opšta vitalnost bolesnika toliko smanjena da on ne oseća nikakvu potrebu za polnim životom. Stoga ne dolazi ni u priliku da doživi svoju impotenciju, pa ga ona posebno i ne zabrinjava. Ta smetnja potencije može biti propratna pojava i nekih težih psihičkih oboljenja, kao
što je depresivna psihoza ili šizofrenija. Ali i u tom slučaju je bolesnik toliko zaokupljen drugim psihičkim smetnjama da svoju impotenciju i ne zapaža ili ga ona ne zabrinjava. Kad je čovek fizički normalno razvijen i telesno zdrav, a uz to ne boluje ni od kakvog težeg psihičkog poremećaja, onda je impotencija redovno izraz izvesnog emocionalnog konflikta u tom muškarcu. Ona se može pojaviti u situaciji kad je muškarac prilikom pokušaja snošaja opterećen nekom negativnom emocijom. Tu može biti posredi strah od iznenađenja, od polne zaraze, od neželjenih posledica snošaja kao što je trudnoća, tid. Uzrok impotencije može biti i obuzetost muškarca psihičkim sadržajima koji mu odvraćaju pažnju od polnog života, npr. raznim brigama, emocionalnom napetošću, nezadovoljstvom zbog nerešenih životnih problema i sl. Opšta psihička iscrpljenost ili fizički umor mogu takođe doprineti tom poremećaju potencije. Vrlo je verovatno da će se pri pokušaju snošaja pojaviti impotencija onda kad muškarac pristupa nekoj ženi zato da ispita svoju muškost, odnosno da sam sebi dokaže kako može uspešno da obavlja snošaj. Tada prilazi ženi s potajnim strahom da bi mogao zatajiti, a to je dovoljan razlog da mu zaista ne pođe za rukom da obavi snošaj. Među uzrocima impotencije važan faktor je autosugestija. Ima muškaraca koji bez objektivnih razloga sami sebi dokazuju kako nisu punovredni muškarci i kako im pri pokušaju snošaja verovatno neće uspeti da zadovolje ženu. Kad s takvim uverenjem o sebi ipak pristupe ženi, onda je verovatno da će zaista i zatajiti. Isto važi za predrasude nekih muškaraca o dimenzijama genitalija. Kad je muškarac uveren da mu polni ud nije dovoljno razvijen da bi mogao imati uspešan snošaj, onda mu se može dogoditi da pri pokušaju snošaja zaista bude impotentan. No, tome onda nije razlog nešto slabije razvijen polni ud, već muškarčevo osećanje manje vrednosti. Potencija ni najmanje ne zavisi od dimenzija genitaljija. Ponekad muškarac postaje sa svojom partnerkom impotentan kad ona počne da postavlja zahtev za brakom. Tada je impotencija izraz muškarčevog nesvesnog odbijanja braka ili straha pred njim, makar on svesno tvrdio da želi da stupi u brak. Nastajanje potencije u polnoj vezi u kojoj je muškarac dotada bio normalno potentan ukazuje na mogućnost da je izgubio osećajno ili seksualno interesovanje za dotadašnju partnerku, odnosno da se zaljubio u neku drugu ženu. Možda toga ni sam nije svestan ili barem sebi ne priznaje da voli drugu, već iz moralnih ili nekih drugih razloga želi sam sebi da dokaže kako ga privlači samo dotadašnja partnerka. Međutim, njegova impotencija ga odaje. Zato već stari francuski lekar Pitaval iz prve polovine XIX veka nije bez razloga smatrao impotentne muškarce varalicama. Ali, oni ne varaju samo svoje partnerke već često i same sebe. Impotencija je često znak nedovoljne prilagođenosti muškarca partnerki ili pak nedostatka veštine u ophođenju sa ženama. Tada je impotencija izraz izvesne muškarčeve nesigurnosti u seksualnoj ulozi. Ona može biti posledica moralnih kočnica u odnosu prema ženi. Ponekad muškarac ima teškoće s potencijom kad želi da defloriše neku devojku koju ne namerava da uzme sa ženu ili pak onda kad pored svoje supruge želi da ima i vanbračnu vezu. Kod osetljivih, osećajno bogatih muškaraca, impotencija je često posledica njihovog unutrašnjeg konflikta između nagonske potrebe za polnim zadovoljenjem i nedovoljne emocionalne zaintersovanosti za određenu ženu. Ako muškarac nosi u sebi potrebu da doživi polnost i na osećajan način, a ne samo nagonski, onda nagonsko zadovoljenje ne može u sebi odvojiti od osećajnog zadovoljstva. Ako to ipak pokuša, verovatno je da će unutrašnja protivurečnost poremetiti refleksna zbivanja u njegovim seksualnim funkcijama. U težim slučajevima impotencije reč je o duboko ukorenjenim nastranostima u stavu muškarca prema ženi ili prema sopstvenoj polnosti. Možda je posredi duboka nesigurnost u svojoj polnoj ulozi koja je propratna pojava opšte neurotičnosti određenog muškarca. Ili je reč o intenzivnom strahu od žena, o potisnutoj agresivnosti prema njima, o nesvesnoj sadističkoj sklonosti prema drugom polu ili pak o skrivenoj homoseksualnosti. Od impotencije često pate vrlo plašljivi, nesamostalni, razmaženi, previše egocentrični, samoživi i uopšte nedovoljno socijalni muškarci. Težim slučajevima impotencije treba potražiti uzroke u ranim životnim iskustvima tog muškarca. Tada su u oblikovanju polnog dela njegove ličnosti imali značajnu ulogu postupci roditelja prema njemu, njihov međusobni odnos, kao i seksualni mentalitet, u kome su ga vaspitavali. Muškarčevoj impotenciji treba uvek potražiti razlog i u njegovoj partnerki. Možda je uzrok impotencije njena nedovoljna seksualna privlačnost, njena pasivnost u polnom odnosu, ravnodušnost prema snošaju ili pak netaktično reagovanje na muškarčeve eventualne početničke teškoće u intimnom kontaktu sa ženom. Ženino agresivno ponašanje prema partneru, njeno potcenjivanje muškarčeve muškosti, upoređivanje s drugim muškarcima koje je intimno upoznala, takođe mogu biti razlog impotencije muškarca. To važi i za ženinu ljubomoru, odnosno neprestano sumnjičenje partnera zbog nevernosti. Impotencija je u krajnjoj liniji uvek problem oba partnera. Ona je znak da među njima nije nastupila potpuna psihička usklađenost, da među njima nema potpunog poverenja ni apsolutnog i uzajamnog podavanja. Treba naglasiti da impotencija nema nikakve veze s muškarčevom masturbacijom, ni s njegovim polucijama. Impotencija se u velikoj većini slučajeva može potpuno ukloniti. Budući da je gotovo uvek reč o psihičkim kočnicama, odnosno izvesnoj neusklađenosti među partnerima, to se lečenje impotencije redovno sastoji od pomoći partnerima da prodube svoju vezu.


****** zabolese me ruke:)))
 
Black devil pa ovo je zaista fascinirajuce koliko si ti o tome napisao...treba ovo svako da procita a ne da donosi proizvoljne zakljucke...mislim da ce se muskarci lakse osecati kad vide sta im je sve donelo takav problem a zene nece biti isfrustrirane misleci da su neprivlacne...

dovede u stanje erekcije (nabreklosti) polnog uda, ili da isto stanje održi. Iz tog razloga impotentni muškarac nije sposoban za polni odnos. Stanje može da bude privremeno, ili dugotrajno. Kratka razdoblja impotencije mogu da slede za depresijom i nekim bolestima, poput gripa, ili posle uzimanja nekih lekova ili alkohola, ali u takvim slučajevima čovek može očekivati brzo vraćanje ranije potencije. Impotencija nije isto što i neplodnost ili sterilnost. Impotencija obično ima neki psihološki uzrok, ali može biti i fizičkih uzroka, kao što su izvesne bolesti ili poremećaji - na primer Kušingov sindorom, hipopituitarizam, polineuritis, moždana kap, šećerna bolest ili alkoholizam. Impotencija se takode može javiti i kao posledica nekih hirurških postupaka; zato pacijenta treba o tome obavestiti pre takvih zahvata. Kad impotencija ima neku psihološku osnovu, lekar može da preporuči da se pomoć potraži kod seksualnog terapeuta ili u bračnom savetovalištu. Polni partner pacijenta treba da bude uključen u razgovor o tome i o lečenju koje treba preduzeti.Kad je impotencija ishod neke fizičke bolesti ili poremećaja, najpre se mora lečiti osnovni uzrok. Na žalost, impotencija izazvana nekim fizičkim bolestima može da bude trajna. Impotencija (lat. impotens - nemoćan), nesposobnost muškarca da u određnoj situaciji obavi snošaj. To se događa onda kad se kod muškarca u toku polne igre, odnosno priprema za snošaj, ne pojavi erekcija, ili je ona nedovoljna za uvlačenje uda u vaginu. Često se događa da muškarac ima u toku polne igre potpunu erekciju, ali je neposredno pred snošaj iznenada nestane. Ili pak muškarac može započeti snošaj, ali erekcija nestane čim je ud uveo u vaginu, pa ne može da nastavi snošaj. Uzroci tog poremećaja potencije vrlo su različiti. Oni su gotovo uvek psihogene prirode. To znači da proizilaze iz muškarčevog emocionalng stava prema partnerki i njihovih uzajamnih osećajnih reakcija. Samo ponekad je impotencija posledica oštećenja muškarčevih fizičkih funkcija. Tako se ona može pojaviti usled nerazvijenosti ili anomalija genitalnih organa; zatim zbog povreda ili bolesti leđne moždine, pri čemu je oštećen centar za erekciju. Od opštih oboljenja koja već u svom početku mogu izazvati impotenciju na prvom mestu je šećerna bolest. Impotencija se pojavljuje kao propratna pojava i mnogih drugih težih bolesti koje iscrpljuju organizam. No, pri tom je opšta vitalnost bolesnika toliko smanjena da on ne oseća nikakvu potrebu za polnim životom. Stoga ne dolazi ni u priliku da doživi svoju impotenciju, pa ga ona posebno i ne zabrinjava. Ta smetnja potencije može biti propratna pojava i nekih težih psihičkih oboljenja, kao
što je depresivna psihoza ili šizofrenija. Ali i u tom slučaju je bolesnik toliko zaokupljen drugim psihičkim smetnjama da svoju impotenciju i ne zapaža ili ga ona ne zabrinjava. Kad je čovek fizički normalno razvijen i telesno zdrav, a uz to ne boluje ni od kakvog težeg psihičkog poremećaja, onda je impotencija redovno izraz izvesnog emocionalnog konflikta u tom muškarcu. Ona se može pojaviti u situaciji kad je muškarac prilikom pokušaja snošaja opterećen nekom negativnom emocijom. Tu može biti posredi strah od iznenađenja, od polne zaraze, od neželjenih posledica snošaja kao što je trudnoća, tid. Uzrok impotencije može biti i obuzetost muškarca psihičkim sadržajima koji mu odvraćaju pažnju od polnog života, npr. raznim brigama, emocionalnom napetošću, nezadovoljstvom zbog nerešenih životnih problema i sl. Opšta psihička iscrpljenost ili fizički umor mogu takođe doprineti tom poremećaju potencije. Vrlo je verovatno da će se pri pokušaju snošaja pojaviti impotencija onda kad muškarac pristupa nekoj ženi zato da ispita svoju muškost, odnosno da sam sebi dokaže kako može uspešno da obavlja snošaj. Tada prilazi ženi s potajnim strahom da bi mogao zatajiti, a to je dovoljan razlog da mu zaista ne pođe za rukom da obavi snošaj. Među uzrocima impotencije važan faktor je autosugestija. Ima muškaraca koji bez objektivnih razloga sami sebi dokazuju kako nisu punovredni muškarci i kako im pri pokušaju snošaja verovatno neće uspeti da zadovolje ženu. Kad s takvim uverenjem o sebi ipak pristupe ženi, onda je verovatno da će zaista i zatajiti. Isto važi za predrasude nekih muškaraca o dimenzijama genitalija. Kad je muškarac uveren da mu polni ud nije dovoljno razvijen da bi mogao imati uspešan snošaj, onda mu se može dogoditi da pri pokušaju snošaja zaista bude impotentan. No, tome onda nije razlog nešto slabije razvijen polni ud, već muškarčevo osećanje manje vrednosti. Potencija ni najmanje ne zavisi od dimenzija genitaljija. Ponekad muškarac postaje sa svojom partnerkom impotentan kad ona počne da postavlja zahtev za brakom. Tada je impotencija izraz muškarčevog nesvesnog odbijanja braka ili straha pred njim, makar on svesno tvrdio da želi da stupi u brak. Nastajanje potencije u polnoj vezi u kojoj je muškarac dotada bio normalno potentan ukazuje na mogućnost da je izgubio osećajno ili seksualno interesovanje za dotadašnju partnerku, odnosno da se zaljubio u neku drugu ženu. Možda toga ni sam nije svestan ili barem sebi ne priznaje da voli drugu, već iz moralnih ili nekih drugih razloga želi sam sebi da dokaže kako ga privlači samo dotadašnja partnerka. Međutim, njegova impotencija ga odaje. Zato već stari francuski lekar Pitaval iz prve polovine XIX veka nije bez razloga smatrao impotentne muškarce varalicama. Ali, oni ne varaju samo svoje partnerke već često i same sebe. Impotencija je često znak nedovoljne prilagođenosti muškarca partnerki ili pak nedostatka veštine u ophođenju sa ženama. Tada je impotencija izraz izvesne muškarčeve nesigurnosti u seksualnoj ulozi. Ona može biti posledica moralnih kočnica u odnosu prema ženi. Ponekad muškarac ima teškoće s potencijom kad želi da defloriše neku devojku koju ne namerava da uzme sa ženu ili pak onda kad pored svoje supruge želi da ima i vanbračnu vezu. Kod osetljivih, osećajno bogatih muškaraca, impotencija je često posledica njihovog unutrašnjeg konflikta između nagonske potrebe za polnim zadovoljenjem i nedovoljne emocionalne zaintersovanosti za određenu ženu. Ako muškarac nosi u sebi potrebu da doživi polnost i na osećajan način, a ne samo nagonski, onda nagonsko zadovoljenje ne može u sebi odvojiti od osećajnog zadovoljstva. Ako to ipak pokuša, verovatno je da će unutrašnja protivurečnost poremetiti refleksna zbivanja u njegovim seksualnim funkcijama. U težim slučajevima impotencije reč je o duboko ukorenjenim nastranostima u stavu muškarca prema ženi ili prema sopstvenoj polnosti. Možda je posredi duboka nesigurnost u svojoj polnoj ulozi koja je propratna pojava opšte neurotičnosti određenog muškarca. Ili je reč o intenzivnom strahu od žena, o potisnutoj agresivnosti prema njima, o nesvesnoj sadističkoj sklonosti prema drugom polu ili pak o skrivenoj homoseksualnosti. Od impotencije često pate vrlo plašljivi, nesamostalni, razmaženi, previše egocentrični, samoživi i uopšte nedovoljno socijalni muškarci. Težim slučajevima impotencije treba potražiti uzroke u ranim životnim iskustvima tog muškarca. Tada su u oblikovanju polnog dela njegove ličnosti imali značajnu ulogu postupci roditelja prema njemu, njihov međusobni odnos, kao i seksualni mentalitet, u kome su ga vaspitavali. Muškarčevoj impotenciji treba uvek potražiti razlog i u njegovoj partnerki. Možda je uzrok impotencije njena nedovoljna seksualna privlačnost, njena pasivnost u polnom odnosu, ravnodušnost prema snošaju ili pak netaktično reagovanje na muškarčeve eventualne početničke teškoće u intimnom kontaktu sa ženom. Ženino agresivno ponašanje prema partneru, njeno potcenjivanje muškarčeve muškosti, upoređivanje s drugim muškarcima koje je intimno upoznala, takođe mogu biti razlog impotencije muškarca. To važi i za ženinu ljubomoru, odnosno neprestano sumnjičenje partnera zbog nevernosti. Impotencija je u krajnjoj liniji uvek problem oba partnera. Ona je znak da među njima nije nastupila potpuna psihička usklađenost, da među njima nema potpunog poverenja ni apsolutnog i uzajamnog podavanja. Treba naglasiti da impotencija nema nikakve veze s muškarčevom masturbacijom, ni s njegovim polucijama. Impotencija se u velikoj većini slučajeva može potpuno ukloniti. Budući da je gotovo uvek reč o psihičkim kočnicama, odnosno izvesnoj neusklađenosti među partnerima, to se lečenje impotencije redovno sastoji od pomoći partnerima da prodube svoju vezu.


* zabolese me ruke:)))[/quote]
 
Ama bre, vi što ste sposobni ne hvalite se tolko!
Oću da čujem šta rade oni kojima se nekad desi da jel', imaju mek k'o duša... Neće vas niko prepoznati, javite se slobodno! Možda se vratite na stanje gotovs.

Čula sam da neki lekovi protiv srčanih smetnji i viskokog pritiska utiču na potenciju. Nek se jave osobe od stručnosti pa da upozore ljude koji su to lekovi i šta da rade da ne bode željenih efekata.
 
U pravu si za lekove protiv kardiovaskularnih bolesti,to su beta blokatori.Kao jedan od nezeljenih dejstava imaju smanjenje libida pa i posledicnu impotenciju.A sta da se radi,pa probati pacijentu promeniti terapiju ako mu to bas smeta .Doduse to se prepisuje starijim pacijentima.Mada imala sam slucaja da mi traze sredstva protiv impotencije i ljudi koji imaju 73 godine,priznajem da sam tad ostala bez teksta,Ja sam mislila da se u tim godinama to ne radi ali eto uvidela sam da nije tako.Elem,probas da nadjes srednje neko resenje,probas da zamenis te lekove nekim drugim(sto nije tako lako jer je to siroko primenjivana grupa lekova)ako se ne moze bez njih uvode se lekovi protiv impotencije-nije viagra,nesto drugo.
A za mladje ososbe,uzrok je uglavnom psiholoski pa se trazi resenje u tom pravcu.
 
Ih ima ih koliko hoces,ali to ne moze da se uvodi i izvodi iz terapije nego kod lekara tacnije kardiologa,lepo kaze da ima problema zbog beta blokatora i moze se ukljuciti neki drugi lek.
 
Potreban mi je strucan odgovor, ako ga neznate nemojte da trosite vreme.....

Imam problem sa nedovoljno jakom potencijom, mogu da izvrsim penetraciju ali mi se cini da ipak nije to to. U stanju erekcije penis mi se blago nakrivi na levu stranu. Koliko sam ja upoznat sa time to moze biti simptom peyronijeve bolesti ali nisam siguran. U toku erekcije penis nemogu da iskrivim na desnu stranu, ali mogu u levu, odnosno u toku penetracije penis se krivi na levu stranu. Da li postoji mogucnost da mi je neki krvni sud u penisu zapusen ili suzen? Zadaje mi velike glavobolje jer moram da pazim kako cu izvrsiti penetraciju. Da li bi nesto tipa viagra ili vigorect... resilo taj problem?
 

Back
Top