AU PAIR U SVEDSKOJ

ne znam za svedsku,zivim u francuskoj ali me zanima za koju si platu i uslove pristala.kako to sve ide,gde si ih nasla i tako...naime ja sam mama i jos nisam nasla stalno resenje za cuvanje deteta,a ne smem da se upustim u sve to jer ne sve mislim da je skupo,za mene.
 
hanibal77:
ne znam za svedsku,zivim u francuskoj ali me zanima za koju si platu i uslove pristala.kako to sve ide,gde si ih nasla i tako...naime ja sam mama i jos nisam nasla stalno resenje za cuvanje deteta,a ne smem da se upustim u sve to jer ne sve mislim da je skupo,za mene.
HE HE HEdrago mi je da smo se upoznali,ako je sin mozemo se sprijateljit :lol:
 
ZILOT IZ CACKA:
hanibal77:
ne znam za svedsku,zivim u francuskoj ali me zanima za koju si platu i uslove pristala.kako to sve ide,gde si ih nasla i tako...naime ja sam mama i jos nisam nasla stalno resenje za cuvanje deteta,a ne smem da se upustim u sve to jer ne sve mislim da je skupo,za mene.
HE HE HEdrago mi je da smo se upoznali,ako je sin mozemo se sprijateljit :lol:
Sve sto zelis mozes saznati na www.greataupair.com . Mozes i da ponudis uslove koji tebi odgovaraju pa da prema njima trazis odgovarajucu osobu.
 
Preporucujem ti da se sa tom porodicom dogovoris detaljno oko svega: kakve ces obaveze imati, koliko ces sati dnevno raditi, kakvo ce ti biti radno vreme, kakav ce ti biti smestaj, da ne bi imala neprijatnih iznenadjenja kad odes.
 
IvanaZ:
Koliko mi je potrebno novca(fickpengar)za normalno funkcionisanje u Stokholmu? Porodica placa stan, hranu, prevoz. Hvala unapred. :)

Taj novac mjesecno koji dobijes od porodice kao "platu" obezbjedjuje ti da mozes sebi da kupis one najosnovnije stvari koje su ti potrebne, svakodnevno....ako imas neku kintu sa strane cool, a ako ne, ma prezivjeces, nije tako strasno samo da te ne izrabljuju ovi kod kojih radis, srecno.
 
"Taj novac mjesecno koji dobijes od porodice kao "platu" obezbjedjuje ti da mozes sebi da kupis one najosnovnije stvari koje su ti potrebne, svakodnevno....ako imas neku kintu sa strane cool, a ako ne, ma prezivjeces, nije tako strasno samo da te ne izrabljuju ovi kod kojih radis, srecno."

To je, znaci oko 100kr dnevno. Sta mogu KONKRETNO da kupim za te pare svakodnevno? Pa jel svima toliko tesko da napisu PRIMER?!!! Ljudi zanima me SVE! Necu da budem ko bacena s Marsa kad odem! Ili se svi vi pravite da ste mnogo pametni i sve znate, a ustvari ste samo culi od drugarice kumine rodjake kako joj je bilo u Svedskoj!
 
za sto kruna mozes da kupis i nista i nesto,zavisi sta bi da kupis,to ti je negde oko 12,5 evra ili oko 7 litra benzina ili oko 12 hleba(obican beli)ili oko 3 kutije cigareta ili oko 3,5 kile mesa,ili oko 3 nivea mleka za telo,oko 4 dove sampona,oko 3 pakovanja ulozaka(ne razumem se koji su ali su oni sa krilcima ;)).ili oko 11 litra mleka,kilo nes kafee....ili oko 15 piva 0,33 ili oko flase osrednjeg vina......sve zavisi od tebe u vezi potrosnje ali ne zaboravi onu staru sto vise para vise se trosi,nekad mozes da prodjes dan i sa 100 kr a nekad je malo i 1000 kr ;))

eto malo sam hteo da ti pomognem,najbitnije je da dodjes do swe pa ces onda naci sama svoj put kao i sto smo nas vecina koji smo dosli u svett na boom

pozdrav i srecno
 
IvanaZ:
"Taj novac mjesecno koji dobijes od porodice kao "platu" obezbjedjuje ti da mozes sebi da kupis one najosnovnije stvari koje su ti potrebne, svakodnevno....ako imas neku kintu sa strane cool, a ako ne, ma prezivjeces, nije tako strasno samo da te ne izrabljuju ovi kod kojih radis, srecno."

To je, znaci oko 100kr dnevno. Sta mogu KONKRETNO da kupim za te pare svakodnevno? Pa jel svima toliko tesko da napisu PRIMER?!!! Ljudi zanima me SVE! Necu da budem ko bacena s Marsa kad odem! Ili se svi vi pravite da ste mnogo pametni i sve znate, a ustvari ste samo culi od drugarice kumine rodjake kako joj je bilo u Svedskoj!
Radim godinu dana kao au pair u Norveskoj i nemam pojma kakav si tip zene....mozda tebi i ostane koja krunica.....npr. pusis?, meni licno plata nije dovoljna!!! i nemoj da se stresas, koliko god da se pripremas...sve je ipak novo, i cool je
 
Dodji kod mene, samo ako si sexsi i lijepa ,visoka dobro dupe grudi itd itd mlada od 20 do 39 g ,i imas stan namjesten posa u moju firmu ,feste izlasci itd itd. sve regulisano, dozvola za zivot-rad ,sexs obavezan :wink: Stoces bolje a ??
Grad je poslije Stokholma najveci u SWERIGE ! :wink:
 
Koliko znam (a poznajem ih nekoliko) Au Pair devojke zive kod tih porodica ciju decu cuvaju. Naravno, stan i hrana su besplatni, atu 200 Eu je za neke sopstvene potrebe. Takodje, porodica placa i kurs jezika ukoliko devojka slabo zna jezik.
 
Oko tri hiljade kruna, posto sam ziveo u norveskoj, cesto sam prelazio u Svedsku.Samo da ti kazem da je taj Au-pair program cisto izrabljivanje ljudi

Taj tip odlazka u inostranstvo u Norveskoj je prosek 4 000 kr,ali se u potpunostislazem sa komentarem koji citiram.Imala sam i ja ponuda za au pair ali kad bolje razmislim ti si 24h,nekome na usluzi bez obzira sto je tvoje radno vreme od tad' do tad'.A onda krecu sitne stvari,e uradi jos ovo e pocisti ono...Ma i da odem negde i nadjem posao u ustanovi,a imam samo jedan krevet,pre bih to prihvatila nego au pair.A jos ni ne znas sta te ceka kad' odes Bogu iza kicme.

Svakoj devojci zelim puno srece ali mislim da mi nismo bas toliko ugrosene da bi isle u tudje zemlje kao au pair i Srbija ima bogatijih koji traze isto.Uvek je bolje otici u svoju struku pa makar imala i jedan krevet samo.
Sve najbolje.
 

Back
Top