Satelit za iznajmiti?

ivan24

Zainteresovan član
Poruka
231
I stvarno su u ministarstvu odbrane hteli da iznajme satelit da bi imali pregled situacije na Kosovu i Metohiji!!!
I sve to za 53 miliona evra!!
Mislim da bi te pare trebalo dati na preko potreban remont preostalih aviona Mig-29a,an-26 kao i helikoptera mi-8.
Bolja snabdevenost kerozinom bi,po meni,bila važnija nego satelitski snimci.
 
U potpunosti se slazem sa ivan24. Mislim,.....ma jok,.... apsolutno sam siguran da vecu glupost na televiziji i u svom zivotu, nisam cuo! SATELIT!! :shock: :shock: :roll: (moje stanje sinoc, za vreme vesti) :roll: :shock: :shock:
Kontradiktorno mi je to, sto stalno kukaju kako nemaju, kerozina, rezervnih delova za avione, kako bi iste trebalo menjati, i.....kako zbog finansijskih sredstava nece biti u mogucnosti da kupe nov avion do pre 2010 godine. Ako cemo tako, za te pare moze da se izgradi i na hiljade stanova, za vojna lica!
U kompi, o satelitu, sa Davinicem je i Marovic, ona ljigava i debilna Crnogorcina, .......Koliko mu jos traje mandat,..pa da se nosi onda u p.i.c.k.u. lepu materinu. Idealan je samo za stvaranje problema i potapanje kupusa. :lol: 8)
 
pa ako su nam RUSI toliki prijatelji neka nam ga daju za dzabe...mozda i jesu '99?! ali nije problem da ga napravimo mi i da sluzi i za komunikacije[internet :wink: ] i vojne svrhe i vremensku prognozu...platish rusima ili francuzima i oni ga lansiraju ali verujem da bi po standardnoj ceni 20000 dolara po kilogramu bili mnogo isplativije to nego iznajmljivanje,i podrzam svaku ideju da SRBIJA ima prisustvo u svemiru.
 
Ovo je najveća besmislica koju sam čuo uzadnjih 5-6 godina.
Naime, kao što Pjer reče odlično znamo šta se dešava na Kosovu. Iako naše trupe nisu tamo još uvek postoji jaka mreža obaveštajaca iz redova šiptara koji hteli-ne hteli moraju da rade za naše službe.
Takođe, upotreba satelita je pogodna za praćenje većih trupa, vozila i sl. A na jugu Srbije je u pitanju drugi koncept tj gerilski tako da bi satelit bio od male pomoći. Jedino ako ne bi taj satelit zujao 24 sata dnevno iznad gore navedenog područja... A to košta mnogo više od 50 mil.
Ako se uzme u obzir besparica u vojsci onda je jasno da je u pitanju pokušaj velikog dila i uzimanja provizije za ovaj posao.
Pitanje je da li čika već uzeo lovu, jer zašto bi se neko toliko opirao i išao dotle da izgubi fotelju ako nije...?
Mislim, probaš pa ako upali OK, ako ne nema veze biće možda drugi put, važno je biti na poziciji.
 
pa mi vec i iznajmljujemo satelite iz ese na korishcenje i placamo im nije to nista novo a pokrenulo bi nasu posustalu elektronsku industriju Nis,za lansiranje jedan satelit od 300kg treba 30. miliona nije to mnogo,vise bi sam satelit kostao ali bi se barem radilo i malo domacu pamet da uposlimo i mi da ga iznajmimo ako treba. vec imamo obnovljenu satelitsku stanicu u Ivanjici.a to da neko ovo gura zbog para....paaa kad se nesto u Srbiji nije guralo i iz licnih interesa na svakom projektu se neko ovajdio [to sto nije uhapshen pa da ide na robiju to je sudstvo krivo] ali to ne znaci da je ideja losa!a obavestajne sluzbe su propustile da upozore srbe na kosovu u martu paaa ti vidi.
 

Back
Top