Export podataka iz MS Access-a

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Imam problem da izvezem odredjene podatke iz Access baze u neki txt fajl.
Ne bi bio problem u Access-u, ali mi treba SQL upit koji to radi.
Do sada sam to radio u MySQL bazi sa upitom:
[Export podataka]

SELECT * INTO OUTFILE 'putanja_do_fajla.txt' FIELDS TERMINATED BY ',' FROM ime_tabele;

[Import podataka]

LOAD DATA INFILE 'putanja_do_fajla.txt' INTO TABLE ime_temp FIELDS TERMINATED BY ',' ENCLOSED BY '\"' LINES TERMINATED BY '\n';

...i sve savrseno radi!
Sada hocu to da uradim sa MS bazom, ali putem "pokusaja i pogresaka" mi nikako ne ide :oops: !!!
Na internetu sve sto sam nasao je izvoz podataka direktno iz Accessa, tipa "klikni ovde-klikni onde", ali nigde nisam nasa SQL upit koji bi prosao...

Dakle, zna li neko kako da postavim SQL upit nad MS Access bazom da izvezem i uvezem odredjene podatke u bilo kakav oblik text fajla?

Pozdrav!
 
Ne znam sta ti tacno treba, ali skoro sam uradio neke programe za stranu firmu koji:
- Pronalaze u direktorijumu sve Access baze
- Ponude korisniku sve tabele koje se u bazi nalaze, da bira koju ce exportovati
- Eksportuje zatim u ime koje zeli ili u neki odredjeni format druge baze (pa i .txt ako zeli)

Program je radjen u xHarbour-u, 32-bitnom kompajleru za xBase tip databaza. Uopsteno, koristim ODBC povezivanje i iz dobijene tabele, izvezem sva polja koja postoje. Moze se napraviti i da se samo odredjena polja izvezu ird...
Nisam probao u C++ ili slicno, jer mi je xHarbour odradio posao.
 
codemaker:
- Eksportuje zatim u ime koje zeli ili u neki odredjeni format druge baze (pa i .txt ako zeli)
Nije mi problem kod za to, uradio sam to u C#, i nije neka komplikacija (kad imas SQL upit koji ce da odradi posao :lol: ), ali me zeza SQL upit za exportovanje iz baze nad MS Accessom.
Kako ide SQL upit koji exportuje iz MS Access-a u bilo koji fajl, neki .txt, .csv ili slicno, i da moze takav isti format da se importuje u istu bazu na drugom kompu.
Konkretno, radi se o nekoj vrsti sinhronizacije izmedju dva korisnika. Napravio sam to sa MySQL bazom, koristio sam gore pomenute upite, i to savrseno radi, ali MS Access ne prihvata taj SQL kod...

Hvala unapred!
Pozdrav...
 

Back
Top