.

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
Znate onu staru.Kako cinite tako vam se i vraca.Nemislite li da onoliko bola koliko ste nekada nanelinekom, ovde mislim na ljubav.Nekada,kroz zivot vam se vrati.(krecem od sebe jer zvecka bio nisam i nazalost vraca se)Dali je to uvek takoß
Mislim da nekada izigramo neke ljude povredimo osecanja zaboravimo one koje nas vole i nadjemo svoj vecni kutak ljubavi koji nam kasnije neko ukrade i poremeti.
 
Bustura:
Znate onu staru.Kako cinite tako vam se i vraca.Nemislite li da onoliko bola koliko ste nekada nanelinekom, ovde mislim na ljubav.Nekada,kroz zivot vam se vrati.(krecem od sebe jer zvecka bio nisam i nazalost vraca se)Dali je to uvek takoß
Mislim da nekada izigramo neke ljude povredimo osecanja zaboravimo one koje nas vole i nadjemo svoj vecni kutak ljubavi koji nam kasnije neko ukrade i poremeti.

"Efekat slapova"
..."Covek svetle aure zna da postoji takozvani efekat slapova.
Vrlo cesto je bio u prilici da gleda kako izvesna osoba nepravedno postupa prema nekome ko nema hrabrosti da se suprotstavi.To znaci da je doticna osoba , iz kukavicluka i zelje za osvetom, istrsla svoj bes na nekom drugom , slabijem, koji ga sa svoje strane, istresa dalje na nekom trecem, stvarajuci tako citav lanac nesrece.Niko ne zna unapred posledice svojih svireposti.
Zato je covek svetle aure vrlo oprezan u rukovanju sobom i svojim postupcima, i prihvata jedino onog suparnika koga smatra dostojnim sebe.U trenucima besa on ce pre udariti u stenu i uganuti ruku.
Ruka se posle izvesnog vremena oporavi; ali dete koje je dobilo batine samo zato sto je njegov otac izgubio jednu bitku, ostaje obelezeno za citav zivot"...
 
nisi bio zvecka ili cvetjka? :shock:

ja sam prema svima bila dobra samo su prema meni bili losi i jeste,sad im se vraca...ako im je nek crknu,bas mi je drago da im je tako a da ja nisam to uradila nego splet okolnosti,,,mislim,,,sladim se a to nije dobro,kaznice me bog a mozda i nece,
 
Ako je svako od nas nesto malo zgresio, onda nas Bog kaznjava :roll:
Ne bih se bas slozila sa tim, ali mislim da postoji neka pravda (mada nije to u svim slucajevima) da kada neko nesto lose uradi to mu se i vrati.
To je dosta komplikovana tema, tako da bih mogla o tome do sutra :lol:
Dosta ljudi me je povredilo, ali nikad im ne bih nista lose pozelela, jer sta ja imam od toga?
Neka svako zivi svoj zivot kako zna, a ako njega ne grize savest zbog toga sto je uradio, njegova stvar.
 
de si bustura svaka ti se dala : )

ja sam sklona incestu shto ici u tudje dvoriste ako nisi ispitao svoje
 
ma sta imam od toga da budem cvecka?
Samo zelim da zivim punim plucima!!!

Ne upustaj se u nesto sto ne mozes da ispratis tj.
ocekuj najgore :lol:
 
Iskreno da vam kazem, te filozofije vratice ti se isto kad tad, zivotne karme i sl. sranya su sviranje qrcu! Ja nikad nikome nisam cinio nazao, ni u ljubavi ni inache u zivotu, pa nikom nista, zivot me kara u zdrav mozak.
Mnogo je realnija cinjenica da ce u danasnje vreme, a pogotovo u nashoj sredini, ogroman broj pokushati ti iskoristi tovju dobru nameru i blagonaklonost, a posle i da ti turi noz u ledja.

Mozda vam ovo deluje surovo, ali kolko ja vidim to je REALNOST!

I mrzim kad ljudi stanu da mi pricaju te bajke, dobro se dobrim vraca. To su bajke, koje mozda nikad nisu ni bile realne. To prosto nije u nashoj, ljudskoj, prirodi.
 
ljudi dal sam ja tolko zabagreo.....imal josh ko problema da mishem pogodi na ovu tachkicu u nazivu teme?

nadam se da nisam jedini.....huh
 
Kad_LupimLupim:
Iskreno da vam kazem, te filozofije vratice ti se isto kad tad, zivotne karme i sl. sranya su sviranje qrcu! Ja nikad nikome nisam cinio nazao, ni u ljubavi ni inache u zivotu, pa nikom nista, zivot me kara u zdrav mozak.
Mnogo je realnija cinjenica da ce u danasnje vreme, a pogotovo u nashoj sredini, ogroman broj pokushati ti iskoristi tovju dobru nameru i blagonaklonost, a posle i da ti turi noz u ledja.

Mozda vam ovo deluje surovo, ali kolko ja vidim to je REALNOST!

I mrzim kad ljudi stanu da mi pricaju te bajke, dobro se dobrim vraca. To su bajke, koje mozda nikad nisu ni bile realne. To prosto nije u nashoj, ljudskoj, prirodi.
bojim se da ima nesto u tome... :roll:
 
AntunTun:
ljudi dal sam ja tolko zabagreo.....imal josh ko problema da mishem pogodi na ovu tachkicu u nazivu teme?

nadam se da nisam jedini.....huh

Malo mi je falilo da poludim! Pa, sto tackica? Manjak kreativnosti?

Ne mogu da kazem da sam cinila toliko dobra dela, ali nikada nisam bila djubre u ljubavi, bar sam se trudila. Sa druge strane, nadam se da ce mi se jednog dana vratiti lepim, za sve one ruzne stvari koje sam dozivela! Ako i ne, bar neka budu manje ruzne.
 
Ja mislim da ste jako puno propustili u celoj prici. Po meni pogresno je cak i ne ciniti zlo a NADATI SE da ce nekoga ko vas je povredio sustici zlo kao "naplata" onoga sto je taj neko uradio vama. Znaci, treba se ograditi i od toga da mislite lose o drugima, jer po meni to je isto toliko lose koliko da ste to sami uradili.

Treba reagovati u skladu sa svojom licnoscu i sa svojim osecanjima. Jer, ako si kukavica i nesmes da na udarac odgovoris udarcem - onda ne budi podla kukavica koja ce se nadati tudjoj nesreci.

Cak i ne treba da nas bude briga da li ce nam se u zivotu sve vratiti kako smo zasluzili jer to znaci da:
1. se ili kajemo zbog necega sto se plasimo da ce nas sustici
2. ili smo dobro uradili zarad koristi, sto opet nije dobro.
 
Jedan mudar covek mi je rekao- " Ne treba nikada suditi o coveku! "

Meni je to tesko, priznajem. Uvek imam nesto da kazem, lose ili dobro. Ali, zar svi to ne radimo, pa cak i ovde!
Mozda se njegova mudrost bas u tome i ogleda, sto se on ogradio od svega toga i ima svoj mir?
Nadati se da ce lose proci oni koji su ti naneli zlo je podmirenje sujete, ponekad godi, ali priznajem- nije pohvalno.
 
Ni ja bas ne verujem da ce nekoga stici "bozja ruka".
Ali mozes mu sam vratiti, neko drugi mu vratiti...ili vec njegova ponasanja i stavovi dovode do toga da ce se neminovno jednom opeci.
Ne zelim nikom zlo...i ne patim od sindroma nekakve osvete. Jednostavno ljude koji se pokazu zli manje cenim i nekako gledam da ih drzim dalje od sebe. Koji se pokazu dobri obrnuto...

E sad zamislimo neki poslovan svet. Firme...korporacije. Sa kojom ces firmom raditi i sklopiti ugovor. Sa nekom koja je bila nesto zla ili dobra? Pa naravno da dobra ima prednost....cak je dobar ugled u tom svetu imperativ. Tako da ipak se i dobro dobrim vraca.

A oni koji imaju neku satisfakciju u mrznji nekoga i srecni su kad taj nesto lose dozivi...su bolesnici.
 
Bustura:
Znate onu staru.Kako cinite tako vam se i vraca.Nemislite li da onoliko bola koliko ste nekada nanelinekom, ovde mislim na ljubav.Nekada,kroz zivot vam se vrati.(krecem od sebe jer zvecka bio nisam i nazalost vraca se)Dali je to uvek takoß
Mislim da nekada izigramo neke ljude povredimo osecanja zaboravimo one koje nas vole i nadjemo svoj vecni kutak ljubavi koji nam kasnije neko ukrade i poremeti.
U trenutku kad nas najvise boli povreda od nekog ko nam je drag uvek kazemo...Bog vidi sve..vratice ti se moje suze....Ja ovako emotivna po tome bi trebalo da sam sve svoje bivse sahranila vec kako sam patila...medjutim sve se to vrti u krug...Pokusavam nekad da se setim ko me je toliko voleo da me je prokleo...Kad sam jednom sva ojadjena pricala nekom o opet tamo nekom ko mi ne uzvraca ljubav, on mi pametno rece: Draga moja ti nikad nisi ni primecivala da je nekom stalo do tebe...ti ljudi su bili nevidljivi beznacajni...samo si kukala da tebe neko nece...nisi pravedna...i o tome treba razmisliti ponekad zar ne?
 
U zivotu sve se vraca,sve se placa.Samo je pitanje vremena.Neko povredi tebe,pa onda ti povredis nekoga,pa onda taj neko povrdi nekoga....i tako u krug.Bio ti ispravan ili ne uvek ce neko nekada biti povredjen.I kada najmanje to zelis, to se ipak desi.Bude ti zao,ali sta ces.Da ispravis ne mozes,da obrises,ni to ne mozes :? C'est la vie :wink:
 
to znaci da ako hoces da povredis nekog onda mozes da povredis nekog drugog to ce ipak stici do tog prvog i tako
 

Back
Top