help trebam!

tiportoinafrica

Zainteresovan član
Poruka
167
ovo su pitanja na koja su mi hitno potrebni odgovori:

1.refleksna smrt?
2.metabolika smrt?
3.kaze nesto u stilu da usled opekotina moze da dodje do akutnog zastoja bubrega..kako to?

4.supstance koje pospjesuju dejstvo otrova?kako se nazivaju?
5.afinitet otrova za pojedine organe?mislim,gdje se sakupljaju koji otrovi,u kojim djelovima tijela?
6.abortus (u scg)-legalan ili ne? u kojim slucajevima?
7.sta su to kongenitalne malformacije?
8.simulirana i disimulirana (samo)ubistva?

hvala na odgovorima ali molim vas da se potrudite da budu ozbiljni :lol:
 
teski metali se skupljaju u kostima, bubrezima i jetri, ako su uneti respiratorno veliki deo ostaje u alveolama pluca. u svakom slucaju svaki otrov se jednim delom izlucuje preko besike i bubrega, tako da ovi najbrze stradaju, a analizom urina u prvih 24 sata moze se dobiti najbolja slika. analize se dalje rade jos nekoliko puta, s tim sto je opet sve povezano sa vrstom otrova.
dalje abortus u scg je legalan, s tim sto postoji jak uticaj Crkve i nekih stranaka da se to ospori.
http://www.sbcprn.org.yu/FloppyS.html#OsmiRad za kongenitalne sindrome
metabolicka smrt recimo da se odnosi na smrt na celijskom nivou, usled nedostatka kiseonika prestaje metabolicka funkcija same celije. prestaje razgradnja materija i stvaranje energije koja se inace pod uticajem kiseonika oslobadja i koristi za pomenute procese sto dovodi do smrti celija.
refleksna smrt, ovo me je zaintrigiralo, da se ne odnosi mozda na prestanak reakcije organizma u refleksnom smislu?
simulacija znas sta je oponasanje recimo najjednostavnije, pa se to moze primeniti u smislu privlacenja paznje pricom ili pokusajem samoubistva....
 

Back
Top