sta vredi, a sta ne?

vlax

Obećava
Poruka
98
ukratko dajte imena svih gradova u Ino gde ste bili i recite kratak komentar da li su vam se dopali ili ne i sta vredi u njima. Evo ja pocinjem:

BEC - jako lici na Beograd, samo sto je za razliku od njega cist. Nisam previse impresioniran.
OSIJEK - prijatno iznenadjenje, obzirom na mala ocekivanja, sarmantan gradic u Hrvatskoj.
VENECIJA - nezaboravno iskustvo, ali samo prvi put, drugi put vas ubije deja vu utisak
VERONA - sjajan, prijatan grad ! izvucite najbolje iz Beograda i Kotora i dobicete Veronu, to je grad gde bih mogao da zivim
RIMINI - letovaliste u Italiji, osim plaza na principu Baywatch nema nista vredno paznje, glavna ulica vise podseca na buvljak i radnje koje drze nasi kinezi
SAN MARINO - sjajno mesto za soping, jeftino, kvalitetno, lepo, sa velikom dozom smeka
RAVENA - nista posebno, suvise mrtav grad, samo za pasionirane ljubitelje italijanskog stvaralastva
FIRENCA - ko moze reci da nije lepa? ali previse turista, guzve i skupoca mu uzimaju dusu
LIDO DI JEZOLO - jezero u srcu Italije, prijatno za kratak boravak, ali previse mrtvo za zabavu, dakle dan -dva maksimalno
NICA - fenomenalno ! zamislite da zivite u latino ritmu gde su svi opusteni i zive za novi dan...ipak,postoji i tamna strana...u 9 uvece zamire gradski prevoz, retko koga mozete videti na ulicama, dosta narkomana i sumnjivih likova
KAN - veni,vidi i otidi...par sati je dovoljno za ovaj lep gradic
MONAKO + MONTE KARLO...jedno bez drugog ne ide, Monako i nije toliko skup koliko bi ocekivali, u Monte Karlu zamolite nekog da vam pricuva pare da ne biste dosli u iskusenje sve da potrosite. U kockarnicu udjite sa 20 Evra i kad ih "izgubite" ne vracajte se vise;)
BARSELONA - mnogo sam vise ocekivao, pravi megalopolis, ne mozete da ga "sazvacete" brzo kako biste zeleli. U njega ne idite manje od 5 dana ako zaista zelite da ga upoznate.
FIGERAS - grad Salvadora Dalija u Spaniji. Jedan dan je dovoljan da ponesete puno lepih utisaka.
LJORET DE MAR - letovaliste u Spaniji. Prijatno za odmor i zezanje, ali ne ocekujte previse. Diskoteke nista specijalno.
ATINA - meni se licno ne svidja. Grad je nekako previsok i prljav. Mada, vredi ga posetiti zbog istorijskih spomenika.
 
Cini mi se da si, sto se tice Italije, bio na identicnoj marsuti ili ekskurziji kao ja. Opisu Riminija, Lida, Verone... ne bih nista bitno dodala. Samo, Venecija, je takodje dosta skupa, dopadaju mi se njihove tezgice sa maskama i suvenirima od venecijanskog stakla, ne znam da li si se druzio sa golubovima. I oni su joj ukras. Jedina mana je vlaga i uzasno tezak vazduh i sparina, za koju kazu da je standardna u ovom gradu.
Padova je divan gradic koji se meni najvise dopao i tu bih radije zivjela nego u Veroni.

Atina jeste dosta prljava i onaj njen savremeni dio i nisam bas upoznala, ali su Grci divni domacini i gotovo svi govore engleski. Istorija je ono sto Atini daje njenu punu vrijednost. Akropolj vrijedi vidjeti, za pocetak i za kraj, a ostalo da ne nabrajam.

Pariz je divan grad pun zivota i kontrasta, od otmene proslosti do ogromnh, upadljivih staklenih zgrada predstavnistva vodecih svjetskih firmi; od muzeja i atrakcija do Diznilenda o kome bi se moglo pricati kao o gradu za sebe. Veseli, ali odmjereni ljudi, kombinacije i nevjerovatna tolerancija raznih rasa (da se nas narod postidi i sebe i svojih teorija o nama kao najboljima i najljepsima) i sve ono sto taj grad cini takvim kakav je.
 
Atina-najzagadjeniji grad u Evropi....ne bih tamo ziveo da mi daju stan u centru grada!

Budumpesta-posle Praga najlespi grad Evrope

Prag- definitivno ocaravajuci!

Berlin-onako, bio sam leto posle rusenja Zida, nije me nesto ocarao, Istocni Berlin -socrealizam i sivilo....verovatno se mnogo toga od tada promenilo....

London-uvek bio i ostao veoma sarmantan, ima neki smek...

Pariz-ahh...jednostavno Pariz..

Grac-sipmaticno mestasce ....

Majami- mocno!

Santo Domingo (Dominikanska republika)- veoma vruce i vlazno do bola , jedva da se moze disati.....na uzarenom betonu setati-SMRT

Toronto- utiske cu javiti za par nedelja jer sam tek stigao....

......
......
 
atina - prljava,zagadjena,prenatrpana,uvek prevelika guzva,haos u saobracaju.jedino sto vredi videti su akropolj i plaka
solun - mnooogo lepsi od atine,ima neki primorski smek
rim-fantastican prelep grad,iza svakog coska mozes da ocekujes nesto novo,divno kombinuje duh antcikog rima i renesansne italije
napulj-previse modernizovan,mene je razovcarao
venecija-fascinantna,sarena,vesela,i pogodna za gubljenje :roll:
rimini-jedino sto uvek vredi preskociti,grozan turisticki grad
firenca-mala ali mocna,prijatna,ali previse turisticka
madrid-sarmantan grad koji je nocu uvek zivlji nego danju,dosta muzeja vrednih posete
sevilja-tipicna arapska arhitektura,ukombinovana sa evropskom arhitekturom cini ovaj grad jako cudnim,previsoke letnje temperature
alikante-jos jedan turisticki grad,na prenatrpanoj obali,nista poseno da se vidi,ali sirom grada prave odlicne koktele
malaga - prljav grad,jako nogo turista,ima lep centar i divan pikasov muzej
granada - vecinska arapska populacija,osecaj kao da sam u sred maroka a ne spanije
cadiz - jedino sto pamtim odatle je da izlazi na atlantik :lol:
salamanka - mali grad,ali uvek tako ziv,pun zabave i maldih ljudi,obozavam ga
kordoba,avila,segovija....spanski gradovi,u svakom ima ponesto da se vidi,max. sat vremena za njih
lisabon-uopste ne lici na prestonicu,jako mnogo malih ulica i sarenih kuca,ubitacno strm i prenatrpan starim malim tramvajima,jako cudan grad :?
porto - simpatican grad,dosta ziv u poredjenju sa lisabonom
london - grad u kome nikad nije dosadno,jako privlacan na svoj nacin
oksford - mnooogo univerziteta,mnogo zelenila,i jako lepa arhitektura,uredan,cist i divan grad
lima - grad potpuno cudne arhitekture,ogroman,nesiguran,striktno podeljen na bogate i siromasne delove
kusko - tipican spanski grad na pocetku velike dzungle,i nenormalnoj nadmorskoj visini
pula - divan,stari grad koji odise rimskim duhom,nenormalno mnogo km obale i ciste,plave vose
rovinj- moj favorit u istri,mletacka arhitektura i najlepsi pogled sa katedrale na grad i ostrva u okolini
motovun - dzepni grad umetnosti,galerija i macaka okruzen sumama tartufa :D
porec-grad koji su nazalost zauzeli siptari i polako uvode seljakluk u njega.
i da ne smaram vise...:D
 

Back
Top