YUritmix Rapsodija.

Pa kolko vidim savez je angazovan tj Mrkela...Samo mnogo se prasine diglo oko ovog momka a da nije posteno ni zaigro...
Ne znam da li nije pošteno zaigrao, dečko će u septembru da ima 18 godina, uzeo ga je Ajaks (a nije da tamo ne znaju da prepoznaju talenat), 5 golova dao u holandskoj ligi, 2 gola za holandsku U-19... Dok mi zaključimo da je interesantan, stvar sa njegovim reprezntativnom nastupom ima uveliko da bude gotova.

Mada mislim da ne treba mnogo žaliti, dečko sa domaćim fudbalom stvarno nikakve veze nema.
 
Kranjčar uđe u prvu ligu,Navijamo za Modrića večeras iako mi je Atletiko simpatičniji,pratim sve tekme i ljudi nema di nas nema stvarno haramo svijetom u svim doigravanjima su naši,čestitke Raktiću i Marinu iako je Benfika bila bolja eto u tom finalu bilo je 7-8 naših--pravio sam studiju finala lige prvaka zadnjih 25 godina samo jednom nismo imali igrača u finalu -naravno bio je neko bar na klupi a ponekad smo riješavali utakmice

- - - - - - - - - -

Sve je to nekoć počeo jedan Radomir Antić...

To je ta naša balkanska lucidnost
 
Prava slika na pravom mestu. U pravo vreme. :mrgreen:

10300027_10203122830205527_3056099765542960852_n.jpg
 
to niko ne spori,to je cak i poslednja sezona 89/90 u kojoj se islo relativno masovno na gostovanja.Ovo je cak i dokaz da do samog kraja 80ih(konkretno ova godina) nije bilo nacionalizma,nereda,ispada,incidenata barem ne u ozbiljnijoj meri.
 
to niko ne spori,to je cak i poslednja sezona 89/90 u kojoj se islo relativno masovno na gostovanja.Ovo je cak i dokaz da do samog kraja 80ih(konkretno ova godina) nije bilo nacionalizma,nereda,ispada,incidenata barem ne u ozbiljnijoj meri.

Nije jer niko nije uzimao navijanje zdravo za gotovo. Svi su na to gledali kao na skupinu likova koji idu da bodre svoj klub. Kasnije, kada su neki skontali da se preko toga može recimo sprovesti nacionalizam desilo se što se desilo na Maksimiru. Dakle, tekma zvezda-dinamo, desetine 'iljada ljudi gleda tekmu što na stadionu što na telki, najbolje mjesto za nacionalistički ispad naravno. A ako taj ispad bude malo veći i malo jači vidjeće ga komplet juga. Takve stvari prikazuju kakvo je stanje u zemlji...
 
nije,jer nije bilo nekih ozbiljnijih politickih previranja do tad,tj navijanje nije imalo tu konotaciju,a u toj sezoni kada je pocelo i politicko pregrupisavanje su instrumentalizovani,kako to da se bas tada osnivaju delije i kako bas da tada DB postavlja belosvetskoh hohstaplera za vodju tih delija,a BBB pocinju saradnju sa tek osnovanim HDZ pa su imali i onu setalicu bbb za hdz,tacno je da su politicari uvedili tu moc manipulacije pa su i te navijacke frakcije postali na neki nacin preteca paravojnih formacija,Maksimir je samo kulminacija svega sto se desavalo te sezone,posle toga se i nije islo vise na gostovanja,barem ne masovno.Mediji su u to vreme odradili veliki "posao" evo nekih vidjenijih inidenata iz te sezone.

- - - - - - - - - -

 

Back
Top