YUritmix Rapsodija.

TARAS BULJBA

Primećen član
Poruka
937
Odma da se razumimo nisam jugonostalgičar.Ali kao dite koje je odgojeno uz ex JU ligu i poteze Sliškovića i Piksija ja sam bio i ostao istinski ljubitelj nogometa sa prostora bivše juge.

Modrić briljira u Realu,Ivanović u Čelziju izmišlja modernu bekovsku poziciju Džeko u Sitiju zabija ko lud,Mandžukić nedozovoljava Gvardioli da igra svoj nogomet iz snova-(bez centarfora)

Fenomeni sa ovih prostora haraju evropom,više nema iole ozbilnijeg kluba koji drži do sebe a da nema nijednoga jugovića.

Pa i ona dica koja su se rodila ili kao mala otišla u strane zemlje čuda rade--Ibrahimovoć je jedan jedini-

Švicarska je postala jako ozbiljna reprezentacija a sve sami jugovići igraju u njoj.

Pošto je to toliko fascinantno da na tako malom geografskom području ima toliko talenta ja smatram da svi ti igrači zaslužuju jednu cijelu temu.

Poglavito želim da se piše o onima kojisu rođeni vanka a vuku korijene iz ex yu

Jer ako tema zaživi svi će biti šokirani koliko ima igrača sa ovih prostora.

Nebih volio da tema ima političke konotacije jer ovde se radi o loptanju a loptanje je umjetnost a škola je ista.

Pišite i predstavljajte igrače poglavito mlađe i nepoznate koji igraju vanka a zaslužuju da budu pomenuti
 
Poslednja izmena:
Pa sinko, ako nisi jugonostalgicar sto otvori ovakvu temu ? Aj sad svi da se grlimo, ljubimo i hvalimo jedni druge, ko nas bre zavadi :think:

Uz svo postovanje drugima, Srbija je najjaca u ex Yu, za nijansu jaca od Hrvatske dok je u odnosu na druge daleko ispred

Mislim na igrace pojedinacno, kao sto je u temi navedeno
 
Evo jednog:

1a1a1a1a1a1a1a23.jpg


:mrgreen:

Ovaj krajnji (ako se ne varam) što čuči ispred trenera.

Navodno mu je majka bila Jugoslovenka.
 
Pa sinko, ako nisi jugonostalgicar sto otvori ovakvu temu ? Aj sad svi da se grlimo, ljubimo i hvalimo jedni druge, ko nas bre zavadi :think:

Uz svo postovanje drugima, Srbija je najjaca u ex Yu, za nijansu jaca od Hrvatske dok je u odnosu na druge daleko ispred

Mislim na igrace pojedinacno, kao sto je u temi navedeno

ama čovik moj ti si zaluta totalno ko da te pravio lično predrag spasić

znaš kako ga je sejo valjao pod bilin brigon po 5 minuta ga je vucao oko korner zastavice

al ti neznaš ni za desetobojca spasića ni za semira iz svemira

ja se sjećam kad je piksi zabio iz kornera na stadionu jna

kad je prosinečki lobovao pandurovića sa 40 metara iskosa

a to tome ko koga zavadi ja pojma nemam nisti me briga

imaš ratne teme pa udri

ja znam da je najveća legenda partizana pokojni Mance-pametnm dosta

Miki Rapajić je kod nas u srid rata bio najveća legenda,Pršo isto

Za prave navijače nogomet je nadnacionalna stvar

Volim ja ciijeli balkanski nogomet nego su mi se bugari i rumunji osuli nema kod njih igrača ala Hagi,Lakatuš,Popesku,Belodedić,Ili Stičkov;Balakov;Ivanov itd

Vamo kod nas na balkanu je drugačije stanje se popravilo i sad su tu Modrić,Madžukić,Rakitić;Vidić;Ivanović;Matić;Džeko;Handanović-ima stvarno klase igrača i nadolaze mladi ko ludi

ja volim taj stil

i tvrdim da škola iz bivše juge ima najviše vica u nogometu-i ako sam u krivu šta koga smeta to

što se svemu mora pridodat politička pozadina(valjda pojedinci zarađuju za kruh tako što svađaju narod i laju bez prestanka po 100 godina s koljena na koljeno)

Uzgred odakle je onaj Marko Marin?
 
Uz svo postovanje drugima, Srbija je najjaca u ex Yu, za nijansu jaca od Hrvatske dok je u odnosu na druge daleko ispred

Mislim da poenta teme nije da nabijamo komplekse drugim nacijama i da se raspravljamo doveka ko ima bolju reprezentaciju, vec da proniknemo u problematiku koja se protivi svim zakonima verovatnoce, da u derbiju najjace lige na svetu, Mancester Siti - Celsi, igraju 4 Srbina, isto koliko je bilo Spanaca, a samo po 3 Brazilca i Engleza, a imamo koliko, samo 7 miliona stanovnika... da Hrvatska, sa svoja 4 miliona stanovnika, daje kljucne igrace, Modrica i Mandzukica, za mozda dve najjace ekipe Evrope po trenutnoj formi, Real i Bajern... da je drugi najbolji golman italijanske lige, a koja inace tradicionalno ima najbolje golmane na svetu, Slovenac... itd, itd
 
Mislim da poenta teme nije da nabijamo komplekse drugim nacijama i da se raspravljamo doveka ko ima bolju reprezentaciju, vec da proniknemo u problematiku koja se protivi svim zakonima verovatnoce,

Raspravljanje je besmisleno. Postoje seniorske reprezentacije i njihovi rezultati kao parametar uspjeha na razini nacije.
Lige i klubovi su objektivno financijski, organizaciono i infrastrukturno u toliko očajnom stanju da nisu mjerilo ničega.
Ostalo su mišljenja, želje, čestitke i pozdravi.:mrgreen:

Što se tiče talenta za nogomet, stvar je stvarno čudesna. Da toliko igrača dolazi sa tako malog prostora, da se danas da sastaviti selekcija igrača iz isključivo najjačih europskih klubova, da dolaze novi neviđeni talenti...
Postoji taj jedan osjećaj za loptu i igru, koji pravi razliku uz odgovarajuću fizičku spremu i duel igru.

- - - - - - - - - -

Pišite i predstavljajte igrače poglavito mlađe i nepoznate koji igraju vanka a zaslužuju da budu pomenuti

Interesantan je ovaj mali Drmić iz Bundeslige. Igra za Švicarsku, Hrvat je iz Bosne, ove godine zabio 10+ golova.
 
Raspravljanje je besmisleno. Postoje seniorske reprezentacije i njihovi rezultati kao parametar uspjeha na razini nacije.
Lige i klubovi su objektivno financijski, organizaciono i infrastrukturno u toliko očajnom stanju da nisu mjerilo ničega.
Ostalo su mišljenja, želje, čestitke i pozdravi.:mrgreen:

Što se tiče talenta za nogomet, stvar je stvarno čudesna. Da toliko igrača dolazi sa tako malog prostora, da se danas da sastaviti selekcija igrača iz isključivo najjačih europskih klubova, da dolaze novi neviđeni talenti...
Postoji taj jedan osjećaj za loptu i igru, koji pravi razliku uz odgovarajuću fizičku spremu i duel igru.

Bivša liga je imala jednu veliku grešku a to je da se moglo ići u inostranstvo tek sa 28 godina. Uprkos tome što smo imali dobru ligu nismo mogli ni primirisati velikim ligama poput italijanske, španske ili engleske i po kvaliteti i po mnogim drugim stvarima. Da je bar barijera spuštena na nekih 23 godine vjerujem da bi jugoslovenski fudbal bio potpuno drugačiji ali to je već ono šta bi bilo kad bi bilo. Sad, bilo je malo kvalitetnih trenera u bivšoj državi koji su mogli da objedine sav taj silni talenat u jedan kolektiv dostojan nečeg velikog. Upravo zbog kvalitete trenera Juga je primjerice bila neprikoslovena u košarci...
 
Bivša liga je imala jednu veliku grešku a to je da se moglo ići u inostranstvo tek sa 28 godina. Uprkos tome što smo imali dobru ligu nismo mogli ni primirisati velikim ligama poput italijanske, španske ili engleske i po kvaliteti i po mnogim drugim stvarima. Da je bar barijera spuštena na nekih 23 godine vjerujem da bi jugoslovenski fudbal bio potpuno drugačiji ali to je već ono šta bi bilo kad bi bilo. Sad, bilo je malo kvalitetnih trenera u bivšoj državi koji su mogli da objedine sav taj silni talenat u jedan kolektiv dostojan nečeg velikog. Upravo zbog kvalitete trenera Juga je primjerice bila neprikoslovena u košarci...

Па сад то поре свега не би било "демократски",мислим да би лично фудбалери подигли револуцију ;)
Иначе не разумем како мислиш да је то била грешка,тј. лоша ствар за ЈУ фудбал ? Уживали смо у тим мајсторијама УЖИВО а не да их продајемо у 17-18 година
и после гледамо на ТВ-у...ако се разиграју тамо...Можда је само могла бити стварно мало спуштена старосна граница ...24 године...рецимо
Мада сада стварно не би ни имало смисла некога задржавати када имамо такав какав нам је клупски фудбал...причам о Србији.
 
Па сад то поре свега не би било "демократски",мислим да би лично фудбалери подигли револуцију ;)
Иначе не разумем како мислиш да је то била грешка,тј. лоша ствар за ЈУ фудбал ? Уживали смо у тим мајсторијама УЖИВО а не да их продајемо у 17-18 година
и после гледамо на ТВ-у...ако се разиграју тамо...Можда је само могла бити стварно мало спуштена старосна граница ...24 године...рецимо
Мада сада стварно не би ни имало смисла некога задржавати када имамо такав какав нам је клупски фудбал...причам о Србији.

Već sam naveo u postu da se barijera mogla spustiti na jedno 23 godine, znači ne bi bilo da nekog igrača odvedu kao klinca u inostranstvo i preprodaju ga k'o bijelo roblje. Ne, odigrao bi nekoliko sezona u svom matičnom klubu ili bi išao po Jugoslaviji, i onda u najboljim godinama bi ga puštali da ide u inostranstvo gdje bi sticao kvalitet na svjetskom nivou. Ovako bi nam i liga ostala da se izrazim čitava i imali bi dosta igrača u inostranstvu.

Mada, tada se igrao znatno drugačiji fudbal, manje je bilo stranaca u klubovima i više domaćih igrača. Pogotovo u Engleskoj i Njemačkoj...
 
Bosanska Gradiška.
mjesto se sada zove Gradiška, kako se uvijek i zvalo... inače odatle su roditelji Zvjezdana Misismovića...

- - - - - - - - - -

ama čovik moj ti si zaluta totalno ko da te pravio lično predrag spasić

znaš kako ga je sejo valjao pod bilin brigon po 5 minuta ga je vucao oko korner zastavice

al ti neznaš ni za desetobojca spasića ni za semira iz svemira

ja se sjećam kad je piksi zabio iz kornera na stadionu jna

kad je prosinečki lobovao pandurovića sa 40 metara iskosa

a to tome ko koga zavadi ja pojma nemam nisti me briga

imaš ratne teme pa udri

ja znam da je najveća legenda partizana pokojni Mance-pametnm dosta

Miki Rapajić je kod nas u srid rata bio najveća legenda,Pršo isto

Za prave navijače nogomet je nadnacionalna stvar

Volim ja ciijeli balkanski nogomet nego su mi se bugari i rumunji osuli nema kod njih igrača ala Hagi,Lakatuš,Popesku,Belodedić,Ili Stičkov;Balakov;Ivanov itd

Vamo kod nas na balkanu je drugačije stanje se popravilo i sad su tu Modrić,Madžukić,Rakitić;Vidić;Ivanović;Matić;Džeko;Handanović-ima stvarno klase igrača i nadolaze mladi ko ludi

ja volim taj stil

i tvrdim da škola iz bivše juge ima najviše vica u nogometu-i ako sam u krivu šta koga smeta to

što se svemu mora pridodat politička pozadina(valjda pojedinci zarađuju za kruh tako što svađaju narod i laju bez prestanka po 100 godina s koljena na koljeno)

Uzgred odakle je onaj Marko Marin?
Mance je valjda njemačkog porijekla (po ocu)...

- - - - - - - - - -

ama čovik moj ti si zaluta totalno ko da te pravio lično predrag spasić

znaš kako ga je sejo valjao pod bilin brigon po 5 minuta ga je vucao oko korner zastavice

al ti neznaš ni za desetobojca spasića ni za semira iz svemira

ja se sjećam kad je piksi zabio iz kornera na stadionu jna

kad je prosinečki lobovao pandurovića sa 40 metara iskosa

a to tome ko koga zavadi ja pojma nemam nisti me briga

imaš ratne teme pa udri

ja znam da je najveća legenda partizana pokojni Mance-pametnm dosta

Miki Rapajić je kod nas u srid rata bio najveća legenda,Pršo isto

Za prave navijače nogomet je nadnacionalna stvar

Volim ja ciijeli balkanski nogomet nego su mi se bugari i rumunji osuli nema kod njih igrača ala Hagi,Lakatuš,Popesku,Belodedić,Ili Stičkov;Balakov;Ivanov itd

Vamo kod nas na balkanu je drugačije stanje se popravilo i sad su tu Modrić,Madžukić,Rakitić;Vidić;Ivanović;Matić;Džeko;Handanović-ima stvarno klase igrača i nadolaze mladi ko ludi

ja volim taj stil

i tvrdim da škola iz bivše juge ima najviše vica u nogometu-i ako sam u krivu šta koga smeta to

što se svemu mora pridodat politička pozadina(valjda pojedinci zarađuju za kruh tako što svađaju narod i laju bez prestanka po 100 godina s koljena na koljeno)

Uzgred odakle je onaj Marko Marin?
Mance je valjda njemačkog porijekla (po ocu)...
 
Haha, e jeste to bilo legendarno, Semir Tuce, fenomenalan igrač ali kako je nervirao narod sa tim zakucavanjem do korner linije...

ma jok nervira nego cili bili brig skandira BACI GA-BACI GA on sidne Spasića na guzicu i vrati se pa tako po 2-3 puta

nikoga nije brigalo oće li se dobiti ili izgubiti

igralo se za oko

a bome i za trofeje Boban i Dejo uzeše LP pa I Šuki i Mijat pa prije toga Boka i Piksi pa kasnije mnogi još

užiak je bilo gledat kako se zabavljaju i haraju evropom a bome i danas evo mi jedva izvukošmo remi sa švicarcima a tamo igra jedno 7-8 jugovića

brazil ko matična zemlja ima kolonije u raznim reprezentacijama ali na sp će bit najviše igrača sa prostora bivše juge

ljudi moji znači to nešto
 
Mislim da poenta teme nije da nabijamo komplekse drugim nacijama i da se raspravljamo doveka ko ima bolju reprezentaciju, vec da proniknemo u problematiku koja se protivi svim zakonima verovatnoce, da u derbiju najjace lige na svetu, Mancester Siti - Celsi, igraju 4 Srbina, isto koliko je bilo Spanaca, a samo po 3 Brazilca i Engleza, a imamo koliko, samo 7 miliona stanovnika... da Hrvatska, sa svoja 4 miliona stanovnika, daje kljucne igrace, Modrica i Mandzukica, za mozda dve najjace ekipe Evrope po trenutnoj formi, Real i Bajern... da je drugi najbolji golman italijanske lige, a koja inace tradicionalno ima najbolje golmane na svetu, Slovenac... itd, itd

e pa to brate mili ,to je ono što mene fascinira jedino jo kod naših ostalo vica u igri a igraju na vrhunskom nivou i još što je fascinantno imamo dosta kapitena i naši su igrači jako cijenjeni ko ljudi tamo vani

kad kažem naši mislim na to da svi koji razume riječ NAŠI da znaju o čemu pričam

jer ipak na teritorijama ex juge je nogomet nikao iz identične škole i godina ma se to toliko križalo i mješalo da se stvorio prepoznatljiv stil(ivanović ili ćorluka kao bekovi imaju tehniku na nivou vrhunskih engleskih veznjaka) znači stil nam je tehnički dotjeran lijep za oči i efikasan u natijecanju

a kad govorimo o fenomenu dice koja su rođena vani a naših su korijena ja mislim da svako dite uz oca napravi prve korake i da odtud potiče ta prepoznatljiva kreativna osobnost

jer ja se sićam juge npr. na sp. 1990 piksi,profa,pape,vujović--itd-itd bio je puno igraa koji su protiv svakoga na svijetu mogli proći 1 na 1

e sad što je izostajao ezultat to znaju ovi stariji-sve je bilo ispolitizirano a ja stvarno bižim od politike

u nizozemskoj ligi igra puno igrača koji vuku korijene odavde
 
Можда није хтео да се крсти,а те године је баш "постајало популарно"...макар у Србији...А нико није могао бранити ни уназад бар пар година...
Иначе сложио бих се са многим мишљењима да нам је Пикси последња 10-ка...она права,касније су све више - сви морали да трче по целом терену...
 
Можда није хтео да се крсти,а те године је баш "постајало популарно"...макар у Србији...А нико није могао бранити ни уназад бар пар година...
Иначе сложио бих се са многим мишљењима да нам је Пикси последња 10-ка...она права,касније су све више - сви морали да трче по целом терену...
Piksi je značajan upravo zbog toga što je on bio prva "desetka" koja je trčala po celom terenu.
 
Можда није хтео да се крсти,а те године је баш "постајало популарно"...макар у Србији...А нико није могао бранити ни уназад бар пар година...
Иначе сложио бих се са многим мишљењима да нам је Пикси последња 10-ка...она права,касније су све више - сви морали да трче по целом терену...

dok je bio u Zvezdi sumnjam da se Piksi ikad prekrstio javno...on je biješe pred ovo svjetsko prvenstvo otišao u Marsej?
 
Nešto se prisećam, sve mi se čini da se Pavle Grubješić prekrstio kada je dao gol. Ali nisam siguran. Ebiga mali sam bio. :)

edit: ne mogu da prebacim fotku, ne znam u čemu je problem.
 
Poslednja izmena:
dok je bio u Zvezdi sumnjam da se Piksi ikad prekrstio javno...on je biješe pred ovo svjetsko prvenstvo otišao u Marsej?

Ako se ne varam posle SP, koje mu je i diglo cenu. Marsej je tog leta kupio dosta igraca jer su imali bogatog gazdu, a doveli su i Bekenbauera za menadzera posto je to SP uzeo zlato sa Nemcima. Ali jbg, Zvezda im je poremetila planove u LS :)
 

Back
Top