Problemi sa videom

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
464
Imam jednostavan problem. Download-ujem sa Neta neki video snimak i onda ne mogu da ga koristim. Imam par drivera za video ali kako izabrati pravi ili ako ga nemam kako da ga nađem? Pozdrav svima
 
Pokušao sam da otvorim sa Video playerom ali daje informaciju da je to nemoguće. Dajte mi ideju koje drajvere da skinem da bi bio 100% siguran da svaki video zapis sa neta mogu da otvorim. Pozdrav!
 
pazi, jpg je format za slike, ne za video, probaj da ga otvoris sa acd see, ili sa windows picture and fax wiever, ili kako se vec zove... desni klik pa open with...
JPG JE FORMAT ZA SLIKE
drajveri ti ne trebaju, mislim ne zavisi od toga
 
GZ:
Da li ja ovde grijesim ili sta...

U naslovu lijepo pise da treba da se otvori video fajl koji je skinut sa neta..

Sad logikom stvari treba da budu sledece:

1. Neki pristojan player (recimo MV2player, Zoom Player, BS Player) i kodeci tipa ffdshow, i kazaa codec pack...

Ovde mozes da skines navedene codece pa probaj...

http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm

Srecno...
Oznaka je ram tako da mi je jedan drugar rekao da skinem Real Media Alternative. Sada ga skidam sa neta pa videću. Nego, da vas pitam gde mogu naći pregled koji kodaci pokrivaju određene oznake formata ili to ide po sistemu probaj dok ne poludiš? Hvala i pozdrav svima!
 
Da bi znao koje formate koji video zapis ima i koji su codeci potreban ti je programcic Gspot..

Pomocu ovog programa mozes da detektujes codece i formate odredjenog video zapisa..

Trenutni link nemam...

Jos nesto..

Posto ti je preporuceno da skines Real Time player ili kako se vec zvase mislim da je bolje da nadjes Alternative Real Player...

Poz.
 
I opet zaboravih :) ovaj program (gspot) ti nece pomoci ako je u pitanju real format ali ako je ekstenzija ram ili rm onda je u pitanju real i skini real one player i mocices da gledas. Kod real formata nemas zazancije sa kodecima kao kod divix kompresije i svaki nov player moze da vidi sve fajlove. Eventualno stara verzija playera nece videti nove filmove ali nov skinut sa interneta ce videti sve..
 
tab503:
I opet zaboravih :) ovaj program (gspot) ti nece pomoci ako je u pitanju real format ali ako je ekstenzija ram ili rm onda je u pitanju real i skini real one player i mocices da gledas. Kod real formata nemas zazancije sa kodecima kao kod divix kompresije i svaki nov player moze da vidi sve fajlove. Eventualno stara verzija playera nece videti nove filmove ali nov skinut sa interneta ce videti sve..
U pravu si. Gspot nema pregled svih formata i kodaka. Recimo za mov, move nema koji kodak funkcioniše. I jedno pitanje. Ja Gspot koristim samo preko View. Čemu služe one silne rubrike, ako u njima i ne može ništa da se upiše? Pozdrav!
 

Back
Top