ZENA I KOLA

Suzy

Iskusan
Poruka
6.937
Žene i kola
28.12.2002



Zašto pripadnice lepšeg pola voze kola do poslednje kapi benzina, a nekada i koji metar dalje? Nije uvek tako (da im nestane benzina), samo što retko kad nije. Onda autić duboko uzdahne, kašljucne jednom-dvaput kao da pokušava da napuni svoja mala pluća vazduhom i - stane.

Zašto prethodno ne napune rezervoar? To je pitanje na koje će valjda jednom odgovoriti istoričari.

Tu zatim smetaju i ostale iritirajuće posledice takve situacije. Najčešće se, kad auto stane, na suvozačevom sedištu nađete upravo vi, a onda: "Mmm, mislim da sam opet ostala bez benzina"; posle toga sledi već klasično ulje na platnu - "Čovek sa kanistrom".

Druga opasna stvar je spuštanje ručne kočnice. Žene su zaboravne, a to na neki način smeta pokretačkoj snazi auta. On se propinje i trudi, onda se sve zadimi, a kada se zabrinete gde je ona, popnete se na krov i samo pogledate ima li neke dimčine, a gde ima dima - tu ima i guma.

U porodičnom okruženju autora teksta taj problem rešava se tako što dama pozove kućnog majstora i kaže mu: "Jao, izvinite, ja sam se zaglavila...", na šta on, obavljajući to rutinski, poruči: "Samo vi spustite ručnu!"

Pri tom i ručna i rezervoar, ta dva zla "r" koja ih progone, imaju svoje crvene lampice na kontrolnoj tabli iza volana. Njima one najčešće ništa ne znače. Žmiga i žmiga, ide joj na živce, kaže. Pošto su oba svetla najčešće alarmantno crvene boje, to već stvara pravu zbrku. Ona ima samo jedan par očiju, do đavola!

Što bi se, međutim, ona sekirala? Vlasnica je originalnog "Čoveka sa kanistrom".


Pa muskarci, zar ovu pricu da nadjem na SAVREMENOM? muskacu?????? Zasto vecina vas ima ovakav stav..??? Je li to stav iz vaseg -licnog zapazanja- (videli , doziveli..)..ili iz vaseg -rekla-kazala?Sta ste vi licno videli-dozuveli pa imate ovakav stav?
Ja licno sam skoro polozila i pocela da vozim ali nemam te R probleme....i inace znam par devojaka koje stvarno voze kao Shumaheri...a i dokazano je da muskarci u proseku vise udesa prave od zena..jer one bolje i pazljivije voze.... :wink: ..Ajmo sada ....da vas cujem sta o ovome -savremeni- stvarno misli..?
 
Evo, naprimer, JA.

Ne volim, sestro slatka, žene za volanom, pa to ti je ! Na mislim da su loši vozači, nego su do jaja nešto kao pažljive, brižne. I voze sporo do imbecilnosti. I nesigurne su. Evo sad ću da postujem sliku: "Ženski auto parking".
 
womenonlycarpark4av.jpg
 
ni ja ne volim nadrndane muskarce za volanom koji se jos vise istipuju da su neko i nesto kda vide zenu za volanom.
a sve zato sto im se negde zuri. :roll:
ja nemam problema sa benzinom i rucnom. :roll:
 
Milojko Vasic:

Ha, ha.....maaaaaaa.....Miki....nemoj nas ovde da foliras...to si ti napravio...i sakrio se pa slikao..(odakle ti pa slika.... :wink: )....
nego....zasto..ne volis..?Svi od nas ocekujete da budemo savremene .....da radimo,u kuci i na sporetu sve -cakun-pakun,da idemo u nabavke, kasnije obdaniste....pa kako to bez kola?????GSB-om?????Znaci, ocekujete to od nas, trazite..., a iza ledja pljuc-pljuc....pa koja vam je to fora??????
 
Čestitam na položenom vozačkom, nadam se da će i meni čestitati za mjesec dana
Ovako:
-tata mi je juče rekao da nikad neću položiti(ohrabrujuće, doista)
-da sam budala, t.j. da je on veća, što mi daje da vozim
-jutros je padala kiša i dok sam vozila instruktor je prokomentarisao:'još kad bi nekog zovnula da ti upali brisače'
-usput, poligon sam uradila bez greške po najvećem pljusku(i to je nešto)
Sigurno je da se muškarci bolje snalaze, ali treba i ženama dati šansu :D
 
~~~~:
Čestitam na položenom vozačkom, nadam se da će i meni čestitati za mjesec dana
Ovako:
-tata mi je juče rekao da nikad neću položiti(ohrabrujuće, doista)
-da sam budala, t.j. da je on veća, što mi daje da vozim
-jutros je padala kiša i dok sam vozila instruktor je prokomentarisao:'još kad bi nekog zovnula da ti upali brisače'
-usput, poligon sam uradila bez greške po najvećem pljusku(i to je nešto)
Sigurno je da se muškarci bolje snalaze, ali treba i ženama dati šansu :D

Ma ja sam bila maksimalno nezadovoljna instruktorom jer je bilo preko veze, i naucio me je -prva-druga, levo-desno! i ja kao treba da izadjem na ulicu?kreten uzeo pare i boli ga......i za moj i tudje zivote..ali nema veze...ja nisam takva....sada sam kod boljeg na dodatnim casovima...i tek sada osecam vecu sigurnost....Inace....mislila sam da nikada necu voziti (jos nikad i nisam -sama) ..i da nesto treba i samo muskarcima ostaviti...ali kako kad oni to od nas i ocekuju....?Razbija mi se polako strah (imala sam ogromnu fobiju) ali odlepim kada vidim da mi neki nadobudni kurajber svira....i to tacno nema razloga..nego ajde...vidi zensko!!!!Ponekad mi je zao sto ja nemam pistolj, pa onako da izadjem da -popricamo-!!!!!!! :x
 
Samo da znaš kako vozim. 8)
Obožavam da vozim. :D
I stalno se svađam s mužem oko kola.
Šta ću kad vozim bolje od njega, a njemu sujetnom to smeta.
I nemam problema ni s gorivom, ni s ručnom.....Imam samo s policijom i plaćanjem kazni za prebrzu vožnju. :oops:
 
Aphroditi:
Samo da znaš kako vozim. 8)
Obožavam da vozim. :D
I stalno se svađam s mužem oko kola.
Šta ću kad vozim bolje od njega, a njemu sujetnom to smeta.
I nemam problema ni s gorivom, ni s ručnom.....Imam samo s policijom i plaćanjem kazni za prebrzu vožnju. :oops:

Za tebe znam...i jos neke ...nego me bas zanima njihov (muski)stav..odakle potice...sta su to videli-doziveli.....????????...Zasto takva generalizacija?
 
E da to za dodatne časove je super stvar.Ne znam uopšte kako oni zamišljaju da ti kao znaš da voziš posle samo 15 časova vožnje sa instruktorom, nezavisno od toga da li si položio ili nisi.To je po meni malo. Ti si tada praktično tek počeo.I nije fora u tome da dobiješ vozačku, nego da si sposoban da voziš.
 
........zato sto> muskarci prave vecinu sudara kada izbegavaju zene vozace, koje na pet metara naprave sest sranya, a zatim se okrenu i ebu swe po spisku uz konstataciju> pa ja do yaya vozim, bolje od bilo kog muskarca, sta budale oce!!! :evil:
 
E ne, već zato što muškarci pristupaju vožnji kao nečemu što im je rođenjem dato, i što ne moraju da uče.
Žene vozači u proseku bolje poznaju propise i pridržavaju ih se, za razliku od muškaraca koji vole da se qurče i voze van propisa.
 
Aphroditi:
E ne, već zato što muškarci pristupaju vožnji kao nečemu što im je rođenjem dato, i što ne moraju da uče.
Žene vozači u proseku bolje poznaju propise i pridržavaju ih se, za razliku od muškaraca koji vole da se qurče i voze van propisa.

TAKO JEEEE!!!!! :wink:
Iskreno...evo ja kao pocetnik sta mogu da kazem- ne plasim se ja da li cu savladati tehniku voznje...vec sam je savladala....nego sam jedva izbegla 4 sudara do sada..i to kao pocetnik...bas zbog te njihove bahatosti..preticanja sa leve, ne davanje migavca,uletanje u glavnu iz pomocne ulice...a da se nigde ne gleda!!! ALOOOOOO!!!!!!!!
 
Suzy:
Aphroditi:
E ne, već zato što muškarci pristupaju vožnji kao nečemu što im je rođenjem dato, i što ne moraju da uče.
Žene vozači u proseku bolje poznaju propise i pridržavaju ih se, za razliku od muškaraca koji vole da se qurče i voze van propisa.

TAKO JEEEE!!!!! :wink:
Iskreno...evo ja kao pocetnik sta mogu da kazem- ne plasim se ja da li cu savladati tehniku voznje...vec sam je savladala....nego sam jedva izbegla 4 sudara do sada..i to kao pocetnik...bas zbog te njihove bahatosti..preticanja sa leve(DESNE -ISPRAVKA), ne davanje migavca,uletanje u glavnu iz pomocne ulice...a da se nigde ne gleda!!! ALOOOOOO!!!!!!!!
 
Suzy:
Aphroditi:
E ne, već zato što muškarci pristupaju vožnji kao nečemu što im je rođenjem dato, i što ne moraju da uče.
Žene vozači u proseku bolje poznaju propise i pridržavaju ih se, za razliku od muškaraca koji vole da se qurče i voze van propisa.

TAKO JEEEE!!!!! :wink:
Iskreno...evo ja kao pocetnik sta mogu da kazem- ne plasim se ja da li cu savladati tehniku voznje...vec sam je savladala....nego sam jedva izbegla 4 sudara do sada..i to kao pocetnik...bas zbog te njihove bahatosti..preticanja sa leve, ne davanje migavca,uletanje u glavnu iz pomocne ulice...a da se nigde ne gleda!!! ALOOOOOO!!!!!!!!

da, da....tako to izgleda iz zenskog ugla, to sam upravo i napisao :wink:

a to da su zene opreznije> jeste.....a onim majmunima sto se kyrce po ulici bi dao zaprezna kola da luduju> ionako su za njih ko stvoreni :evil:
 
Queen_:
Milojko Vasic:
Queen_:
Tačno se vidi gde sam se ja uparkirala 8) :lol:
Jel te ima na onoj slici ?

ova dole levo, malo sam se ukoso "uglavila" :lol:

He, he......i meni je veci problem kod uparkiravanja-isparkiravanja......nego kod brze voznje....valjda sto sam i po prirodi brza osoba...ali uparkiravanje znam da je i mnogim muskim -iskusnim- vozacima cesto problam...ja videla..... :wink:
 
ma, meni je totalno nebitno da li muškarci znaju ili ne da se dobro uparkiraju, hoću JA da to naučim, i da vozim u rikverc na retrovizore. E, to NEĆU naučiti nikada :?
 
Milojko Vasic:
I meni je neretko problem uparkiravanja. A u rikverc na retrovizore nisam lud da vozim.

moj muž stalno tako vozi u rikverc, i uparkirava se, i govori mi da je sto puta lakše. A ja kad probam tako, više ne znam koja je leva, koja desna strana, šta je napred, šta nazad :lol:
 
Queen_:
... A ja kad probam tako, više ne znam koja je leva, koja desna strana, šta je napred, šta nazad :lol:
Sasvim prirodno. Nema to veze muško - žensko, to neko ima "hardverski" u mozgu da može da se snađe, a neko mora da razmišlja. Jedino, statistički gledano, to se češće javlja kod muškaraca. Elem, pošto ti očigledno to ne ide - ne pokušavaj.

Sličan primer, tj. analogija su ljudi koji umeju iz cuga da kažu neku reč ili rečenicu naopako. I to bez razmišljanja. Imaju neki sklop u mozgu koji to radi.
 

Back
Top