Skidanje

<script language="JavaScript">
<!--
document.oncontextmenu= function() {return false}
document.onmousedown= function() {return false}
// -->
</script>


To ti je skripta da niko ne moze da pretisne desni klik a ovo ti je da nemoze da kopira tekst:

<script language="JavaScript">
<!--
document.onselectstart= function() {return false}
// -->
</script>
 
Lako je... u Dreamweaveru ides samo desni taster pa onda na insert html i pastujes ceo kod (ali moraces prvo jedan pa posle drugi)..

Pozz
 
Sherry81, svaki pametni browser omogućava da se isključi podrška za JavaScript (prema nekim statistikama, kod ~20% korisnika ona je isključena), tako da ova "zabrana" neće imati nikakvog uticaja. Takođe, kod nekih browsera kao što je Opera ovo ne radi, uopšte. Moj savet je da izbegavaš zabranu desnog klika jer time sprečavaš otvaranje context menija, koji ne služi samo za skidanje slika, već i za mnoge druge namene.

Ako ne želiš da korisnici snimaju slike koje su verovatno tvoje cenjeno vlasništvo, postoji opcija da ih ubaciš u flash i sačuvaš kao *.swf, pa na taj način umetneš u stranicu. Ja sigurniji način ne znam.
 
u pravu je DabaMAN za ovo prvo ali ovo drugo i nije bas.

Iz svakog .swf fajla moze da se izvuce slike i to bez problema.
Ima neka fora sa php da ti prikaze sliku ali kad je ti sacuvas na hard da bude u nekom formatu koju nijedan program ne moze da prikaze kao sliku.
Tako je naprimer sa onim google images, kad hocete da sacuvate thumb iz pretrage.

Ali i zato postoji resenje tako sto ce te slikati ekran, pa izvuci sliku.

Po meni najbolje resenje je wattermark, ali on kvari dozivljaj.

pozz
 
Pored svega navedenog samo da dodam, svaka slika sa neke stranice moze da se "ukrade" mislim moze da se skine...

Primjera samo.. Meni su poodavno trebali neki diagrami koji se nisu nikako dali skinuti ni snimiti, ali sam uzeo program Snagit i sve sam uzeo sta mi je trebalo...

Poz.
 
Loop, ako si između ostalog mislio na princip da se skine swf fajl, pa se pomoću programa kao swf decompiler "raspakuje" i izvuče slika; jednostavno napraviš u flashu tkz. flash kontejner, koji eksterno učitava slike iz nekog foldera na serveru (zeštićen od korisnika) u sebe. Tako da se su slike nepristupačne u originalnom obliku, čak i kada se skine swf fajl, biće prazan.

Ali istina, niko ti ne brani da uzmeš neki program kao Snaglt ili jednostavno 'printuješ' ekran i uzmeš sliku. Uostalom, sve što je prikazano može da se ukrade, i tu nema mnogo pomoći. Watermark i jeste jedina manje-više pouzdana zaštita.
 
pa moze i tako sto ti kazes za swf kontejner, ali onda cu izvuci iz njega linkove to tih slika pa ih tako skinuti.
Znaci nema dobre zastite osim watermarka ali ko jos zeli da tako zrtvuje slike.
 
Pazi, ne stavljaš linkove u swf kontejner, već u njemu pozivaš samo XML fajl koji sadrži relativne adrese prema slikama. Ne postoji mogućnost da iz swf- otkriješ gde se nalaze originalne slike, a pregledanje sadržaja XML-a je zabranjeno od servera.
 
Ljudi vi ste to mnogo zakomplikovali.
Zasto ne kazete to ne moze tako i gotovo.
Ja cu ipak pokusati pa ako mi ne uspe onda nista.
Pa ne znaju bas svi sve.
Da li postoji neki nacin da napravim da se loguje pa
da samo onaj ko ima password moze da vidi?



Pocetnik :oops:
 
DabaMAN:
Pazi, ne stavljaš linkove u swf kontejner, već u njemu pozivaš samo XML fajl koji sadrži relativne adrese prema slikama. Ne postoji mogućnost da iz swf- otkriješ gde se nalaze originalne slike, a pregledanje sadržaja XML-a je zabranjeno od servera.

e pa onda bih probao da skinem taj XML preko nekog download managera ako moze tj. ako je to dozvoljeno a ako ne onda bih hvatao slike sa screen capture :twisted:
 
Cherry81:
Da li postoji neki nacin da napravim da se loguje pa
da samo onaj ko ima password moze da vidi?
Naravno, ali to seže van korica ovog udžbenika. :mrgreen:

Šalim se, samo to su već server scripting jezici a i sam(a) kažeš da si početnik pa nema mnogo smisla zalaziti u to.
 
DabaMAN:
Cherry81:
Da li postoji neki nacin da napravim da se loguje pa
da samo onaj ko ima password moze da vidi?
Naravno, ali to seže van korica ovog udžbenika. :mrgreen:

Šalim se, samo to su već server scripting jezici a i sam(a) kažeš da si početnik pa nema mnogo smisla zalaziti u to.


Adje bre pa to ocas posla sa na LINUXu ( APACHE)
Samo koristi .htaccess i .htpasswd

http://www.sponsorfraud.com/resources/passguard/
http://webmaster-resources.web-mastery.net/protect-directory-htaccess.html
http://www.freewebmasterhelp.com/tutorials/htaccess/3

Zastita jednog fajla sa .htaccess i .htpasswd
Fajl .htaccess
Kod:
<files "index.html">
AuthName "username"
AuthType Basic
AuthUserFile /puna_putanja_do/.htpasswd
require valid-user
</files>
fajl .htpasswd
Kod:
ImeKorisnika:Sifra_korisnika

Zastita celog direktorijuma :
Fajl .htaccess
Kod:
AuthName "username"
AuthType Basic
AuthUserFile puna_putanja_do/.htpasswd
require valid-user

fajl .htpasswd
Kod:
ImeKorisnika:Sifra_korisnika

OVO RADI SAMO NA APACHE WEB SERVERU!!!!!
A posto je vecina servera zasnovana na Linuxu i Apacheu onda je sigruno i tovj server APACHE !

JEL TO BIO PROBLEM ?????? O kakvim bre skript jezicima pricate kad se taj problem resava ocas posla sa ovim sto sam naveo!!!!
Pozzzzzzzzzzzzzzz
 
DabaMAN:
Nismo se razumeli, mislio sam na klasičan login usera na sajtu, što zahteva php ili asp.

Pa ovde nije bilo naglaseno KLASICAN LOG IN PHP ILI ASP ! Vec nesto sto ce omoguciti da odredjenom direktorijumu sa slikam pristupe odredjene osobe !!

E sad to je moglo da bude kako sto sam ja naveo (NAJLAKSE) + i naravno da moze PHP - ASP sto treba malo posla da se napise skripta!!!
 

Back
Top