Šta je zapravo sujeta?

to ti je....kad sad mi svi ovde sedimo....i ti nikako da zachepish....samo prichash o svojim dogodovshtinama....a kad neko drugi pricha ti uskachesh i menjash temu na sebe...kako si ovo....kako si ono

uglavnom....losh trip
 
~~~~:
Znači li onda da ako neko ima veliki ego da je sujetan, bolje rečeno možeš li biti sujetan a da nemaš veliki ego?
Pa ne znam. Mislim da sujetni ljudi nisu sigurni u sebe. Ali ponovo... Valjda zavisi od osobe do osobe. Egoizam i sujeta opet nisu toliko slichni. A oportunizam tek... Egoizam je obracanje paznje samo na sebe, dok sujetni ljudi nisu toliko usmereni na sebe, oni imaju samo preveliko mishljenje o sebi. Egoizam se pre dektetuje nego sujeta...
 
Buntovnik_Bez_Razloga:
Kada i najmanje zamerke, kritike, komentare prihvataš jako lično i dramatično - to je sujeta. I, kada sve shvataš kao napad na sebe.
I da, koliko mi je poznato, sujeta je usko povezana sa narcisoidnošću.
Da, da , bravo za ovo prvo.Sjećam se da mi je profesor još u školi jednom rekao da sam sujetna kad sam osjetila atak na svoju lišnost, samo zato što sam rekla da su geni 'čudo'.On me je pitao da malo pojasnim i nakon mog objašnjenja, on je mudro zaključio:Znači djeca fudbalera će biti fudbaleri, što je mene naravno malo.....iznerviralo.(a koga ne bi) :)
 
Buntovnik_Bez_Razloga:
Kada i najmanje zamerke, kritike, komentare prihvataš jako lično i dramatično - to je sujeta. I, kada sve shvataš kao napad na sebe.
I da, koliko mi je poznato, sujeta je usko povezana sa narcisoidnošću.
Ovo prvo je tachno, to i jeste prava def.
I da, za ovo drugo se takodje slazem, iako ima i tu razlike. Sujeta i narcisoidnost jesu slchne osobine, ali za nekog mozda nikad ne saznash da je sujetan jer tu osobu morash prvo da iskritikujesh da bi to saznao, dok se odmah vidi ako je neko narcisoidan.
 
Sujeta, gordost, predrasude... Sve to ide u isti koš preterivanja iz nesigurnosti usled neprihvatanja svog sopstva.
7.gif
 
:)

zainteresovana:
Sujeta, gordost, predrasude... Sve to ide u isti koš preterivanja iz nesigurnosti usled neprihvatanja svog sopstva.
7.gif

...a sto se moze prevazici ako radimo na samospoznaji i prihvatanju sebe takvima kakvi jesmo.

Nema razloga za uvredjenost ako nam neko svojim recima ili ponasanjem ukaze na to da smo onakvi kakvi zaista jesmo, niti ako nam neko ukakaze na da smo onakvi kakvi zaista nismo.
Razlog je samo nasa sopstvena nesigurnost i neprihvatanje sebe.
A svi smo bar negde nesigurni, time i sujetni...
 

Back
Top