Veridba

Milena26

Zainteresovan član
Poruka
222
Da li neko znna obicaje vezane za veridbu? Pre svega mislim na to ko prosi devojku, da li se ide kod nje kuci, da li se nosi prsten, da li joj njegovi kupuju jos nesto od nakita osim prstena, da li ona nekome nesto kupuje i td? Takodje me zanima ko se od rodbine i prijatelja poziva na veridbu. Hvala:-)
 
ode, pita roditelje, oni jedva dočekaju, kažu "Nema rekalmacije" i gotovo. Prsten izabereš koji ti odgovara. Može i sa Teletabisima, ako imaš sreće.
 
a ovo može da vam bud esvadbena torta :lol:


teletabisPurple.jpg


Umesto bidermajera
pustiš Sunđer Boba
napunjenog helijumom
 
Znaš zašto? Zato što se svi tako raspituju okolo (niko ne zna pozdano), i svako doda šta mu se svidi....
Zašto je važno da bude "po običaju"?
Imaš negde da iznajmiš Arkanov i Cecin cirkus...na VHS :)
 
Зависи из ког си краја, обичаји се разликују... :roll:
Сви присутни са његове стране су ми купили злато (а ја носим сребро! :lol: ), ја сам свом веренику (смешно ми звучи! :lol: ) ''даривала'' кошуљу... Шта још? Да, било нас је десетак присутних, само најближи.
Е да, заборавих, ''вереник'' је тражио да потпише реверс, да би после могао да ме врати, ако затреба... :lol:
 
ja bila na poslu,moj muz uzeo neki moj stari prsten i po njemu mi kupio ovaj verenicki(sa srcem :D )
kad sam se vratila on mi rekao "kupio sam ti prsten"
i eto veridbe 8)
 
hanibal77:
ja bila na poslu,moj muz uzeo neki moj stari prsten i po njemu mi kupio ovaj verenicki(sa srcem :D )
kad sam se vratila on mi rekao "kupio sam ti prsten"
i eto veridbe 8)
Zašto ne možeš uvek da pišeš tako divne poruke? : (
Umesto što me plašiš..... : (
 
e, a ja sam bila jos gora. ja sam pitala naivno trepcuci: "hocemo li da kupujemo prsten" pored juvelirnice, pa dok se snasao ja sam ga vec imala na prstu...
obicaji...pa kod nas se samo spremi rucak za mnogobrojnu (i izuzetno radoznalu) rodbinu, izmenja se par poklona ali diskretno, i to je to.
 
e zaniiimljivooooo....zashto se raspitujesh po netu za obichaje?....mislim kao slatko ti to pa eto da se setjash....come on....uradi to kako bi vi zheleli a ne kako neki obichaji (koje i ne znash) nalazhu....remse i ja....al ne bi te ja zhenio kad imash takva pitanja
 
Po obicaju, cim postavis pitanje, menje vise, licne prirode, naci ce se neko da te napadne...

Ako pravis vjeridbu, pravices i svadbu, na svadbu ce ti se nakupiti bar 100 ljudi i to cete kostati oko 3000 eura, ajde 2000, ako pristedis na nekim stvarima. Obicno ne bude romanticno, bude simpaticno, svi se nazderu i napij, a ti se smoris. Na vecini svadbi na kojima sam bila mlada proplace na kraju, ali ne od srece nego je izludi pritisak, to sto se sve svede na to da mladenci nisu ni bitni ako ima sarmica i piva... A vjeridba... Neko pomenu radoznalu rodbinu. Moja vjeridba je prosla nasamo, na lijepom mjestascetu u mom gradicu, bilo je tiho i romanticno i ljudi nisu znali da mi je to vjerenicki prsten, mislili su da je obican poklon.

Ali, iskuliraj mene, ja sam romanticar. Na klasicnoj vjeridbi bude najuza rodbina, razmjeni se prstenje, njegovi nesto kupe njoj, njeni nesto njemu (praktikuje se zlato) i onda se zajedno rucka i to ti je to. Ovo su ti obicaji sa juga CG i prilicno lice na bilo koje druge. U svakom slucaju, samo razmisli, nastoj da sve uklopis sa svojim prohtjevima i novcem koji imas. Srecno!

A je li tajna kakvu ste svadbu imale? (pitanje za udate dame)
 
Obozavam efendiju!!!! Sigurno misli da ce mi brak propasti za dve nedelje:-))))))))) Dobro, upoznao me je sa svojima i oni me obozavaju:-)))))))
Ja sam mislila da njegovi dodju kod mojih kuci, da mi donesu prsten i da svi rucamo ali moj momak bi da tu budu i nasi prijatelji pa smo se dogovorili da prvbo njegovi dodju kod mene, da me isprose (kakav izraz!) pa da onda odemo u restoran na rucak ili veceru gde ce biti nasi buduci kumovi, prijatelji, otprilike oko nas 30, mozda malo manje.
Ne znam da li se mlade rasplacu na kraju ali ja, kao i vecina mojih drugarica imam traumu da mi svadba nece biti vesela, da niko nece igrati, da ce podijum za igru biti prazan i da ce muzika svirati nikome, i da ce mi svi otici vec u 22,00h i da cu onda ja umesto prve bracne noci imati prvu noc u ludnici:-)
 
Joj, kosmar. Nije uvijek tako strasno. Mislim, moj rodjak je onako pijan pucao na svojoj svadbi (odvratnog li obicaja) i prosvirao sebi butinu... Tako je prvu bracnu noc proveo u bolnici, a svadba je, zamisli, nastavljena bez njega.

Ne brini to su rijetki slucajevi. A ako pustis muziku koja ce ljude dici na noge i ako skupis bar troje koji ce da igraju kolce, da vidis kako ce svi da poskacu.

Ah, da na drugoj svadbi je bio fajront oko jedan po ponoc (sto je po njihovim obicajima pet sati ranije nego inace) jer su se neki likovi pobili...

Vidi, za bilo koji ekces na svadbi nisi ti kriva, ali uvijek mozes da se potrudis, da ako dodje to toga da zataskas i odrzis atmosferu.

Vekika svadba mi je trenutno preveliki izdadtak, a ponavljam, cini mi se da se tu svi bolje provedu od nevjeste. Mladozenja se bar napije. Ma, napij se i ti! :P Kad je svadba? Obavjestis nas kako je proslo? Javi datum da drzim palceve. :wink:
 
Moji će se sigurno razići ondaK oko 22h :cool: Jerbo neće biti narodnjaka :lol:
Aaaa...ne, neće dok sve ne popiju, verovatno.

Hmmmm.....a jel ok da mlada u neko doba zbriše, ili moraš poslednja da ideš sa partija?
Juj, ko zna šta me čeka :roll:
 
Pa najbolje je da u neko doba zbrises sa sopstvene svadbe jer te na aerodromu ceka avion koji recimo polece u Mexico, gde ces ti provesti svoj medeni mesec......mislim da ti niko ne bi zamerio:-))))
Meni je ok da fajront bude oko ih, bila sam na dve svadbe na kojima je otprilike tada bio fajront i sve je bilo super i lepo. Ne verujem da ce na mojoj biti ekscesa, samo se brinem da ne bude dosadno:-)))) A jel zna neko slucajno cene verenickog prstenja sa pravim kamenjem, mislim pre svega na brilijante, onako, da ne bude neki sa tri ogromna kamena koji kostaju kao neciji stan, nego da bude lep, srednje debljine, sa kamenom srednje velicine.....Na netu ima dosta modela ali nigde ne pisu cene.
 
:lol:

ima link za : "tuda kozo"! :P

heheheh.....ja i moj dragi smo ko Tom Kruz i Kejti Holms ispada ...:roll:

nema Lakatoša na spisku izunajmljivanja benda :cry:

jbt, baš bih volela neka mađarske erocke muzičare :P
U SRED BGD :lol:
 
Ja bas volim da budem osim sveta :) Ja sam umesto verenickog prstena dobila preslatke verenicke naocare, koje obozavam!
Svadbu smo sami organizovali 6.avgusta, bez ikakvih obicaja, napravili smo za 50 ljudi(40 je bilo mladje od 30 godina) u restoranu. torta je imala mladence koji su bili jako smesni, vencali smo se u 5 a fajront je bio u 1, i to smo unapred najavili. bilo je super, ja nisam ni 15 minuta sedela, bilo je ludilo, nije bilo onih dosadnih delova i razvlacenja i svi su bili prezadovoljni i odusevljeni i veseli! Ja sam taj dan bila najsrecnija i nikad se nisam lepse osecala :)
Moj savet je da sami odaberete ono sto se vama svidja, jer to treba da je dan mladenaca! sad imam 200 predivnih slika (fotograf je jako bitan) i zanimljiv snimak koji sam podelila "starijim " predstavnicima rodbine... ja sam uvek za "mlade" svatove :)
 
Ja se uvek pitam kako ide to oko rodbine (prijatelji nikada nisu problem- znas ko su i cao) jer ako imas veliku rodbinu 70% njih ni ne vidjas, od toga dobar deo ni ne pozanjes... Njih zvati? Malo mi je glupo. Ali sta ako krene- ovaj se uvredio, onaj se uvredio...? :? kako se to resava?


P.S. Moram da se nadovezem na Milaninu pricu. Pre mesec dana sam bila na fenomenalnoj svadbi- oko 70 zvanica, od toga samo 15-ak starijih najblizih, ostatak nas do 30 god., i isto je bilo ludilo! Oko 00- 01h su svi poceli da se razilaze, svi su se strava proveli, non-stop se igralo i pevalo. Stvarno, kada se slavi do tog nekog doba u noc, bude taman i niko ne stigne da se smori!
 
Milena26:
Da li neko znna obicaje vezane za veridbu? Pre svega mislim na to ko prosi devojku, da li se ide kod nje kuci, da li se nosi prsten, da li joj njegovi kupuju jos nesto od nakita osim prstena, da li ona nekome nesto kupuje i td? Takodje me zanima ko se od rodbine i prijatelja poziva na veridbu. Hvala:-)

de si bre milena, je l nije onaj tip shto je dolazio kod tebe na sex?? i shto nije teo da te upozna sa svojima
a sto ti je to bitno, je l snimash show
keva prosi devojku a prsten se ne nosi sad je moderno da ti urade tetovazhu na dupetu. mada to su stari maorski obichaji a poshto su maori blizu indije kao i turci to je pravi obicaj samo se dugo prikrivao. ona rodbini kupuje svakom po jedan shrafciger. zashto. da bi odvrtali biber-meljache ili se samozadovoljavali. pozivaju se samo braca i sestre, zbog incesta, a zrtvuje se i jedno jagnje.
 

Back
Top