Ceste & diesel

Gola

Početnik
Poruka
6
Zdravo svima!

Ovog leta sam sa prijateljicom posetila više gradova u Srbiji i sve je bilo okej :P dok nismo pošle avtom prema Golubcu, Vel. Gradištu, etc..Pa to su bile rupe :shock: , rupetine :( (da bi zaflikovali i napravili lepe flike asfaltske :wink: - usred ceste su jih napravili neki opasni 8) majstori, nisu nikakav znak postavili, da je tu rad na putu - NIŠTA! Rupetine duboke bar 5 cm :shock: , na putu in čak kroz tunele :shock: koji su uz Dunav sve do Kladova. Strašno!! Zanima me (pošto živim u inostranstvu ceo svoj život) ko je odgovoran za te ceste, tj. ko ima direktivu da se to vrši na takav bedan način :cry: ?? To stvarno nije normalno...
A ima još jedna priča: nakon krasnog :D uživanja u krajevima uz Dunav :P , vreme je bilo za povratak kuči. Avto "pije" eurodiesel, imale smo još za oko 200 km goriva, planirale smo natočiti ED negde na putu. Ali, jok!! NEMA!! :shock: Nema nigde! :roll: Nema euro diesel! :cry: Nema ni obični! :cry: :cry: Pa gde ga ima? Neznamo gospođo, ovo je strašno, ovo je propast, odlučili su poskupeti gorivo i onda nas tako seču... reće mi jedan dečko na jednoj pumpi..Pa gde ga ima??? Nema...
To je stvarno bilo mnogo šokantno, a nismo bile nas dve jedine, bilo je tu i drugih ljudi koji su tražili ED...Srečom imam drugaricu u BG, da je telefonski proverila gde ima ED, i hvala Bogu, bilo je na autoputu :D :D ..
I tako - te su dve za mene mnogo važne stvari (a verujem da i za druge ljudi koje dolaze tamo, pa i za one koji tamo žive - predpostavljam) a vrlo sam se razočarala koliko je ta država otišla u k....Kad se samo setim onih godina dok sam još bila klinka, pa i nakon toga - koji je to bio svet!! :P To je bio svet kojeg sam mnogo volela :D , ljudi su bili ljubazni, pošteni, možeš samo da poželiš takve ljude.
Sada su svi ljuti, niko nikog ne j... 5%, sve je to zafrustrirano, bezveze...Nisam nikad želela tako nešto da se desi tom svetu i narodu, nisam ni pomislila, da bi tako nešto moglo da se desi :cry: :cry:
Ovo je leto za mene bilo...bilo je lepo :D a bilo je i mnogo žalostno :cry: ...
Nadam se svim srcem, da če ta nočna mora skoro da završi, pa da bude kako treba.

Once upon a time it was Serbia... :wink:
 
Evo ja sam iz Pozarevca koji je blizu. Ko je odgovoran za puteve? Lokalna samouprava je odgovorna za te, i sada su zakrpljeni, ali problem je vec nekih 15 godina takav. Desi se takvo nesto ili se napravi neko sr*nje i svi okrenu glavu i optuzuju jedni druge umesto da svi zajedno probaju da rese stvar. Uostalom mnogo ocekujes od zemlje koja je bila bombardovana i koja je 10 god bila pod sankcijama. Za nekih 5-6 godina mozda cemo ponovo da jedemo med i mleko, a do tad ti se prisecaj stare Juge.
 
došla je u Srbiju iz jednog jedinog razloga!

DA NAM ZAGAĐUJE ŽIVOTNU SREDINU sa njenim eurodizelom...
i još nam plače sada kako su putevi puni rupa od 5cm! :shock:
kao da mi nismo upadali i u dublje i upropastili točkove!

i treba... onda ima više čistog vazduha

extremisto!
mogla si malo i da prošetaš
:lol:
 
Kažeš da smo mi frustrirani, a ovde si došla da nam plačeš jer si bila u životnoj opasnosti zbog malo šetnje usled potencijalnog nedostatka eurodizela...
ali na sreću nije se desilo i svet ponovo može mirno da spava...
 
Gola:
Zdravo svima!

Ovog leta sam sa prijateljicom posetila više gradova u Srbiji i sve je bilo okej :P dok nismo pošle avtom prema Golubcu, Vel. Gradištu, etc..Pa to su bile rupe :shock: , rupetine :( (da bi zaflikovali i napravili lepe flike asfaltske :wink: - usred ceste su jih napravili neki opasni 8) majstori, nisu nikakav znak postavili, da je tu rad na putu - NIŠTA! Rupetine duboke bar 5 cm :shock: , na putu in čak kroz tunele :shock: koji su uz Dunav sve do Kladova. Strašno!! Zanima me (pošto živim u inostranstvu ceo svoj život) ko je odgovoran za te ceste, tj. ko ima direktivu da se to vrši na takav bedan način :cry: ?? To stvarno nije normalno...
A ima još jedna priča: nakon krasnog :D uživanja u krajevima uz Dunav :P , vreme je bilo za povratak kuči. Avto "pije" eurodiesel, imale smo još za oko 200 km goriva, planirale smo natočiti ED negde na putu. Ali, jok!! NEMA!! :shock: Nema nigde! :roll: Nema euro diesel! :cry: Nema ni obični! :cry: :cry: Pa gde ga ima? Neznamo gospođo, ovo je strašno, ovo je propast, odlučili su poskupeti gorivo i onda nas tako seču... reće mi jedan dečko na jednoj pumpi..Pa gde ga ima??? Nema...
To je stvarno bilo mnogo šokantno, a nismo bile nas dve jedine, bilo je tu i drugih ljudi koji su tražili ED...Srečom imam drugaricu u BG, da je telefonski proverila gde ima ED, i hvala Bogu, bilo je na autoputu :D :D ..
I tako - te su dve za mene mnogo važne stvari (a verujem da i za druge ljudi koje dolaze tamo, pa i za one koji tamo žive - predpostavljam) a vrlo sam se razočarala koliko je ta država otišla u k....Kad se samo setim onih godina dok sam još bila klinka, pa i nakon toga - koji je to bio svet!! :P To je bio svet kojeg sam mnogo volela :D , ljudi su bili ljubazni, pošteni, možeš samo da poželiš takve ljude.
Sada su svi ljuti, niko nikog ne j... 5%, sve je to zafrustrirano, bezveze...Nisam nikad želela tako nešto da se desi tom svetu i narodu, nisam ni pomislila, da bi tako nešto moglo da se desi :cry: :cry:
Ovo je leto za mene bilo...bilo je lepo :D a bilo je i mnogo žalostno :cry: ...
Nadam se svim srcem, da če ta nočna mora skoro da završi, pa da bude kako treba.

Once upon a time it was Serbia... :wink:

Don't come again , please. Serbia is still standing.
 
Baš ste jadni :roll:
Nisam ja došla tamo da zagađujem vašu okolinu; vi to sami umete vrlo dobro da radite - ako ste možda krenuli u vašu lepu prirodu mogli ste da primetite (i to kako!!) da su šume pune smeča i to zbog Vas(i svakako ne zbog mene :wink: ) koji živite tamo i dišete vazduh koji to ime više niti ne zaslužuje...Ali vi to kao i da ne primečujete 8) . Da, znam da mnogo očekujem od države koja je 10 godina bila pod sankcijama, ali stvari kao što je ekologija nema veze sa sankcijama. Mogli ste sami pobrinuti za smeče i staviti jih tamo gde jim je mesto. Ali očigledno je večina ljudi "škrtica :oops: ", pa jim je težko odvojiti neki dinar za odvoz smeča!!! :?
Da, pa kako da ne stoji Srbija, naravno. Baš takva kakvu ste hteli.
Stvarno nisam razpoložena :? za takva natezanja ovde na forumu. Opet ste se pokazali u najlepšem pogledu. Ipak je to Vaš problem.
Prijatno!
 
Gola:
Baš ste jadni :roll:
Nisam ja došla tamo da zagađujem vašu okolinu; vi to sami umete vrlo dobro da radite - ako ste možda krenuli u vašu lepu prirodu mogli ste da primetite (i to kako!!) da su šume pune smeča i to zbog Vas(i svakako ne zbog mene :wink: ) koji živite tamo i dišete vazduh koji to ime više niti ne zaslužuje...Ali vi to kao i da ne primečujete 8) . Da, znam da mnogo očekujem od države koja je 10 godina bila pod sankcijama, ali stvari kao što je ekologija nema veze sa sankcijama. Mogli ste sami pobrinuti za smeče i staviti jih tamo gde jim je mesto. Ali očigledno je večina ljudi "škrtica :oops: ", pa jim je težko odvojiti neki dinar za odvoz smeča!!! :?
Da, pa kako da ne stoji Srbija, naravno. Baš takva kakvu ste hteli.
Stvarno nisam razpoložena :? za takva natezanja ovde na forumu. Opet ste se pokazali u najlepšem pogledu. Ipak je to Vaš problem.
Prijatno!

Bas nam je zao sto odlazis. Za tvoju informaciju Srbija ima predivne sume kakve neki mogu samo da sanjaju. Kao i cist vazduh. Kao i puno smeca. Tamo odakle ti dolazis smeca verovatno nema jer svi ser*te gov*a upakovana u plasticne paketice, pa kad se toga nagomila spaljujete i zagadjujete svoj zivotni prostor. I onda dolazite kod nas da se siti nadisete.
 
Gola:
Baš ste jadni :roll:
Nisam ja došla tamo da zagađujem vašu okolinu; vi to sami umete vrlo dobro da radite - ako ste možda krenuli u vašu lepu prirodu mogli ste da primetite (i to kako!!) da su šume pune smeča i to zbog Vas(i svakako ne zbog mene :wink: ) koji živite tamo i dišete vazduh koji to ime više niti ne zaslužuje...!
Sad će još da nas tuži jer je zadobila veliki psihički poremećaj u Srbiji od onih nervnih gasova u našem vazduhu od kojih smo svi frustrirani i jadni i ludi...
Došla si ovde na forum da ga zagađuješ, spamuješ glupim pričama kako ti i tvoja partnerka niste mogle da se izvalite na travu od svih onih otpadaka... i kako ste se sirote truckale u kolima...

naravoučenije: ne idi na safari ako nemaš džip
Ti si najgori zagađivač, onaj mentalni... i širiš ovde smrad nepismenosti :lol:

I to što živiš u inostranstvu, čitav život, te ne čini autoritetom za naša pitanja... upravo suprotno.

I obuci se već jednom... ovo je Srbija.
 
Hajde sad da se svađamo... Bez veze. Samo kažem da se snajka neprijatno iznenadila problemima kojih nema (ili ima jaaako malo u normalnim zemljama), a vi odmah ''po glavi''. Nije u redu, zar ne? Naročito jer je u pravu. Sad što je nama normalno, normalnom svetu nije.
 
jomini:
Hajde sad da se svađamo... Bez veze. Samo kažem da se snajka neprijatno iznenadila problemima kojih nema (ili ima jaaako malo u normalnim zemljama), a vi odmah ''po glavi''. Nije u redu, zar ne? Naročito jer je u pravu. Sad što je nama normalno, normalnom svetu nije.

Ma nema svadje jomini, mogla je to da kaze u dve recenice, a ne da smara te smece, te srbi, te benzin, pa onda sve ispocetka. I ne kaze se ceste ovo je Srbija kaze se putevi a i to dovoljno govori o sustini problema.
 
King 7:
Slovenacki fazoni. Dodju kao veliki cistunci i samo se cude. doduse, ima pravo, ja ludim od rupa, ogranicenja od 60 kmh i ostalih nenormalnosti.

E dosta mi je. Pre dve godine drugarica mi se vraca iz Spanije sa dve Spanjolke u novom reno turbu. Znas koliko je nizak. I raspi*du trap na rupu jer su vozile kao majmunice misle to je Autostrada dell solle. Ode bajo trap, poluosovine sve u p.m. One sta ce pocnu da cmizdre, dodje slep sluzba, covek nas Srbin, vidi zene prolupale, stavi auto na ono njegovo gov*o i odvede ih u selo kod sebe. Majka njegova ispece pogacu, kajmak sve, stavi im cistu posteljinu, zene ne veruju prespavaju nadisu se cistog zlatiborskog vazduha i za sve vreme boravka ovde nisu rekli nijednu losu rec o Srbiji. Jel poucno? Jeste. Gola trebala si da se skines gola i bilo bi sve O.K.
 
marlon:
King 7:
Slovenacki fazoni. Dodju kao veliki cistunci i samo se cude. doduse, ima pravo, ja ludim od rupa, ogranicenja od 60 kmh i ostalih nenormalnosti.

E dosta mi je. Pre dve godine drugarica mi se vraca iz Spanije sa dve Spanjolke u novom reno turbu. Znas koliko je nizak. I raspi*du trap na rupu jer su vozile kao majmunice misle to je Autostrada dell solle. Ode bajo trap, poluosovine sve u p.m. One sta ce pocnu da cmizdre, dodje slep sluzba, covek nas Srbin, vidi zene prolupale, stavi auto na ono njegovo gov*o i odvede ih u selo kod sebe. Majka njegova ispece pogacu, kajmak sve, stavi im cistu posteljinu, zene ne veruju prespavaju nadisu se cistog zlatiborskog vazduha i za sve vreme boravka ovde nisu rekli nijednu losu rec o Srbiji. Jel poucno? Jeste. Gola trebala si da se skines gola i bilo bi sve O.K.
Pretprosle godine gledam na TV - u ulicnu anketu. Pitaju ljude da li treba ukinuti narodne kuhinje. Isli redom, pitali ljude a onda dosli do Slovenca koji im je sa gadnom grimasom na licu odgovorio: " pa ja ne znam sta vi to mene pitate, ja zivim u Sloveniji".
Inace, ja sam jedno motorom posao sa ortacima na put i u jednom mestu dozivim laksi kvar. Covek izadje ispred kapije gde smo stali, uvede nas u kucu, baba sipa hladan sok, kafa i nema da se ide dok se ne odmori i popravi masina. To je Srbija, ona koja ih je primila u izbeglistvo 1941 i kojoj sada broje rupe na putevima.
 
bitno da po beogradu rade parkove...za resto srbije nas bole anus...da si otishla u proqplje il u prijepolje...bruka!

posle se chude velegradski likovi kad neko otje da se otcepi...

p.s.
mogla si josh koji smajli da ubacish...chisto da zamenish gestiqlaciju...pih
 
AntunTun:
bitno da po beogradu rade parkove...za resto srbije nas bole anus...da si otishla u proqplje il u prijepolje...bruka!

posle se chude velegradski likovi kad neko otje da se otcepi...

p.s.
mogla si josh koji smajli da ubacish...chisto da zamenish gestiqlaciju...pih

E iz tvojih usta u njihove usi. Kad bi video beogradske parkove razocarao bi se.
 
jomini:
Šta ste bre napali snajku, u pravu je milion posto. Počinjete da vučete na crnogorsko shvatanje ''šta nam fali, odlično je ođe'' i slične nebuloze...
:roll:
Zato što je glupa, dosadna, nepismena i došla je da nam soli pamet kakvi su naši putevi... jako dobro znamo kakvi su nam putevi... Sve su to gluposti, ne treba meni neko sa strane da dolazi i govori kako živim... šta sam slepa? oni tamo piju neku vodu od koje su posebno pametni?... Ona nema pojma sa životom, lujka je doživela krah sistema jer je skoro ostala bez dizela... ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da je zaista ostala praznog rezervoara... Ono što mene zanima je sledeće...gde je fiskalni račun za putarinu na auto putevima... Dinkić je sramota za ovu državu isto koliko i Milošević!
A ta zamajavanja, kakvi su vam putevi, kakvi ste vi i slično... neka priča unucima

Potpuno je apsurdno, nisam u fazonu da ti objašnjavam da je belo belo, ali ako hoćeš da se baviš praznim pljuvanjem sa tom Golom onda je lepo pozivi da se vrati... i vozi je samo lepim putevima da se ne iznenadi.
 
Znamo mi da nam mnogo stvari ne valja,ali trudimo se usladu sa svojim mogućnositma odnosno parama.Ali eto kod tebe ima svega toga i naviknuta si na odredjeni standard.A kod nas nema hvala bogu kako se prezivaš kda tražiš posao.Mi nenaplaćujemo osmeh .Napiši kakvi su ljudi kod tebe.
 
Ma znam sve te sto zive po inostranstvu, "gospoda" majku mu, peru tanjire, meshaju pomije, kupaju se u Budvi, slushaju one rascepulje, i glavni su kad ovde dodju! Sve sto ovde smrdi u muzici, postoji i odrzava se zahvaljujuci njima, a onda gnjusanje kad se dodje ovde. Come on..

Samo da je zuto, da sija, neka treska, mesha, lomi, seva, silikoni, avioni, ma samo nek je veselo!
 
silver-girl:
Ma znam sve te sto zive po inostranstvu, "gospoda" majku mu, peru tanjire, meshaju pomije, kupaju se u Budvi, slushaju one rascepulje, i glavni su kad ovde dodju! Sve sto ovde smrdi u muzici, postoji i odrzava se zahvaljujuci njima, a onda gnjusanje kad se dodje ovde. Come on..

Samo da je zuto, da sija, neka treska, mesha, lomi, seva, silikoni, avioni, ma samo nek je veselo!

Тако је, сребрна, пре свега овде долазе из иностранства само портири, кафе куварице и оне
слушкиње које мењају гуске у старачким домовима...
и још тако искомплексирани продају овде "краставце"
 
dinkitj=miloshevitj......e stvarno vama ljudima treba cobi....da vam objasni neke stvari....naviklo to na amove i chizmu....nema druge....u vetjini vas prepoznajem svog pokojnog dedu (ne onaj shto je chetnik vetj kevin-prvoborac)....ja sam mislio da takvi ljudi polako izumiru...al ne lipshi magarche....nikad ovde netje biti bolje....i to upravo iz razloga shto mladi ljudi liche na starce koji su ih svemu nauchili....
 
AntunTun:
bitno da po beogradu rade parkove...za resto srbije nas bole anus...da si otishla u proqplje il u prijepolje...bruka!

posle se chude velegradski likovi kad neko otje da se otcepi...

Ако смо имали 10 година санкције, ако смо имали
толико сукоба грађанског рата, стотине хиљада
избеглица, општу пљачку, агресију на земљу у
виду бомбардовања... промену власти... и само
неколико година после оволико ср*ња ТИ ОЧЕКУЈЕШ
ДА ПОТЕКНЕ МЕД И МЛЕКО, а још увек тиња и гори
проблем на Космету - мислиш да неко има "чаробни
штапић" и само цингеле и готово - благостање. :roll:
 
Gola:
Zdravo svima!

Ovog leta sam sa prijateljicom posetila više gradova u Srbiji i sve je bilo okej :P dok nismo pošle avtom prema Golubcu, Vel. Gradištu, etc..Pa to su bile rupe :shock: , rupetine :( (da bi zaflikovali i napravili lepe flike asfaltske :wink: - usred ceste su jih napravili neki opasni 8) majstori, nisu nikakav znak postavili, da je tu rad na putu - NIŠTA! Rupetine duboke bar 5 cm :shock: , na putu in čak kroz tunele :shock: koji su uz Dunav sve do Kladova. Strašno!! Zanima me (pošto živim u inostranstvu ceo svoj život) ko je odgovoran za te ceste, tj. ko ima direktivu da se to vrši na takav bedan način :cry: ?? To stvarno nije normalno...
A ima još jedna priča: nakon krasnog :D uživanja u krajevima uz Dunav :P , vreme je bilo za povratak kuči. Avto "pije" eurodiesel, imale smo još za oko 200 km goriva, planirale smo natočiti ED negde na putu. Ali, jok!! NEMA!! :shock: Nema nigde! :roll: Nema euro diesel! :cry: Nema ni obični! :cry: :cry: Pa gde ga ima? Neznamo gospođo, ovo je strašno, ovo je propast, odlučili su poskupeti gorivo i onda nas tako seču... reće mi jedan dečko na jednoj pumpi..Pa gde ga ima??? Nema...
To je stvarno bilo mnogo šokantno, a nismo bile nas dve jedine, bilo je tu i drugih ljudi koji su tražili ED...Srečom imam drugaricu u BG, da je telefonski proverila gde ima ED, i hvala Bogu, bilo je na autoputu :D :D ..
I tako - te su dve za mene mnogo važne stvari (a verujem da i za druge ljudi koje dolaze tamo, pa i za one koji tamo žive - predpostavljam) a vrlo sam se razočarala koliko je ta država otišla u k....Kad se samo setim onih godina dok sam još bila klinka, pa i nakon toga - koji je to bio svet!! :P To je bio svet kojeg sam mnogo volela :D , ljudi su bili ljubazni, pošteni, možeš samo da poželiš takve ljude.
Sada su svi ljuti, niko nikog ne j... 5%, sve je to zafrustrirano, bezveze...Nisam nikad želela tako nešto da se desi tom svetu i narodu, nisam ni pomislila, da bi tako nešto moglo da se desi :cry: :cry:
Ovo je leto za mene bilo...bilo je lepo :D a bilo je i mnogo žalostno :cry: ...
Nadam se svim srcem, da če ta nočna mora skoro da završi, pa da bude kako treba.

Once upon a time it was Serbia... :wink:
bah....resenje u tvom slucaju je jednostavno..ne vracaj se vise... :P
 

Back
Top