SHTA STE SVE RADILI..

ian

Aktivan član
Poruka
1.909
kad ste bili mali?Kako ste se skrivali, da li ste krali iz prodavnica i marketa, kako ste se igrali, kako ste mame varali za chokolade ili igrice..vreme koje ste provodili u vrticu...sve shto je vama bilo interesantno i chega se secate...
Kad sam bila jako mala, znachi prve one igre skrivalica s roditeljima, nisam bila ni zainteresovana da se sad tu neshto bog zna kako skrivam..bilo mi je dovoljno samo da zatvorim ochi jako i postupam u skladu sa 'ja ne vidim, vi me ne vidite'..medjutim posle nekog vremena su razotkrili moje mesto skrivanja i pakao snalazenja u zivotu je pocheo.. nazalost.. bilo je tako lepo samo zatvoriti ochi...
 
mene uspomene na detinjstvo automatski vezuju za jugu.................

a igrali smo se svasta. volela sam da kad odem kod bake u selo, igram fudbal sa decacima. i igrali smo se igre koja se zove "klis". vise se i ne secam pravila, ali znam da je jako interesantna.
da, i krali smo pecenjake pa se uvece skupljali i pekli ih svi zajedno.......................

ma ne mogu vise, rastuzih se. :(
 
JOVANA77:
mene uspomene na detinjstvo automatski vezuju za jugu.................

a igrali smo se svasta. volela sam da kad odem kod bake u selo, igram fudbal sa decacima. i igrali smo se igre koja se zove "klis". vise se i ne secam pravila, ali znam da je jako interesantna.
da, i krali smo pecenjake pa se uvece skupljali i pekli ih svi zajedno.......................

ma ne mogu vise, rastuzih se. :(

kako je to lijepo bilo i moje drustvo kad se skupi ljeti u jugu isto to radi osim fudbala jer ga niko ne voli nesto precerano al je zato zakon otic nedje van grada pokras pecenjake i otic u obliznju sumu i pec.
 
Ja se ne secam preterano mog detinjstva, jer i nije bilo bog-zna kakvo... Tacnije bilo je ocajno (najgore stvari u zivotu su mi se desile tada, no necu sad o tome) :(

Ali ima i lepih momenata... krali smo sve moguce vocke, kupali se po celi dan... cak smo i jednu 'zapustenu' kucu obili, i proglasili nasom imovinom ;) ... Eh, mladost ludost... Ma ako izuzmem desavanja u mojoj porodici, ne mogu reci da mi je bilo lose...

Zasigurno je lepse ziveti bez obaveza i opterecenja koja ti zivot zalepi kad odrastes... No, meni ni ovako nije lose... Malo organizacije, i sve dodje na svoje mesto...
 
Incognito:
Ja se ne secam preterano mog detinjstva, jer i nije bilo bog-zna kakvo... Tacnije bilo je ocajno (najgore stvari u zivotu su mi se desile tada, no necu sad o tome) :(

Ali ima i lepih momenata... krali smo sve moguce vocke, kupali se po celi dan... cak smo i jednu 'zapustenu' kucu obili, i proglasili nasom imovinom ;) ... Eh, mladost ludost... Ma ako izuzmem desavanja u mojoj porodici, ne mogu reci da mi je bilo lose...

Zasigurno je lepse ziveti bez obaveza i opterecenja koja ti zivot zalepi kad odrastes... No, meni ni ovako nije lose... Malo organizacije, i sve dodje na svoje mesto...
Inco dusho, bez obzira na sve loshe stvari u detinjstvu na koje nisi mogao da utichesh, kad sve oduzmesh i saberesh pa pomnozish slobodu i 'obaveze' u to vreme, hajde opet da budemo mali...
Necu ni da znam da li ce mi ove zime biti hladno, mama zna.Ni koliko je telefon skup, mama zna.Ni ovo, ni ono, bre, mama zna ili tata, svejedno. Oni veliki- ja mala
 
Ma vazi... da ja i ti skroz podetinjimo, pa da idemo da krademo 'tresnje i zelene kajsije' na prolece? ;)

Deca zele da budu odrasli, odrasli deca... jedino tinejdzeri ne znaju sta ce sami sa sobom...

Nije lose ni ovako... Sad me i vrlo male i nevazne stvari raduju, jer kad imas puno obaveza i briga, i najobicniji osmeh drage osobe je dovoljan da se oraspolozis...

Svako doba ima svojih cari!
 
Ihhh, detinjstvo... Sećam se svega i svačega, ali najlepše doba je bilo igranje sa lutkama sa drugaricama, sa autićima sa drugarima... Kad malo batalimo igračke, onda je na redu bicikla, po ceo dan vožnja..
 
Incognito:
Ma vazi... da ja i ti skroz podetinjimo, pa da idemo da krademo 'tresnje i zelene kajsije' na prolece? ;)

Deca zele da budu odrasli, odrasli deca... jedino tinejdzeri ne znaju sta ce sami sa sobom...

Nije lose ni ovako... Sad me i vrlo male i nevazne stvari raduju, jer kad imas puno obaveza i briga, i najobicniji osmeh drage osobe je dovoljan da se oraspolozis...

Svako doba ima svojih cari!
A shljivcige? A da pecamo na najlon po kanalima? Vozimo bicikle, ali one dedine, velike, crne s udobnim sedalom?
 
secam se da smo u shestom razredu osnovne shkoli, u ulici u kojoj sad zivim, ukrali dzak pistaca na velikom odmoru iz radnjice kao sada ZDRAVA HRANA.. Princeza se sigurno seca radnje NATURA.. dzak je bio kod samih vrata, moji drugari(njih trojica)sve sami potencijalni sportisti, ali ostali na potencijalni, i ja .. ceo dan smo delili pistace..svi su bili srecni i radosni.. kako i ne... a sada je tu podrum pica s celom pratecom prichom.. alkoholichari i dokolichari u raznim fazama, chak i krvavim..bljak
 
Pa kad se setim JEVREJSKOG GROBLJA.. kako smo preskakali i brali ubedljivo najlepshe i najvece treshnje.. i sedeli na jednom grobu koji je ostao misterija za mene i dan-danas, bez imena znachi bez stanovnika a beo i topao.. chak i zimi kad razgrnesh sneg s njega mozesh opushteno da sedish jer greje.. i to kako greje..mmm
 
Ne pitaj mene... i mene je to uvek cudilo... a na prethodnom okupljanju (ne rostilju) se desilo da su sve dame odjednom otisle do WC-a... a nisu nam objasnile sta su tamo radile, i zasto je to tako...

Izgleda da ce to ostati jos jedna od neresivih misterija...

O, Serloce, gde si da nam resisi i ovu misteriju... :roll:
 
Cini mi se da sam ja bila jedino dete koje je plakalo kad je Dusko Dugousko dobio batine :? , na kraju su mi zabranili crtice... :?

Igrala sam se cesto sama (sad se vec brinem) i dobro se zabavljala :?

A i u skoli sam cesto bila povucena (sargarepoglava) :(
 
Incognito:
Ma vazi... da ja i ti skroz podetinjimo, pa da idemo da krademo 'tresnje i zelene kajsije' na prolece? ;)

Deca zele da budu odrasli, odrasli deca... jedino tinejdzeri ne znaju sta ce sami sa sobom...

Nije lose ni ovako... Sad me i vrlo male i nevazne stvari raduju, jer kad imas puno obaveza i briga, i najobicniji osmeh drage osobe je dovoljan da se oraspolozis...

Svako doba ima svojih cari!

:roll:
 
Incognito:
Gazdarica:
Da, da, i ja to kazem... Sve treba prozivjeti u svoje vrijeme...
Sramota je reci, ali u nekim stvarima bila sam samostalnija sa 6 godina, nego sada... :roll:

Ma nema sta da te je sramota... Pa svi znaju da devojcice u 6 godina same idu u WC, a u 30 sa minimum 5 drugarica :lol: :lol: :lol: :lol:

A, ma nije to nishta. Imam par poznanica koje me redovno u drustvu sapatom pozivaju da zajedno odemo do WC-a jer ih je blam da odu same. A ne daj boze da im se dva puta pripiski u toku veceri! Radije ce da trpi muke nezemaljske neko da ode da pipi:)..Haos:)..
 

Back
Top