Roaccutane

O Boze, cek, cek.....a.....pazi kad znam da znam sta je ovo.....ajde provericu, ali ovako na prvu loptu (ali pazi - mozda cu bas da odvalim!) to je neka mastuljica za kozuru, na primer za akne mozda, ali nesto veoma jako....cek, ako ne zurite provericu pa cu Vam reci veceras, ali sto posto znam da nije da se maze i koristi ONAKO s' nogu, sto bi rekli.....
 
Evo mene, da, u pravu sam bila za akne ali ne i za mast - nije mast no tablete (kapsule, sta li su), evo linka za Vas:

http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100002288.html

Ali bila sma u pravu da to nije naivan preparat i da se koristi strogo prema lekarskom uputstvu za veoma usko odredjene indikacije, te da nije za uzimanje na svoju ruku niti bez lekarske kontrole!
Srecno.

P.s. Ako ne razumete engleski mogu da Vam prevedem, kopirajte ovde sta VAm se ucini zanimljivo pa cu VAm prevesti.
 
kontas, ja sam to koristio, ali se koristi za bas grozne slucajeve, nesto sto prerasta pubertetske probleme...naravno, koristio sam sve sa saglasnoscu lekara, i ne bi verovala koliko je to jako, 3 meseca kasnije meni je lice bilo potpuno cisto, bez ijedne akne...medjutim, dva meseca nakon sto sam prestao da koristim, pocela je da mi opada kosa...i to ne naivno, nego bas bas jako...zato me zanima da li neko ima iskustva...
 
gane011:
dr:
Iskljucivo na preporuku lekara i uz strogu kontracepciju, vec postoji tema gde se spominje lek.
Pozdrav!

Ovo je odlican pojam... :lol:

Da, stroga kontracepcija ne znaci ABF, ne znaci kondom, ne znaci dijafragmu, ili kontraceptivne pene - stroga kontracepcija znaci pilula+spirala+kondom (tj. spreciti trudnocu svim mogucim sredstvima da se ne bi morao raditi prekid trudnoce, koji je indikovan ukoliko se trudnoca desi tokom uzimanja roakutana)
 
WithdrawnWater:
gane011:
dr:
Iskljucivo na preporuku lekara i uz strogu kontracepciju, vec postoji tema gde se spominje lek.
Pozdrav!

Ovo je odlican pojam... :lol:

Da, stroga kontracepcija ne znaci ABF, ne znaci kondom, ne znaci dijafragmu, ili kontraceptivne pene - stroga kontracepcija znaci pilula+spirala+kondom (tj. spreciti trudnocu svim mogucim sredstvima da se ne bi morao raditi prekid trudnoce, koji je indikovan ukoliko se trudnoca desi tokom uzimanja roakutana)
Svaka cast na definiciji :lol: !!!
 
u "pradavna vremena" sam videla da se roacutan koristi zajedno sa tretmanima u UVA komori (na klinici), a svakako pod nadzorom specijaliste; mozda bude od neke pomoci.

dr, drago mi je da te vidim, nadam se da si dobro i da si malko 'danula od nas :).
 

Back
Top