siemens i irda

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.811
da li je neko spajao siemens sa irdom? Imam irdu imam i mobile phone manager ali stalno dobijam obavestenje da telefon nije prikljucen. Sta da radim???
Svaka sugestija je dobrodosla posto ovo jos nikad nisam radio.
Jos jedno pitanje. Ja sam nasao samo drajver za usb data kabl ali ne i za usb irdu. da li je to isti drajver ili ima neki link za bas taj drajver.

hvala unapred
 
nije isti driver
pogledaj u device menageru dali si uopeste instalirao pravillno irda?
i probaj sa programom "Siemens Data Suite", sa njim radi 100%, a trebalo bi i sa MPM


pozdrav 8)
 
Prvo hvala sto mi pomazes.
Kod mene stvari stoje ovako. Irda mi je instalirana u device manageru pod "infrared device" i ispod "MosChip 7780-USBFIR Adapter" Sad uz drajvere za irdu na jednoj slicici ima naslikano da
treba da se instalira i u "network adapter" pod "USB-Infrared Adapter" To meni nije
instalirano. Siemens data suit cu naci na netu i skinuti pa cu probati i sa njim.
E sad koilko vidim problem je u drajverima posto kazes da za usb irdu i za usb kabl nije isti
drajver. Gde da nadjem drajver za irdu? Na siemensovom sajtu ima samo ovaj jedan jedini za
kabl. Veruj mi da sam googlao jedno sat vremena bez rezultata. Da li imas neku ideju? E i da ne
zaboravim kad sam probao da instaliram drajvere za irdu preko auto starta dobijam ovo
obavestenje "error: Failed to Copy files to MosUred directory" i kad kliknem ok napise da je
instalacija prekinuta. Ja sam irdu instalirao direktno na setup koju sam nasao u folderu win2k
jer kad idem na osnovni setup koji se nalazi ispred tih foldera meni isto napise ono
obavestenje. U Program Files-u sam nasao folder MosUred koji je prazan. Da li i tu lezi moj
problem? Da li na telefonu osim kvacice na irda treba jos nesto da uradim?
 
pa moras naci bas taj driver za tvoj irda od tog proizvodjaca, cak ni za kablove nisu isti driveri ako je proizvodjac razlicit! a to ti je i najbitnije da nadjes, jer verovatno komp. nesto izbrljavi sa nekim svojim default driverima da to ne radi kako treba

probaj negde da iskopas po nazivu modela, proizvodjaca
 
izgleda da nije bio dobar drajver na cd-u koji sam dobio uz irdu. Skinuo sam sa sajta najnoviji drajver i proradilo je sve bez problema i radi u mobile phone manager-u kao sat :) Jedino sto nisamznao da mu treba jedno 30-tak sekundi da profukcionise i onda je sve super i brzo.
Sad kad sve funkcionise da li neko zna neki dobar sajt za skidanje igrica za siemens? :lol:
Hvala ti na pomoci.
 

Back
Top