Ginekoloski pregled u drzavnim zdravstv. centrima

vanjaa

Početnik
Poruka
17
...je katastrofalan. Ne mislim konkretno na pregled, vec na vreme koje ti je potrebno da dodjes do lekara i naravno pregleda. A svega toga nebi bilo da su te drzavne institucije malo organizovanije. Mnogo mojih prijateljica odlaze u privatne ordinacije ciji su pregledi veoma skupi. Naravno da su skupi kada su PRIVATNI!
S obzirom da sam udata i da su meni preko potrebni ti pregledi ja nemam sredstava za odlazak kog privatnog ginekologa! Ne znam samo kada ce nadlezni organi shvatiti da na ovom svetu postoje zene ciji ti pregledi pomazu u resavanju svojih zdravstvenih problema!
Ja sam zaposlena i veoma mi je poznato da mi se od svake plate odbija za zdravstvo, a ujedno to ZDRAVSTVO veoma tesko mogu da iskoristim! STRASNO!
 
Jel' ovo tema za pljuvanje ili za savete :?
Valjda za pljuvanje :)

'Vako - nisam udata, ali volim redovno da odem na pregled... Kad sam imala jednom baš neki problem, bila sam u privatnoj ordinaciji, stvarno su me oderali :x
Za redovne kontrole (jednom godišnje, jel' to malo? :oops: ) idem u državnu ambulantu; prvenstveno što tamo mogu da obavim SVE preglede, kod ovih naših privatnika za neke ozbiljnije rezultate treba svejedno odneti uzorke u Higijenski zavod :roll:
Elem... Prošle godine sam bila oduševljena kako je sve prošlo - došla odmah ujutro, dobila broj 3 i za sat vremena najviše bila gotova :) Analize sekreta, papa i pregled. Posle nedelju dana rezultati. Za nekih dvestotinjak dinara.

Prošle nedelje sam krenula na 'ovogodišnji' pregled, stigle smo (kuma moja i ja, uvek idemo zajedno) u 7.05; čekaonica je bila krcata, a sestra nam je ispred nosa stavila kartončić sa natpisom - nema više brojeva :shock: Mislim, treba li od pet da zauzimamo busiju, kao ispred ambasada ili kad se čekalo mleko :? Kao, godišnji su u toku, pa druga smena ne radi.
Kuma ju je nagovorila da primi bar još naše dve knjižice, odnosno samo njenu, jer sam ja morala na posao - planirala sam da kasnim možda sat-dva, nikako da izgubim ceo dan.
 
To svi kazu...budi strpljiva!

a ja se vec nekoliko godina *zezam* oko toga!

Da bih otisla kod ginekologa (drzavnog) moram da izadjem sa posla posto oni uglavnom pregledaju pre podne...a sto znaci da moram da odem oko 6 ujutru da predam knjizicu i da cekam...cekam...cekam...i ko zna koliko da cekam da bih stigla na red! Znaci, izostajem sa posla...danas da vidim kada radi doktorka, pa sledeci put kad odem na pregled (ako uopste dodjem do toga) a ako ne stignem da predam knjizicu onda sledeceg dana i tako u nedogled...!
Zadnji put kada sam isla na pregled predala sam knjizicu u 6.15 a pregled je bio u 12h. Katastrofa!

Ceo dan izgubljen!

Taj pregled je trajao ukupno oko 10 min. Znaci, ceo dan provedes cekajuci za jedan pregled od 10 min.
 
Ima nekih stvari u zivotu koje covek ne moze da shvati! Kao sto sam rekla meni se odbija od plate za to zdravstvo (ne samo meni nego svim zaposlenim ljudima). E sad ja se pitam kome taj deo sve to ide? Placamo tamo neke ljude za nesto sto ni sami ne mozemo da iskoristimo????
Bolje bi bilo da nam ne odbijaju nego da taj deo platim privatniku lepo i zavrsim posao za cas!
Mislim da bi ovo trebalo da bude tabu tema za sve zene ovog sveta!
Gde ovo vodi... ljudi moji...???
 
Ja sam trudnica i do pocetka sedmog meseca sam radila a da bi otisla kod lekara morala sam da menjam smenu dok je to moglo kad vise nisam mogla da menjam smenu otisla sam da zamolim da mi promene lekara jer sam imala problem koji nije mogao da ceka, tamo sam dozivela takve neprijatnosti kakve u zivotu nisam slali su me od doktora do doktora da ih pitam sve redom koji hoce da me primi i da nastavi da mi vodi trudnocu,posto nisam naisla na razumevanje od strane lekara koji su me bukvalno oterali recima -imate jos devet drugih lekara valjda ce vas neko primiti-doslo mi je da stanem na sred i da kukam na sav glas!!!!!!!!!!
Uzas kad sam digla frku i paniku i pocela da vicem bukvalno na zenu koja radi na recepciji prisla mi je doktorka i pitala u cemu je problem i ja joj ispricam i ona kaze dodjite sutra ja cu vas primiti,ipak ima dobrih ljudi.To iskustvo me je nateralo da razmislim o tim stvarima znaci mislim da za obican pregled moze se otici u dom zdravlja ali ako je u pitanju neki problem bolje je i platiti ali bar znas sigurno sta je i kako je, i da ce ti ljudi posvetiti malo vremena , i pomoci ti .To je moje misljenje.
 
Зато се одричем неких других ствари, гардеробе или слично, и годинама одлазим приватно.
Неколико сати чекања по ''државним чекаоницама'', нервирања са нељубазним сестрама, заказивања за два месеца унапред, чекања резултата по месец дана, свађања због примања преко реда... То све кошта много више од 1000 динара за приватни преглед, или нешто више за ПАП тест ...(бар у мојој малој вароши)
 
vanjaa:
...je katastrofalan. Ne mislim konkretno na pregled, vec na vreme koje ti je potrebno da dodjes do lekara i naravno pregleda. A svega toga nebi bilo da su te drzavne institucije malo organizovanije. Mnogo mojih prijateljica odlaze u privatne ordinacije ciji su pregledi veoma skupi. Naravno da su skupi kada su PRIVATNI!
S obzirom da sam udata i da su meni preko potrebni ti pregledi ja nemam sredstava za odlazak kog privatnog ginekologa! Ne znam samo kada ce nadlezni organi shvatiti da na ovom svetu postoje zene ciji ti pregledi pomazu u resavanju svojih zdravstvenih problema!
Ja sam zaposlena i veoma mi je poznato da mi se od svake plate odbija za zdravstvo, a ujedno to ZDRAVSTVO veoma tesko mogu da iskoristim! STRASNO!

Sestro slatka...ja o ovome isto tako pricam zadnji mesec dana...Na najobicniji pregled sam otisla...posle milion godina...red je...i ...tri puta me shikanirali-guzva...pa mi rekli -dodjite u 7 ujutru..Ja kao vampir ustala u 5 ...da bi stigla...tek..tamo njih vec deset.....i preko reda jos toliko...dobro da sam taj dan uopste stigla na posao..Nemam reci...i ja sam ocajna....Na zalost nema varijanta, raspitala sam se , da se ne uplacuje zdravstvo...Od moje ide oko 50 eur na njih...do sada 50000 dinara!!!!!!Pa zar bar JEDAN pregled za te pare ne mogu da dobijem??Bas sam sa tim recima na njih i vikala tamo...ali beznadezno...Jedva cekam da se uvede da sam sebi, kao na zapadu, odvajas.Koliko odvojis-od toga zavisi kvalitet i sirina usluge....Bolje i 100 eur da uplatim ali da znam za sta..A pitam se samo zasto drzava ne dozvoljava da samovoljno neuplacujemo.....lopine... :?
 
Hellen:
Зато се одричем неких других ствари, гардеробе или слично, и годинама одлазим приватно.
Неколико сати чекања по ''државним чекаоницама'', нервирања са нељубазним сестрама, заказивања за два месеца унапред, чекања резултата по месец дана, свађања због примања преко реда... То све кошта много више од 1000 динара за приватни преглед, или нешто више за ПАП тест ...(бар у мојој малој вароши)

'Aj zakaži i meni pregled u tvojoj maloj varoši... Ovde je to mnooogo skuplje :(
 

Back
Top