Pasji život na selu,pasji život u gradu

da povuchemo paralelu?

el ti bruda znash kako je zhiveti na selu?...ja imam neq familiju pa delimichno i znam...ljudi to nije zhivot to je pakao...zamisli pozajmish 2000e da posejesh qpus npr...i radish godinu dala...kopash na suncu...dovozish vodu sa kilometrima udaljene reke da bi ga zalivao...pa ovo pa ono...ondak padne grad...i godinu dana truda i muke ode sa po sata...da ne pominjem pare koje morash da vratish

u gradu je ladovina...u poredjenju sa selom


ako nisam promashio temu
 
AntunTun:
da povuchemo paralelu?

el ti bruda znash kako je zhiveti na selu?...ja imam neq familiju pa delimichno i znam...ljudi to nije zhivot to je pakao...zamisli pozajmish 2000e da posejesh qpus npr...i radish godinu dala...kopash na suncu...dovozish vodu sa kilometrima udaljene reke da bi ga zalivao...pa ovo pa ono...ondak padne grad...i godinu dana truda i muke ode sa po sata...da ne pominjem pare koje morash da vratish

u gradu je ladovina...u poredjenju sa selom


ako nisam promashio temu

ali: imas 2000 evra (prodao si telad) :) pa ne pozajmljujes,
imas traktore i tako tu mehanizaciju pa ne kopas,
postavio si sistem za navodnjavanje, pa ne dovlacis vodu
osiguran si pa ako padne obestetice te osiguranje (mislim na grad, kisu, oluje...)
prodas zito (npr ili kolzu) po proizvodnoj ceni i nista nisi izgubio + dobijes evropske subvencije (oko 60000 evra za 200 posejanih hektara) a radis tri meseca godisnje pa ti svi poznanici koji zive u gradu zavide narednih devet meseci. da ne spominjemo da ti imas super kucu na selu a oni su naslagani kao lego u nekom stancicu od nekih 70m2 i imaju komsije zbog kojih ne smeju da ostave otvorena vrata na terasi, a da ne spominjemo zurke, proslave i poplave onih koji zive iznad
ja glasam za selo :D
 
mojra:
AntunTun:
da povuchemo paralelu?

el ti bruda znash kako je zhiveti na selu?...ja imam neq familiju pa delimichno i znam...ljudi to nije zhivot to je pakao...zamisli pozajmish 2000e da posejesh qpus npr...i radish godinu dala...kopash na suncu...dovozish vodu sa kilometrima udaljene reke da bi ga zalivao...pa ovo pa ono...ondak padne grad...i godinu dana truda i muke ode sa po sata...da ne pominjem pare koje morash da vratish

u gradu je ladovina...u poredjenju sa selom


ako nisam promashio temu

ali: imas 2000 evra (prodao si telad) :) pa ne pozajmljujes,
imas traktore i tako tu mehanizaciju pa ne kopas,
postavio si sistem za navodnjavanje, pa ne dovlacis vodu
osiguran si pa ako padne obestetice te osiguranje (mislim na grad, kisu, oluje...)
prodas zito (npr ili kolzu) po proizvodnoj ceni i nista nisi izgubio + dobijes evropske subvencije (oko 60000 evra za 200 posejanih hektara) a radis tri meseca godisnje pa ti svi poznanici koji zive u gradu zavide narednih devet meseci. da ne spominjemo da ti imas super kucu na selu a oni su naslagani kao lego u nekom stancicu od nekih 70m2 i imaju komsije zbog kojih ne smeju da ostave otvorena vrata na terasi, a da ne spominjemo zurke, proslave i poplave onih koji zive iznad
ja glasam za selo :D

e mojra ovo je Srbija ...toga nema ovde!
... možda jednom...u sledećem veku.
 
Aphroditi:
Ja zivim u selu i super mi je. 8)
i ja i to nakon zivota u vecem gradu, pa me jos drzi odusevljenje zbog mira, tisine, finih komsija koji mi krisom donose jagode, sljive, jabuke, zelenu salatu pa ni ne znam ko je doneo, samo ujutru nadjem kotaricu na pragu. lekar je porodicni, lici na deda mraza, krupan, ima plave okice i bucmast, sladak je i prima me i nedeljom u devet uvece, nikad nije guzva i ne cekam na red. kad mi treba nesto iz opstine, znaju da imam klinca pa mi sekretarica donese na vrata (zivim na dvesta metara od opstine)...ma lepo mi je. cak i kad obavljam nedeljnu kupovinu (natrpam kola) meni to sto se vozikam do grada opet dodje kao setnja, pa mi ne smeta (a grad je udaljen 15 km) pa i tu nadjem nesto pozitivno. ali ja sam volela i grad. :)
 
mislim da tek kada mi sami pocnemo da ulazemo u sela (da uzimamo kredite da bi gradili npr. kuce u selima umesto stanova u gradu) mozemo da ocekujemo neko poboljsanje. ja gradim sebi kucu na selu u srbiji (bice lepa kad budem sredila vrt, bastu i kad nagovorim strica da napravi bazen izmedju nasih kuca, posto je on prvi komsija, a onda cu da vas zovem na kupanje da vidite kako selo moze da bude lepo) :D
 
mojra:
Aphroditi:
Ja zivim u selu i super mi je. 8)
i ja i to nakon zivota u vecem gradu, pa me jos drzi odusevljenje zbog mira, tisine, finih komsija koji mi krisom donose jagode, sljive, jabuke, zelenu salatu pa ni ne znam ko je doneo, samo ujutru nadjem kotaricu na pragu. lekar je porodicni, lici na deda mraza, krupan, ima plave okice i bucmast, sladak je i prima me i nedeljom u devet uvece, nikad nije guzva i ne cekam na red. kad mi treba nesto iz opstine, znaju da imam klinca pa mi sekretarica donese na vrata (zivim na dvesta metara od opstine)...ma lepo mi je. cak i kad obavljam nedeljnu kupovinu (natrpam kola) meni to sto se vozikam do grada opet dodje kao setnja, pa mi ne smeta (a grad je udaljen 15 km) pa i tu nadjem nesto pozitivno. ali ja sam volela i grad. :)

K'o što reče gigule, OVO JE SRBIJA! Ovde toga nema!
 
Pop Relja:
mojra:
Aphroditi:
Ja zivim u selu i super mi je. 8)
i ja i to nakon zivota u vecem gradu, pa me jos drzi odusevljenje zbog mira, tisine, finih komsija koji mi krisom donose jagode, sljive, jabuke, zelenu salatu pa ni ne znam ko je doneo, samo ujutru nadjem kotaricu na pragu. lekar je porodicni, lici na deda mraza, krupan, ima plave okice i bucmast, sladak je i prima me i nedeljom u devet uvece, nikad nije guzva i ne cekam na red. kad mi treba nesto iz opstine, znaju da imam klinca pa mi sekretarica donese na vrata (zivim na dvesta metara od opstine)...ma lepo mi je. cak i kad obavljam nedeljnu kupovinu (natrpam kola) meni to sto se vozikam do grada opet dodje kao setnja, pa mi ne smeta (a grad je udaljen 15 km) pa i tu nadjem nesto pozitivno. ali ja sam volela i grad. :)

K'o što reče gigule, OVO JE SRBIJA! Ovde toga nema!
Za sada nema. Ali ako znamo da ljudi tako zive na samo hiljadu kilometara od nasih sela i gradova ne mozemo da ne pozelimo da tako bude i kod nas. Ne pricam kako se ovde zivi da bih vas iritirala vec kazem da nas nista ne sprecava da se tako ponasamo. Da budemo ljubazni jedni prema drugima i da nekome ucinimo uslugu samo zato sto mozemo. Zasto Srbija ne bi mogla da bude takva? Nisu Srbi gluplji, losiji ili manje vredni od ostalih naroda na zapadu. Samo nismo svesni da tako moze da se zivi i kod nas ako svako podje od sebe a ne od drugih
 
Mojra Samo nismo svesni da tako moze da se zivi i kod nas ako svako podje od sebe a ne od drugih


Najveća srpska kletva - da pođe od sebe.
znamo mi vrlo dobro kako se živi i kako može da se živi, ali nije u našoj prirodi da pomažemo jedni drugima. Nažalost. Ne bi pomogli čak ni ako bi značilo nama bolji život. Previše zavisti, sitnih smicalica, ubacivanja klipova.
 
Zaključak koji ja ovde vidim , je da niko od članova ovog foruma ne živi loše .

Pasji život u gradu , je jako zeznut, nego ga vi neznate baš zbog toga što Srbi žive u formi , pa svi kukaju kako nemaju , a oni koji stvarno nemaju , ćute, jer sve je jasno....

Pasji život na selu , je takodje zeznut, hrane ima , a za dinar možeš i da ubiješ bedaka , nećeš naći.

OVO NIJE TEMA O PARALELI SELO - GRAD.

Ovo je tema o paraleli težak život u gradu i težak život u selu...Ali je verovatno promašena , jer većina ovde nezna šta je težak životu u gradu...

Da uporedim, kad pitate vojnike kako je bilo , svi kažu teško maltretiranje , i delimično su u pravu...
Pravu sliku imaju tek oni koji su prošli kroz desetak kasarni i videli razliku u maltretiranjima u modelima...

Tako ukratko : "Svakom svoja muka najveća"

P.S.
Pošto poznajem obrazovni sistem , potpuno se slažem da je školski sistem na selu užasno lošiji u odnosu na grad. Problem je u psihologiji predavača, sujeti, gordosti, neposvećenosti.
 
ljudi koji imaju kompjutere i provode dosta vremena na netu ne mogu bas da se zale na pasiji zivot, bez obzira da li zive na selu ili u gradu. nije tema promasena nego publika. oni koji tesko zive nemaju kompjuter ni novac za tracenje u internet kafeu. forumasi imaju i novca i vremena da budu tu. adekvatniji sagovornici su mozda oni koji zive u nekom romskom naselju ili su ispred biroa za socijalno a ne mi koji-znamo-nekog-ko-tesko-zivi...
 

Back
Top