Knjiga na koju ste uzalud potrošili vreme

gost 39034

Elita
Poruka
20.782
Dakle, sto ima glupih knjigaaaaaaaaaa! Nisam bas selektivna po pitanju knjiga, tj. volim svasta da citam, ali ipak gledam da ne trosim vreme na neku glupost, pa onda citam uglavnom nesto na preporuku+nesto za sta smatram da treba procitati+eventualno nesto sto je na "top-listama". Ali, nesretnom igrom slucaja u ruke mi je doslo "Trazi se impotentan muskarac" (iz "trece" kategorije), te ovim putem upozoravam sve ljubitelje knjiga:
OVO se ne moze nazvati knjigom!Avoid!

Dajte i vasa slicna iskustva (ako ovog nije bilo do sad na Forumu), da se medjusobno upozorimo na opasnost zvanu "GLUPA< GLUPA< GLUPA "knjiga"
 
I ja imam sličan problem, ali za sada mi je ostalo dovoljno proverenih klasika da nema potrebe da mnogo eksperimentišem. Nobelovci su uvek dobri...

Osim toga ne može se unapred reći za neku knjigu da ništa ne valja. Ja bih npr. rekao da Kapora ne vredi čitati, ali ima mnogo ljudi koji ga obožavaju.

Ps - pa šta očekuješ od knjige sa takvim naslovom...
 
Tegularijus:
I ja imam sličan problem, ali za sada mi je ostalo dovoljno proverenih klasika da nema potrebe da mnogo eksperimentišem. Nobelovci su uvek dobri...

Osim toga ne može se unapred reći za neku knjigu da ništa ne valja. Ja bih npr. rekao da Kapora ne vredi čitati, ali ima mnogo ljudi koji ga obožavaju.

Ps - pa šta očekuješ od knjige sa takvim naslovom...


Vala bas! Totalno sam amaterski pristupila istoj!
 
Larra:
Citadela! Ni ne secam se vise o cemu je, secam se samo da me je smorilaaa!!! Pa recimo Terra Nostra, preobimno i previse istripovano...

Meni se extra dopala Djavo i gospodjica Prim. Ali recimo 11 minuta nisam imala zivaca da dovrsim.

Jel govoriš o Citadeli Arčibalda Kronina? Ja sam je davno čitala i meni se baš svidjela... :lol:
A od Koelja mi je dobra Veronika je odlučila da umre, mada on nije ostavio baš neki utisak na mene u globalu.
Neko je dobro primjetio ono oko ukusa... :lol:
 
...morate priznati da ima i losijih stvari poput 'Sex i grad', 'Muskarci su kao cokolada' '4 plavuse'...- sami naslovi govore za sebe, ako se to uopste moze nazvati knjigama
I ja sam citala Sitnicarnicu kod srecne ruke jer mi je bila preporucena, moguce da je tesko uvideti poentu, ali ipak se mora priznati da je ipak mastovita knjiga i na svoj nacin docarana, i na svoj nacin drugacija, ne kazem da je odlicna, ali ima dosta kvaliteta, naspram onih gore pomenutih.
 
Nijedna knjiga ne moze biti glupa ili dosadna, vec samo njen sadrzaj(; Da se razumemo, sadrzaj knjige nije glup... na knjigu se ulozili vremena i truda, neko je to objavio...
Neki put nam se uchini da je knjiga glupa ili dosadna, a ko zna, mozda ce bash neka rechenica, neshto iz te knjige biti od izuzetnog znachaja kasnije, samo shto smo sada i ovde slepi za to, ne dorasli, ne spremni. Mozda ce to bash uticati da izaberesh drugi put, da se osecash drugachije... wht...
 
Ljubav u Carigradu, od Pavica. I meni je "Sitnicarnica" bila dosadna, nisam uspela do kraja da je procitam koliko je dosadnim stilom pisana.

Pavić je gotovo ceo dosadan, Predeo slikan čajem je neverovatno dosadna knjiga, ali Sitničarnica?.. Jedna od najlepših knjiga koje sam ikada čitala :) I sama ideja da se kroz knjigu može ući u njen svet razrađena je očaravajuće :)
 
Pavić je gotovo ceo dosadan, Predeo slikan čajem je neverovatno dosadna knjiga

Oh my God...ништа ниси схватила? /смајли који се лупа књигом "Предео сликан чајем" по глави/...то је једна од најлепших књига које сам читао, а најлепша Павићева ми је...за тај роман је добио и награду Меша Селимовић...читај поново...
 

Back
Top