David Gilmour vs Eddie Van Halen

Arnold_Layne

Ističe se
Poruka
2.363
Poshto je bilo mnogo polemike oko ovoga u mom prethodnom topiku jednostavno zelim da zavrsim kompletnu pricu oko ovog duela genija i misha (al sam ovo lepo napisao, ponosim se na sebe)

Dakle, ko je po vama bolji. Po meni ovo ni nebi trebalo da bude topik, podrazumeva se da ovaj picopevac nema sta da trazi pored Gilmoura. Ali eto, da vidim da nisam u zabludi oko cele one price na VH1.
 
Arnold_Layne:
Poshto je bilo mnogo polemike oko ovoga u mom prethodnom topiku jednostavno zelim da zavrsim kompletnu pricu oko ovog duela genija i misha (al sam ovo lepo napisao, ponosim se na sebe)

Dakle, ko je po vama bolji. Po meni ovo ni nebi trebalo da bude topik, podrazumeva se da ovaj picopevac nema sta da trazi pored Gilmoura. Ali eto, da vidim da nisam u zabludi oko cele one price na VH1.
:arrow: PINK FLOYD :arrow:
 
Gitarski,nikako nisam video nista posebno kod Davida od kada je clan Floyda.
Istina je da je emocija kod njega na prvom mestu i po tome bi ga uporedio sa jednim izuzetnim covekom koji tehnicki takodje nije toliko dobar gitarista koliko ume da prenese ono sa oseca na zice.To je Robert Smith iz The Cure,i tu im je zajednicka crta.
Ali govoriti o tehnickom kvalitetu David Gilmoura je stvarno smesno jer se covek sam ogranicio za razliku od Eddie Van Halena koji je sa onakvim fenomenalnim idejama uspeo da izvuce maksimum od gitare.

Naravno da je nepotrebno govoriti da Michael Schenker stoji daleko daleko iznad obadvojice.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ja samo kao gitarista kazem kako vidim Gilmoura a kako Van Halena,iako iskreno receno,ne slusam uopste Van Halen,,prosto mi ne prijaju i nijedan njihov album ne mogu da poredim po atmosferi,po osecaju sa Pink Floydom,,,,pogotovo ne sa "The Division Bell" koji slusam uvek u totalnom transu.

Pa ti onda ne smes da slusas Dark Side ili Wish You Were Here (album). To ti je trans. Da lipses. Barem meni.

Division Bell je David super odradio ali nesto kao da mu fali. Provaljuje se da je pravljen u poznim godinama stvaralaca. Ali kad cujem Marooned i ja sam u totalnom transu! 8)
 
krejzi_dajmond:
Dont_Break_The_Oath:
Ja samo kao gitarista kazem kako vidim Gilmoura a kako Van Halena,iako iskreno receno,ne slusam uopste Van Halen,,prosto mi ne prijaju i nijedan njihov album ne mogu da poredim po atmosferi,po osecaju sa Pink Floydom,,,,pogotovo ne sa "The Division Bell" koji slusam uvek u totalnom transu.

Pa ti onda ne smes da slusas Dark Side ili Wish You Were Here (album). To ti je trans. Da lipses. Barem meni.

Division Bell je David super odradio ali nesto kao da mu fali. Provaljuje se da je pravljen u poznim godinama stvaralaca. Ali kad cujem Marooned i ja sam u totalnom transu! 8)


Pink Floyd i inace nije grupa koju mozes da slusas uvek i svuda, treba biti u odredjenoj vrsti raspolozenja, barem po meni.
Biram Davida, jer Edija ne mogu da smislim kao personu, antipatican mi je najstrasnije.
 
krejzi_dajmond:
Dont_Break_The_Oath:
Ja samo kao gitarista kazem kako vidim Gilmoura a kako Van Halena,iako iskreno receno,ne slusam uopste Van Halen,,prosto mi ne prijaju i nijedan njihov album ne mogu da poredim po atmosferi,po osecaju sa Pink Floydom,,,,pogotovo ne sa "The Division Bell" koji slusam uvek u totalnom transu.

Pa ti onda ne smes da slusas Dark Side ili Wish You Were Here (album). To ti je trans. Da lipses. Barem meni.

Division Bell je David super odradio ali nesto kao da mu fali. Provaljuje se da je pravljen u poznim godinama stvaralaca. Ali kad cujem Marooned i ja sam u totalnom transu! 8)

previshe Gilmoura u svemu. to je glavni razlog sto su AMLOR i TDB loshiji od waters-gilmour albuma. mekano mi je to nekako.
 
Dont_Break_The_Oath:
Gitarski,nikako nisam video nista posebno kod Davida od kada je clan Floyda.
Istina je da je emocija kod njega na prvom mestu i po tome bi ga uporedio sa jednim izuzetnim covekom koji tehnicki takodje nije toliko dobar gitarista koliko ume da prenese ono sa oseca na zice.To je Robert Smith iz The Cure,i tu im je zajednicka crta.
Ali govoriti o tehnickom kvalitetu David Gilmoura je stvarno smesno jer se covek sam ogranicio za razliku od Eddie Van Halena koji je sa onakvim fenomenalnim idejama uspeo da izvuce maksimum od gitare.

Naravno da je nepotrebno govoriti da Michael Schenker stoji daleko daleko iznad obadvojice.

Sad ce ispasti da sam te "uzeo na zub"(pogledaj na DS temi).
Ne znam kakva je to prica bila na VH1 ,ali mislim da su pobrkane babe i zabe.
Ljudi su potpuno razliciti gitaristi i mislim da ih ne bi trebalo porediti.Meni je to malo besmisleno ,jedna muzika je bolja od druge.Stvar ukusa.Ako vec moram da poredim onda bih Van Halena stavio u kos sa drugim "tehnicarima" Vai-om,Satriani-em...Tu mozda moze da se prica ko je bolji.
Licno vise volim kad covek nesto kaze sa tri tona u pesmi,nego nista sa sto tonova u 3 sekunde.
Bolje je kad gitarista izvuce maksimum iz sebe nego iz gitare.
Gitaristu gledam i po solazama i po stvarima koje je napravio.Mislim da muzika prvenstveno treba da izazove neke emocije."Trkaci" su mi vise za cirkus.Pomenuti "tehnicari" imaju dobrih i odlicnih stvari(Satriani),ali vecina su u odnosu na Gilmoura druga liga.
Mislim da je Gary Moore jedini koji je spojio brzinu i emocije na pravi nacin.
 
blue2x:
Dont_Break_The_Oath:
Gitarski,nikako nisam video nista posebno kod Davida od kada je clan Floyda.
Istina je da je emocija kod njega na prvom mestu i po tome bi ga uporedio sa jednim izuzetnim covekom koji tehnicki takodje nije toliko dobar gitarista koliko ume da prenese ono sa oseca na zice.To je Robert Smith iz The Cure,i tu im je zajednicka crta.
Ali govoriti o tehnickom kvalitetu David Gilmoura je stvarno smesno jer se covek sam ogranicio za razliku od Eddie Van Halena koji je sa onakvim fenomenalnim idejama uspeo da izvuce maksimum od gitare.

Naravno da je nepotrebno govoriti da Michael Schenker stoji daleko daleko iznad obadvojice.

Sad ce ispasti da sam te "uzeo na zub"(pogledaj na DS temi).
Ne znam kakva je to prica bila na VH1 ,ali mislim da su pobrkane babe i zabe.
Ljudi su potpuno razliciti gitaristi i mislim da ih ne bi trebalo porediti.Meni je to malo besmisleno ,jedna muzika je bolja od druge.Stvar ukusa.Ako vec moram da poredim onda bih Van Halena stavio u kos sa drugim "tehnicarima" Vai-om,Satriani-em...Tu mozda moze da se prica ko je bolji.
Licno vise volim kad covek nesto kaze sa tri tona u pesmi,nego nista sa sto tonova u 3 sekunde.
Bolje je kad gitarista izvuce maksimum iz sebe nego iz gitare.
Gitaristu gledam i po solazama i po stvarima koje je napravio.Mislim da muzika prvenstveno treba da izazove neke emocije."Trkaci" su mi vise za cirkus.Pomenuti "tehnicari" imaju dobrih i odlicnih stvari(Satriani),ali vecina su u odnosu na Gilmoura druga liga.
Mislim da je Gary Moore jedini koji je spojio brzinu i emocije na pravi nacin.

Gary Moore je imao odlicnog ucitelja u John Sykesu,ali kod Garya nisam nasao nista originalno,a kada govoris o tehnicarima,slazem se sasvim za Vaia i Satriania da jesu samo tehnicari a nikako pravi unikatni autori (bolje bi im bilo da sviraju u nekom bandu pod necijom palicom),dok je Eddie Van Halen bio na vrhu autorskih radova do albuma "1984",onda je poceo da se ponavlja.
I jos nesto sto se tice emocija i brzine,pa Malmsteen,M.Schenker,Jabbs,Hoffmann,Weikath,Roth su bas to uradili mnogo bolje od Garya,jer njihovo sviranje nije cisto izivljavanje na gitari kao sto to rade oni koji se vecito dokazuju kao Vai,Satriani i ostali tehnicari.
Mada,istina je da sustinski ne mogu da se porede Van Halen i Gilmour,ali sta ces kada ih vezuje isti instrument.
 
Arnold_Layne , opet se vracamo na pocetak one price od pre jedno mesec dana, cini mi se da nisi prihvatio moj savet.....no nije bitno, gubis vreme pokusavajuci da poredis nesto sto se ne da porediti, besmisleno je upustati se u ovakvu pricu ....rekoh ti ranije, slusaj sto vise gitarista iz raznih muzickih pravaca ......je si li nabavio i poslusao neke od onih imena koje sam ti naveo u jednom od ranijih postova na temi "Besan" .....
 
Eddie Van Halen, bez ikakvog komentara. Jednostavno... A kakve veze Schenker sa ovim ima? Jbt svuda ubacujes Schenkera a u temi lepo pise ovaj ili onaj...slazem se ja da je Schenker faca al brate nije zaista potrebno da ga i ovde ubacujes. Ni ja nigde ne ubacujem Malmsteena al jbg.
 
ja kao gitarista kazhem:
prosto volim , ali vooooooooooolim da chujem "piromanske" gitarske deonice Edija, i mislim da je fantastichan gitarista, stvarno nemam nishta protiv floyda, ali jednostavno , edi mi je nekako lud, mislim, idiot je kao osoba, ali je kad svira, nekako , ne znam da kazhem rechima, nekako je kao malo dete sa igrachkom...
 
vangelistexas:
Eddie Van Halen, bez ikakvog komentara. Jednostavno... A kakve veze Schenker sa ovim ima? Jbt svuda ubacujes Schenkera a u temi lepo pise ovaj ili onaj...slazem se ja da je Schenker faca al brate nije zaista potrebno da ga i ovde ubacujes. Ni ja nigde ne ubacujem Malmsteena al jbg.

Gde god je gitara u pitanju tu je Michael Schenker nezaobilazan.Pa onda svi ostali.

A interesuje me,dali je ikada igde David Gilmour izmislio onako zarazan riff kao sto je to Eddie Van Halen uradio na legendarnoj himni "Ain't Talking About Love".
 

Back
Top