magnetna rezonanca

Nazalost ne mogu da dam jednoznacan odgovor, ali evo mog misljenja (ja inace koristim NMR u svom poslu, ali ne u medicini i ne na ljudima).
Ukoliko se deo tela u kome se nalazi metal (feromagnetni materijal) nalazu u indukovanom magnetnom polju u kome se obavlja snimanje, doci ce do "kvarenja" homogenosti primenjenog magnetnog polja i dobivanja snimaka izuzetno loseg kvaliteta, ukoliko uopste i budu upotrebljivi. Znaci nista lose se nece desiti pacijentu cije snimanje se sprovodi, vec ce rezultati biti neupotrebljivi. Ja ne znam da li postoji mogucnost snimanja NMR samo jednog dela tela, a da onaj koji sadrzi metal bude izvan magnetnog polja, u tom slucaju se moze napraviti dobar snimak.
 
hvala ali sta ce osoba osoba da radi kad joj je potrebna magnetna rezonanca a ima metal u kuku nevredi znaci da se snima plati debelo i jos snimak ne valja hvala i pozdrav svima inace to je za moju svekrvu koja ima 73 godina
 
Zavisi sta joj treba, ako ide na MR glave onda nema veze sto ima vestacki kuk! Pregled je ko sto rece Green bezopasan, traje oko 20 min, jedino je neprijatno sto se u vecini MR aparata lezi u zatvorenom cilindru, aparat je jako bucan pa je sam dozivljaj ponekad neprijatan, ponekad pacijenti koji imaju fobiju ne mogu da izdrze ovaj pregled. Ali sad ima i novih aparata koji nisu tako zatvoreni i u kojima snimanje krace traje.
Pozz!
 

Back
Top