Fudbalska liga nalik Jadranskoj

ZA sada je to jos uvek jako tesko izvodljivo.Mada mislim da ne bi trebalo da ucestvuju svi.Nekadasnji dobro stojeci klubovi u SFRJ standardni prvoligasi su vise nego jadni.Mislim da ne bi moglo da se skupi vise od 6-8 timova za tu ligu.Liga ne treba da bude glomazna jer nema puno termina za odigravanje.MIslim da je je 8 timova sas vim dovoljno.
Moj izbor...Zvezda,Partizan,Vojvodina,Dinamo,Hajduk,Rijeka,Zeljo,Sarajevo i Olimpija.Eto 10 timova! Mislim da su ovde Zeljo i Sarajevo totalni OUTSIDER-i...njihovo trenutno stanje je smesno.Ali ajde...U Makedoniji nema ozbiljnih timova,a mozda jos da se ubaci Buducnost Podgorica.Mada ja sam vise za neko kup takmicenje preko leta...Na balkanskom nivou.Recimo Zvezda,Pratizan,Olimpijakos,PAO,AEK,Fener,Galatasaraj,CSKA Sofija,Levski,Besiktas,Staua.da se to podeli u grupe...da ne traje duze od 10ak dana...ili vec kako bilo.
 
Ne treba nam nizasta, bice kao i za kosarku. Da nam domaca liga propada, da treba slovecni i rvati da nas ucenjuju. U kosarci nam je liga bolja od jadranske, tako i u fudbalu. A jos nije vreme. Bolje reci to nam vise i ne treba. Svako na svoju stranu.
 

Back
Top