Doktori u inostranstvu...

u francuskoj manjak lekara,vidjam dosta stranaca po bolnicama.narocito oftamolozi i ginekolozi fale.kad sam zvala u martu oftamologa da zakazem jedan mi je rekao "za ovu godinu nemam vise slobodnih termina" pa ti vidi :wink:
a sa diplomom ne znam sta da radis.pozoves francuski kulturni centar,mada vidim da bi ti pre u italiju
 
hanibal77:
u francuskoj manjak lekara,vidjam dosta stranaca po bolnicama.narocito oftamolozi i ginekolozi fale.kad sam zvala u martu oftamologa da zakazem jedan mi je rekao "za ovu godinu nemam vise slobodnih termina" pa ti vidi :wink:
a sa diplomom ne znam sta da radis.pozoves francuski kulturni centar,mada vidim da bi ti pre u italiju
Merci infiniment de l'information, vous pensent que je peux trouver un travail ( izvini za zarđali francuski).
Da nemaš neke Francuske sajtove o zapošljavanju. Au revoir, où êtes vous en France?
 
pa pogledaj na oficijelnom sajtu biroa za nezaposlene.
www.anpe.fr
npr ne znam da l ce ti dati nesto al biro se zove anpe pa probaj neke varijacije.posto je moj brat student medicine gledala sam jednom i ima dosta ponuda za posao,ali fora je sto za medicinare ne daju platu u oglasu nego napisu plata prema konvenciji.
za diplomu mozes da vidis i u rektoratu(ja sam isla u strasbourg),meni su dali potvrdu za ekvivalentnost diplome a ne priznavanje,pretpostavljam da bi mozda dao i neki ispit.ali ne verujem da je tesko jer lekara nema vec godinama.uopste medicinskog osoblja.
oui,je suis en france :wink: en region d'alsace
 
Merci des adress, il était très utile, dobro mi je došlo da obnovim jezik, jer ga odavno nosam pričao. Da nemaš slučajnu sajt rektorata da pogledam u vezi diplome, Francuska mi je i dalje jedan od izbora (zbog jezika), jer šta mi vredi Engleski kada je u Britaniji mnogo teško, uopšte, merci beacoup de tout!
 
e lose vesti.devojka druga moje direktorice je lekar iz rumunije.i ne moze da radi svoj posao nego radi kao predstvanik za neke proizvode ide po ordinacijama i prodaje doktorima te proizvode.dobro zaradjuje
ne znam site rektorata cek da se setim kako se to kaze na fr pa trazi
 
c'est des nouvelles très mauvaises, taman si me obradovala, već sam počeo da se pakujem (šalim se), pa nije valjda toliko teško da se obeshrabrim. Šta misliš da li je moguće da nađem posao preko oglasa preko neta? Zaboravio sam da te pitam za tvog brata, gde studira i šta planira. Javi ako se setiš za rektorat.
 

Back
Top