Umete li da štrikate?

Betty

Elita
Poruka
21.481
ut_left.jpg




UMA TURMAN VOLI DA PLETE


Uma Turman je opsednuta pletenjem. Holivudska glumica je najnovije
otkrovenje u moru zvezda koje su se "navukle" na taj prastari hobi.
Nedavno je tako primećena u prodavnici za pletiva "Sus Dizajn", u Los
Anđelesu, u kojoj je kupila 26 klupka vunice kašmir, i 16 klupka
pređe, igle i majicu bez rukava na kojoj je prikazana gola pletilja.
Holivudska lepotica vidjena je potom i u njujorškoj radnji "Purl" u
potrazi da dobrom vunicom i odgovarajuchim iglama.

e, pa, drage dame - štrikanje je INN

:P
 
Joooj, to je super :)
Ne zbog Ume, ja sam ranije kad sam bila zaluđena tetrisom i zmijicom na mob. stalno govorila da je mnogo bolje da štrikam ili vezem goblene, bar ima neke koristi - osim rekorda 8) :lol:

Ali, nažalost - ne znam. Znam isto što reče Hani, da štrikam šal, ravan i bez zaebancija... Ne znam da vezem goblene, ni da heklam :( Mada to ne volim ni na kraju kako ispadne, bezveze - nit' bih goblene kačila na zid, nit' hekleraje stavljala na stolove i komode... Mada, hekleraja imam gomilu od babe.

A, majke mi bih jaaako volela da naučim. baba ništa ne zna da mi objasni :( :cry:

A druga baba je ubijala kako je strava štrikala, to je jedino čime se bavila u životu, dovela do savršenstva... A i ona je tako matora da ne može više ni ona da štrika, a ni da me nauči :cry:

Išla sam na kurs za šivenje na mašini (krojenje i to), od prve plate u životu sam kupila šivaću mašinu :lol: Ali nešto ne valja, i nisam baš dobro naučila :oops:

Meni je baš veeeelika želja da znam strava da šijem i štrikam, čoveče - bila bih idealno obučena sa najmanje troškova :D 8)
 
hanibal77:
heh to je dobro za smirivanje zivaca.znate sta je sv sava rekao pletilji.ja znam samo sal ravno i bez zayebancija :klot, frket i pirinac.vezem goblene i bockm tapiserije.to smo ucili iz domacinstva :D


Potpisujem.
Mi smo na domaćinstvu vezli naše inicijale i neko cveće na džep bele kecelje :P
 
Јао, откад нисам штрикала! А дивно је и опушта савршено!
Наштрикала сам један џемпер (штрикала га 2 године! :oops: ), и исхеклала сам од конца завесу за кухињу!!! :D Њу сам хеклала тачно 9 месеци у току прве трудноће, пошто сам морала да мирујем! И јако сам поносна на њу!
Кад одем у пензију, и ако се до тада скинем са Нета...поново ћу хеклати! :D
 
hanibal77:
heh to je dobro za smirivanje zivaca.znate sta je sv sava rekao pletilji.ja znam samo sal ravno i bez zayebancija :klot, frket i pirinac.vezem goblene i bockm tapiserije.to smo ucili iz domacinstva :D

el joj to rekao.

da sad je to fensi shto uma turman kuchka ne zna kako sebi cenu da podigne pa plete. ok ona je plemenita nije takva
ja ne znam jednom sam pocela shal, ali mama mi je pocela, i nisam ga zavrsila. svaka cast onima koji pletu u vishe boja.
 
?:
hanibal77:
heh to je dobro za smirivanje zivaca.znate sta je sv sava rekao pletilji.ja znam samo sal ravno i bez zayebancija :klot, frket i pirinac.vezem goblene i bockm tapiserije.to smo ucili iz domacinstva :D

el joj to rekao.

da sad je to fensi shto uma turman kuchka ne zna kako sebi cenu da podigne pa plete. ok ona je plemenita nije takva
ja ne znam jednom sam pocela shal, ali mama mi je pocela, i nisam ga zavrsila. svaka cast onima koji pletu u vishe boja.

pa to je najjednostavnije, mustre su problem
 
Queen_:
?:
hanibal77:
heh to je dobro za smirivanje zivaca.znate sta je sv sava rekao pletilji.ja znam samo sal ravno i bez zayebancija :klot, frket i pirinac.vezem goblene i bockm tapiserije.to smo ucili iz domacinstva :D

el joj to rekao.

da sad je to fensi shto uma turman kuchka ne zna kako sebi cenu da podigne pa plete. ok ona je plemenita nije takva
ja ne znam jednom sam pocela shal, ali mama mi je pocela, i nisam ga zavrsila. svaka cast onima koji pletu u vishe boja.

pa to je najjednostavnije, mustre su problem

ma ti si guru
 
Umela sam da pletem kao mala. U vreme dok sam se igrala s Barbikama, plela sam im dzempercice i ostale krpice. Mislim da sam i sebi neki sal isplela ili tako nesto. A onda kad sam malo porasla to vise nije bilo in, druge stvari su me zanimale,....i tako zanat pade u zaborav. :(
 
hanibal77:
ma zar ona nije radila neke cilime? :shock:

Pa zato što je taj format prilagođen celom danu pletenja i noći paranja! Zamilsi da je plela oko 150 džemperčića za Barbike od uranka do sumraka :shock: Pa sve to mora da opara kad se smrkne, a onda stalno mora da kupuje novo pletivo jer se iskrza nit :D
Nego, zaboravila sam joj ime, Odisejeva žena, kako se zvala?
 

Back
Top