Megalomanija

djuka007

Obećava
Poruka
52
Nesto me ova tema "Moze li ljubav bez sexa" podstakla na razmisljanje...
A sada cu biti tako dobar da ovo razmisljanje podelim sa vama...
Kada covek zeli da se totalno udalji od svoje drazesne subjektivne perspektive iz koje svakoga dana baca pogled na prostranstvo koje ga okruzuje, a koje popularno nazivamo SVET oko nas, najbolje je da se spusti na nivo brojki, jer vecina ce se sloziti da CIFRE NE LAZU!!!
Dozvolimo sada matematici, toj kraljici svih nauka da pokaze koliko je sex PRECENJENA stvar, na koju ljudi obracaju mnogo, mnogo vise paznje nego sto je potrebno...
Daklem ovako...
Zamislimo ovakvu hipoteticku situaciju...
Imamo "savrsenog" Don Zuana, koji je svoj aktivni sex zivot zapoceo sa 15 godina (vremenski je ovo realna pretpostavka)
Ovaj nas Don Zuan je u stanju da poput Dzemsa Bonda zavede svaku zenu koja mu se svidja, bez izuzetka...
Takodje poseduje zavidni sexualni potencijal koji mu omogucava da ima u proseku pet odnosa dnevno (naravno sve sa razlicitim zenama)
Realno je pretpostaviti, u idealnim uslovima, oko 50 godine ce ova sposobnost opasti na 3 puta dnevno, sa 60 2 puta, a sa 70 pa na dalje jednom dnevno je vise nego idealno...
Sada izracunajmo broj teoretskih seksualnih odnosa koji je nas Don Zuan mogao da ima...
35*5*365(broj dana u godini)+10*3*360+10*2*360+20*1*360 (pretpostavka zivot od 80 godina) = 76650+10950+7200+7200 = 102000
U Beogradu zivi 2000000 ljudi, znaci oko milion zena...
Pretpostavimo da je samo 50% od tog broja seksualno aktivno...
Znaci 500000...
Znaci da ovaj nas Don zuan za ceo svoj zivot (proveden na navedeni nacin, u kojem je samo hebao, spavao i kenjao ;)) uspeo da "prevrne" tek nesto vise od petine Beogradjanki...
Na svetskom nivou ovo iznosi 0.00003% (ovo mozete sami izracunati)...
PORAZAVAJUCA BROJKA sa sve nase machomene, zar ne ;)...
Naravno ovakva situacija nama NIKAKVIH DODIRNIH TACAKA SA REALNOSCU, i 1% od ovoga je mnogo vise od onoga sto ce neki realni Don Zuan uspeti...
Gde je onda poenta...
Pa upravo tu pred vasim ocima ;)
Truditi se da pohebete sto veci broj partnera je najuzaludniji nacin na koji mozete potrositi svoj zivot...
Vremenom ovo naravno ima za posledicu izostanak bilo kakve vrste seksualnog zadovoljstva, i stvaranja ENORMNE frustracije, razvijanja raznih oblika parafilija i sta ti ja znam...
Sta je alternativa...
Naci ono JEDNO savrseno bice, koje cete voleti svom dusom svojom i svim srcem svojim, koja ce vam ciniti sretnim svaki dan, i koja ce vam vracati osmeh na lice svaki put kad je pogledate...
Daklem dragi moji, odbacite sve svoje NEBULOZNE SEKSUALNE FRUSTRACIJE I STAVOVE, zaboravite zasto se divite svom macho ortaku koji je povalio xxx riba i VOLITE!!!...
Svakim atomom snage, svakim dahom koji izlazi iz vas!!!...
A sex...
Verujte, imacete ga vise nego dovoljno u zivotu ;)
Mislite o tome
 
djuka007:
Naci ono JEDNO savrseno bice, koje cete voleti svom dusom svojom i svim srcem svojim, koja ce vam ciniti sretnim svaki dan, i koja ce vam vracati osmeh na lice svaki put kad je pogledate...
...Mislite o tome...
Evo, ja sam mislio i... slazem se, ali...
Ako neko hoce da nadje JEDNO savrseno bice, on ce sigurno morati da promeni vise nesavrsenih, kako bi na taj nacin upoznao sebe, tj. sta stvarno zeli. Pored toga, JEDNO savrseno bice je obicno tesko naci, pa treba biti uporan i istrajan. A to se onda svodi na menjanje partnera, a samim tim i na seks sa vise razlicitih osoba, zar ne?

Mislite (i) o tome...
 
Kurt2:
djuka007:
Naci ono JEDNO savrseno bice, koje cete voleti svom dusom svojom i svim srcem svojim, koja ce vam ciniti sretnim svaki dan, i koja ce vam vracati osmeh na lice svaki put kad je pogledate...
...Mislite o tome...
Evo, ja sam mislio i... slazem se, ali...
Ako neko hoce da nadje JEDNO savrseno bice, on ce sigurno morati da promeni vise nesavrsenih, kako bi na taj nacin upoznao sebe, tj. sta stvarno zeli. Pored toga, JEDNO savrseno bice je obicno tesko naci, pa treba biti uporan i istrajan. A to se onda svodi na menjanje partnera, a samim tim i na seks sa vise razlicitih osoba, zar ne?

Mislite (i) o tome...

Slazem se sa obojicom.....Treba biti sa tim JEDNIM savrsenim bicem (inace savrseno ne postoji- moze samo -odgovarajuce)...ali je mnoooooooogooooo tesko takvo stvorenje naci.....
 
djuka007:
Naci ono JEDNO savrseno bice, koje cete voleti svom dusom svojom i svim srcem svojim, koja ce vam ciniti sretnim svaki dan, i koja ce vam vracati osmeh na lice svaki put kad je pogledate...
Daklem dragi moji, odbacite sve svoje NEBULOZNE SEKSUALNE FRUSTRACIJE I STAVOVE, zaboravite zasto se divite svom macho ortaku koji je povalio xxx riba i VOLITE!!!...
Svakim atomom snage, svakim dahom koji izlazi iz vas!!!...
A sex...
Verujte, imacete ga vise nego dovoljno u zivotu ;)
Mislite o tome


MISLIM O TOME SVAKI DAN i VERUJEM :P
 
vid majq mu....cifre ne lazhu....slazhem se sa ti....al ima istine i u tome da je trulo da sve shto u zhivotu oqsish bude jedna idealna....nije nit crno nit belo....znam lika 78mo....ima devojq pre par dana napunila 19....4god su zajedno....vole se obozhavaju se bla bla bla....nije ni to to po meni....mislim glupo je nekako....nisam za promisqitetno jurenje za aljinicama....al nisam ni za slepilo
 
Matematika gde je nije mesto.

Da se razumemo sex nije sve, ali bez dobrog sexa nema ni dobre veze.

Sto se tice tvoje racunice tice potencijalni Don ne bi spavao sa svima redom, hocu reci da bi priroda ucinila (mirisi pre svega, a potom i fizicki izgled, kod obe stvari genetika ima veliki uticaj) to da on ne dzara po 10000 bezveznih zena, odnosno da bi oprobao 10000 koji mu najvishe odgovaraju, pa bi samim tim uspeo da odabere najbolju.

Pricha je naravno teoretska kao i tvoja pretpostavka kojom pokusavas da negiras sex kao faktor u musko-zenskim odnosima sto je, naravno, totalno pogresno.

Pri tom s naravno uzeo i pretpostavku da svako ima jednog jedinog savrshenog partnera sto je apsolutna budalastina, tako da ti cela pricha ne pije vodu....
 
djuka007:
U Beogradu zivi 2000000 ljudi
Beograd 1 168 454 stanovnika,popis iz 1999. enciklopedija Britanika.
Procitao sam text na brzinu...i ne znam bas u cemu je poenta...mislim znam,ali me boli uvo za sve to.Covek treba da bude slobodan,da radi ono sto voli i ono sto mu se hoce,ali da pri tome ne smeta i ne ugrozava druge.Znaci sloboda i pravda za sve.Sve se to odnosi i na sex.
Sve je to toliko komplikovano i zamrseno,a opet i jako jednostavno da ja jednostavno ne zelim da ispravljam nista.Ne zelim da ispravljam svet...a posebno ne da nekom predajem sexualno vaspitanje.Citao sam da se uvodi u skole.Ne znam sta su cekali do sad.Sexulano smo totalno neobrazovana nacija i ne samo sexualno...tako da...da ne tupim dalje. Ako mozes da poyebes 50 000 riba poyebi ja nema nista protiv.Ali ako od tih 50 000 ne mozes da izdvojih jednu ili dve kojih ces da se secas ili vec sta,onda se tu postavlja pitanje cemu sve to.
 
PLESsitnihDEMONA:
djuka007:
U Beogradu zivi 2000000 ljudi
Beograd 1 168 454 stanovnika,popis iz 1999. enciklopedija Britanika.
Procitao sam text na brzinu...i ne znam bas u cemu je poenta...mislim znam,ali me boli uvo za sve to.Covek treba da bude slobodan,da radi ono sto voli i ono sto mu se hoce,ali da pri tome ne smeta i ne ugrozava druge.Znaci sloboda i pravda za sve.Sve se to odnosi i na sex.
Sve je to toliko komplikovano i zamrseno,a opet i jako jednostavno da ja jednostavno ne zelim da ispravljam nista.Ne zelim da ispravljam svet...a posebno ne da nekom predajem sexualno vaspitanje.Citao sam da se uvodi u skole.Ne znam sta su cekali do sad.Sexulano smo totalno neobrazovana nacija i ne samo sexualno...tako da...da ne tupim dalje. Ako mozes da poyebes 50 000 riba poyebi ja nema nista protiv.Ali ako od tih 50 000 ne mozes da izdvojih jednu ili dve kojih ces da se secas ili vec sta,onda se tu postavlja pitanje cemu sve to.

Na neki nacin si omasio temu, ali opet si pogodio u centar. U potpunosti se slazem sa svim navedenim :wink:
 
Naravoucenije....treba teziti ljubavi i "jednoj/om savrsenoj/om", ali treba ljudima davati sanse...ili kako neki kazu testirati se, upoznati se...da bi znao koja/i je to. Iskustvo treba.
Ali ako se tezi savrsenstvu onda biti sa nekom za koga znas u startu da to nije to - je besmisleno. (ovo je moje vidjenje onog sto je autor hteo da kaze) Znaci: petljati se samo sa potencijalno savrsenima, ili ti sa onima prema kojima verujes da ces imati emocije...sve naravno u granicama realnosti.
 

Back
Top