Astrologija za pocetnike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
VictorySun:
Koje knjige treba uzeti, sta raditi.
Kako uopte zapoceti?

Sigurna sam da ćeš dobiti milion i jednu ponudu za 2, 3 ili 5 mesečne kurseve astrologije na kojima možeš čuti sve neophodno ali kao što ni jezik ne možeš naučiti za kratko vreme bez praktične primene tako ni astrologiju. Poređenje je čak neadekvatno sasvim. Ako počneš da se bacaš sa padežima ili pogrešnim vremenima ljudi će te ipak razumeti - što se u astrologiji ne može primeniti jer svako pogrešno ili nedovoljno precizno, koncizno, jasno tumačenje vodi u lošu analizu i velike greške.

Nasumično biranje knjiga sa polica knjižare je takođe veoma rizično a samostalno učenje se ne preporučuje jer neće imati ko da prati tvoju nadogradnju i usmeravati te, korigovati, dopunjavati, razjašnjavati tvoje nedoumice.

Sistematsko obrazovanja, dugogodišnje je u ovom slučaju jedini način da imaš dovoljno vremena da se upoznaš sa svim tehnikama, metodama rada, mitološkim delom, prognozama... Potrebno je najmanje 6-9 meseci da se zaista nauči osnova astrologije, ručna izrada natalne karte [kakav je to astrolog koji zavisi od računara :( ] i osnova tumačenja a prognoze slede mnogo kasnije i ako nemaš mentora koji prati tvoj rad kako ćeš ikada biti sigurna da si nešto ozbiljno naučila.

Navešću samo osnovne kurseve koje sadrže astrološke studije koje bih ti lično preporučila:

Početni - 32 časa
izrada horoskopa
nebeska abeceda
astrološka gramatika
prvi koraci u tumacenju natalne karte

Srednji I - 32 časa
astrološka kombinatorika
praktično uvežbavanje kombinacije astroloških simbola
derivatne kuće
slikoviti opisi

Srednji II tečaj - 32 časa
predikcije [prognoze]
planetarna vladavina
orbisni luk
direkcije
profekcije
progresije
solarni povratak
tranziti

Srednji III tečaj - 32 časa
karmička astrologija
uporede analize

Viši I - 32 časa
fiksne zvezde
stepeni Zodijaka

Viši II - 32 časa
elekciona [nešto novo u svom životu: od odabiranja najpovoljnijeg dana i sata za stupanje u brak, preko određivanja najpovoljnijeg trenutka za otvaranje firme, otpočinjanje nekog posla ili jednostavno zakazivanja sastanka…]
horarne astrologije

Viši III - 32 časa
arapske tačke
podelne mape

Specijalni tečajevi
mundana astrologija
astrokartografija
indijska astrologija [đotiš]
astromedicina
Astrohealing ® - tehnike astrološkog isceljivanja


Astrologija nije šala. Čeprkanje po ljudskom umu je ogromna odgovornost i obaveza, loša analiza može čoveka navesti na pogrešan potez. Kao što svoju glavu ne biste nudili svima na igranje tako bi i natalna karta trebala biti vaše najdublje Ja, slika vaše podsvesti.

Malo učenja i produbljivanja tematike može biti zabavno i daće vam konkretniji uvid u vašu kartu ali obavezno sebi obezbedite iskusnog astrologa [mentora] koji će pratiti vaš rad i napredovanje kako ne biste nakon par meseci shvatili da sve što ste pročitali ili čuli nije adekvatno selektovano i povezano. Takvo učenje vas može dovesti u zabludu do ideje da je sve to "suviše uopšteno i nejasno" a problem je samo u nekvalitetnom obrazovanju.
 
ohoho .... a ti kursevi su kod tebe, a?
riba se reklamira...osim sto radi nedozvoljene radnje ;)

nego znas sta me zanima mady a niko da mi odgovori. kako biras sistem racunanja kuca, videla sam da ih ima vise.. Placidus, Koch.... to dosta odredjuje kartu, zar ne.
 
?:
ohoho .... a ti kursevi su kod tebe, a?
riba se reklamira....

ne, ?
kursevi nisu kod mene samo bih volela da preporucim profesionalce koji se edukacijom bave a ne pojedinacne dvomesecne kurseve na kojima se "nauci sve sto je neophodno". a to nisu ni mrvice znanja.

?:
osim sto radi nedozvoljene radnje ;).

a nedozvoljene radnje su ? koje ? imas li ti nesto da mi kazes? rekoh - registrovani smo za posao kojim se bavimo - izrada natalnih karata i tumacenje - sifra 93050. proveri sama.


?:
nego znas sta me zanima mady a niko da mi odgovori. kako biras sistem racunanja kuca, videla sam da ih ima vise.. Placidus, Koch.... to dosta odredjuje kartu, zar ne.

uvek radim oba sistema - po placidusu i po kochu. i ne samo to. radim i tropski i sideralni zodijak. koliko do predikcija radim sve raspolozive metode direkcije, progresije, solarnu kartu, tranzite. za uporedni koristim i kompozitnu i kartu odnosa kao i paralelno postavljeni uporedni horoskop.

sto vise vremena se posveti karti to su rezultati bolji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa ako ne mozes da priustis skolovanje,budi sam svoj astrolog :D …pa kupi:

Tocak sudbine I i II od Aleksandra Imsiragica(po meni je najbolji)
Knjiga vladarstava u astrologiji Imsiragic
Tajne stepena zodijaka od istog
Pa Astralne veze (za uporedne horoskope) od Imsiragica
Astrologija za neupucene(ne znam ko je pisao)
Astropsihologija Goran Milekic(trebace ti vremana da desifrujes njegov jezik)
Budite sam svoj astrolog by Branka Trikic …
Astroloska sinteza Fridrih Svikert ,dr Adolf Vajs (malo je teza knjiga)
Ljubav,seks i astrologija Vivijen Robson itd….


Pozdrav :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
VictorySun:
A gde ima da se uci astrologija? Mislim, ti kursevi...

Laylah,
:D zahvaljujem na lepim recima... :wink:

Škola astrologije "Astro.Lab" postoji i radi u Beogradu od 1998. godine. Školu vodi Aleksandar Imširagić, koji se astrologijom bavi od 1985. godine. Kompletno školovanje traje dve godine, tokom kojih studenti pohađaju 10 različitih tečajeva koji pokrivaju skoro sve astrološke oblasti i tehnike na kojima se zasniva današnji rad astrologa širom sveta. Na kraju školovanja, studenti se mogu odlučiti da polažu test, nakon čega dobijaju diplomu i sertifikat profesionalnog astrologa.

Ako niste zainteresovani za kompletan program školovanja i za dobijanje sertifikata, već samo za obogaćivanje svog znanja, "Astro.Lab" vam nudi i mogućnost da tečajeve koji su predviđeni u okviru programa pohađate i pojedinčano, po izboru i u zavisnosti od ličnog interesovanja. Određeni tečajevi, međutim, podrazumevaju posedovanje osnovnog znanja iz astrologije. Ako ste s osnovnim principima astrologije već upoznati, bez problema ćete moći da pratite bilo koji od naprednijih tečajeva. (Nivo vašeg znanja astrologije proveriće se vrlo jednostavnim i kratkim testom koji je u tu svrhu osmišljen.) Ako astrologiju uopšte ne poznajete, biće neophodno da pre upisa na neke specifične tečajeve obavezno prođete početni i srednji I tečaj.

Svaki od tečajeva traje 2 meseca, to jest 32 sata. Časovi se održavaju 2 puta nedeljno u blokovima od po 2 sata, ili jednom nedeljno u bloku koji traje 4 sata, a u zavisnosti od dogovora s polaznicima. Nastava se održava u popodnevnim i večernjim satima, kao i vikendom - u zavisnosti od mogućnosti i potreba samih polaznika i nakon zajedničkog dogovora o terminu koji svima najviše odgovara.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Koristeci oba sistema [Placidus i Koch] na primeru moje karte, svi polozaji ostaju isti.

Jedino Venera se prema Kochu pomera na sam vrh V polja, a i prema Placidusu je u istom.

Postoji sistem da se selektuju značajni položaji od manje važnih. Kada se tako pozabaviš analizom karte na nekoliko načina i sagledaš je kroz nekoliko sistema, određene pozicije ostaju naglašene. One se ističu snagom i postaju fokus karte, okosnica života. Ostale slike se ređaju same...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady:
Koristeci oba sistema [Placidus i Koch] na primeru moje karte, svi polozaji ostaju isti.

Jedino Venera se prema Kochu pomera na sam vrh V polja, a i prema Placidusu je u istom.

Postoji sistem da se selektuju značajni položaji od manje važnih. Kada se tako pozabaviš analizom karte na nekoliko načina i sagledaš je kroz nekoliko sistema, određene pozicije ostaju naglašene. One se ističu snagom i postaju fokus karte, okosnica života. Ostale slike se ređaju same...

pa sta radis sa neodredjenim pozicijama, ne mozes ih zanemariti_!_!ž
meni je na nekom drugom sajtu izasla drugacija karta, sa drugim rasporedom kuca..i shta sad ja da gledam
 
Poslednja izmena od moderatora:
?:
pa sta radis sa neodredjenim pozicijama, ne mozes ih zanemariti_!_!ž
meni je na nekom drugom sajtu izasla drugacija karta, sa drugim rasporedom kuca..i shta sad ja da gledam

nista ne zanemarujem. astrolog nema tu dilemu jer za njega nema "neodredjenih pozicija".

bolje je da ne gledas sama nego da se tvojom kartom pozabavi neko ko je stivo ucio i bavi se time.
:roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
?:
dobro ako su mi po jednom sistemu planete u 11, 1 i 2 kuci, a po drugom u 12, 2 i 3, shta onda ti uradish?

simpaticna si, bas

:lol:

Postoji sistem da se selektuju značajni položaji od manje važnih. Kada se tako pozabaviš analizom karte na nekoliko načina i sagledaš je kroz nekoliko sistema, određene pozicije ostaju naglašene. One se ističu snagom i postaju fokus karte, okosnica života. Ostale slike se ređaju same...

Ne mogu ti objasnjavati u 3 recenice sve sto sam ucila 4 godine
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma nema potrebe da ti bas ja radim kartu, ima toliko drugih astrologa pa srecom necemo morati suvise da komuniciramo - vidis da nam ne ide bas najbolje. :oops:

Sto se tice drugih astroloskih skola i kurseva rekla bih da ne postoji nista dovoljno kvalitetno.
 
Mady:
Ma nema potrebe da ti bas ja radim kartu, ima toliko drugih astrologa pa srecom necemo morati suvise da komuniciramo - vidis da nam ne ide bas najbolje. :oops:

Sto se tice drugih astroloskih skola i kurseva rekla bih da ne postoji nista dovoljno kvalitetno.

kako nam ne ide najbolje pa rekla si da me volish i da sam ti preko potrebna.

dobro..da sam simpa :)

ma ne bre nego el imash neki zanat tipa krojachki ovo kao sto navodi krve.

samo ako malo pratish seriju ADVOKATI videces da izjave tipa "umrecesh nasilnom smrcu" nsiu bash primerene nisi ti to rekla ali tako.
 
Mady:
?:
samo ako malo pratish seriju ADVOKATI
videces da izjave tipa "umrecesh nasilnom smrcu" nsiu bash primerene nisi ti to rekla ali tako.

samo jos da mi kazes GDE sam ja to napisala.

rekoh da ces umreti iznenada a ne nasilnom smrcu.

rekla sam izjave tog tipa, ne znam sta je nejasno
i rekla sam da ti to nisi rekla
valjda postoji neka astroloska etika. u nekoj drzavi bi mogli da te tuze zbog toga
 
?:
Mady:
?:
samo ako malo pratish seriju ADVOKATI
videces da izjave tipa "umrecesh nasilnom smrcu" nsiu bash primerene nisi ti to rekla ali tako.
samo jos da mi kazes GDE sam ja to napisala.

rekoh da ces umreti iznenada a ne nasilnom smrcu.
rekla sam izjave tog tipa, ne znam sta je nejasno
i rekla sam da ti to nisi rekla
valjda postoji neka astroloska etika. u nekoj drzavi bi mogli da te tuze zbog toga

ah, da brines ti zbog mene. nagadjanja i varijacije na temu "nisi rekla al' si, kao, mozda mislila". rekoh i ponovicu - za 4 godine svoje prakse nikada mi se niko nije pojavio sa pitanjem - "kako cu umreti?" zasto pitas? kakav si odgovor uopste ocekivala? imas li predstavu?

ova rasprava je doooooosaaaadna :(
 
Mady:
ah, da brines ti zbog mene. nagadjanja i varijacije na temu "nisi rekla al' si, kao, mozda mislila". rekoh i ponovicu - za 4 godine svoje prakse nikada mi se niko nije pojavio sa pitanjem - "kako cu umreti?" zasto pitas? kakav si odgovor uopste ocekivala? imas li predstavu?

ova rasprava je doooooosaaaadna :(

ali ti suvise samouvereno tvrdis neke stvari. to su osetljive stvari, a pretpostavljam da kod tebe dolaze ochajni ljudi.
ma sad kenj.am pa htela sam lep odgovor da necu umreti nikad a ti tako. el vidish postojanje astralnog tela, da li ga vec imam?
 
?:
Mady:
ah, da brines ti zbog mene. nagadjanja i varijacije na temu "nisi rekla al' si, kao, mozda mislila". rekoh i ponovicu - za 4 godine svoje prakse nikada mi se niko nije pojavio sa pitanjem - "kako cu umreti?" zasto pitas? kakav si odgovor uopste ocekivala? imas li predstavu?

ova rasprava je doooooosaaaadna :(

ali ti suvise samouvereno tvrdis neke stvari. to su osetljive stvari, a pretpostavljam da kod tebe dolaze ochajni ljudi.
ma sad kenj.am pa htela sam lep odgovor da necu umreti nikad a ti tako. el vidish postojanje astralnog tela, da li ga vec imam?


Sta je to astralno telo?
 
e sad malo smaram ne chitajte i nemojte da poludite zbog ovog.

VictorySun:
?:
Mady:
ah, da brines ti zbog mene. nagadjanja i varijacije na temu "nisi rekla al' si, kao, mozda mislila". rekoh i ponovicu - za 4 godine svoje prakse nikada mi se niko nije pojavio sa pitanjem - "kako cu umreti?" zasto pitas? kakav si odgovor uopste ocekivala? imas li predstavu?

ova rasprava je doooooosaaaadna :(

ali ti suvise samouvereno tvrdis neke stvari. to su osetljive stvari, a pretpostavljam da kod tebe dolaze ochajni ljudi.
ma sad kenj.am pa htela sam lep odgovor da necu umreti nikad a ti tako. el vidish postojanje astralnog tela, da li ga vec imam?


Sta je to astralno telo?

ne znam ni ja tachno pronadji sama. npr net ili tako neka literatura ali nemoj da poludish. recimo ovo shto imas to je fizicko telo. onda sledeci nivo je to astralno. to ti je kao neki vishi nivo. imas jos 2 nivoa, i valjda ako dostignesh 4 onda postojish i kad fizicko telo umre. ovako nekako sam citala kod uspenskog - put ka cudesnom, o ucenju gurdjijeva. mada nisam se bash udubljivala. ajde evo sta kazhu tamo.

malo se plashim ove knjige :? mislim bolje da zhivim u zabludi plashim se tih astralnih tela

uh ovde ima i oseksu bash mi se tu otvorilo!!!!! ebote

da je sex. energija jako bitna. da bi neko radio po gurdj. na sebi (cilj tog rada je dostizanje tih astr i ostalih tela) treba da ima sex. zhivot normalan. ebiga dakle otpadam. ako se suzbija ex. energija npr apstinencijom, shto ja opet radim, ona izbije na nekim drugim mestima. aha to je kad kritikujesh, boris protiv nepravdi bla bla. znachi kad odbijem tipa z apushenje ja sebe blokiram, to je ok, ali ebiga.

hm ovo je malo primitivno, negira biologiju..tj n epominje biologiju uopshte. mada nije ni cudo, on je delovao za vreme 1. WW tad se i nije znalo o biologjii

dobro. dakle ta TELA. sad idem sa sex. energije ima o tome malo.

ne mogu da provalim bas sta pise, astralno povezuje sa osecanjima, trece telo sa umom i cetvrto sa voljom. kaze da mali broj dostigne astralno telo. otprilike kad jedno telo dovedes do nekog nivoa napravi ti se sledece. ako imas samo fizicko telo, ti imas i osecanja i nesto za sta mislis da je volja, ali je zapravo sve pod spoljasnjim uticajima. ali kad razvijas ta visa tela, niza su pod njihovom kontrolom. i nekako ti postajes celovit, a sad imash vishe ja. blabla. opasno je chitati ovo mozhda

takodje pominje se i alhemija, da je to zapravo pretvaranje grubog u fino, ali misli se na coveka zapravo. grube supstance u njemu idu u fine, gde supstanca nije bukvalno to. znaci to kao nije sve tako glupo sto su oni tad pisali. isto, kaze da bibliuj npr trba bukvalno chitati. zanimljivo mi je o tajnoj vecheri. gde kazhe da im je hrist dao da piju njegovu krv i jedu njegovo telo. gurdjijev tumachi da je on zapravo njima bukvalno dao svoju krv i telo, jer je to neki plemenski obichaj preko koga su ostali u vezi s njegovim astralnim telom. ne znam da li se tako tumaci sada moguce i da se tumachi. to je sve tako tajnovito ali odvlachi od svakodnevnih stvari.

ja ovo nejasno preprichavam ali nadji ta predavanja postoje uzhivo eto vrbujem te u sektu. mada su dosadna ali rade se neki plesovi koji nisu dosadni.
zhene ostaju ruzhne i muskobanjasta, momci su zgodni ali prigusheni, mada im je intuicija dobra. pa ti vidi shta cesh. ko jednom proba, ne vraca se na staro. :roll:
eto smorila sam ;) izvini krve
 
za one koji su se smorili - astralno telo je kao neki "vishi oblik" postojanja. ovo sto sad imash, je fizicko telo. kada dodjes do nekog nivoa pravi ti se astralno. postoje jos 2 nivoa. kad dobacis do 4 postajesh besmrtna. tako pise u gurdjijevu. mali broj ljudi dobije astralno.

mada mozda nisam bas precizna. nadji po netu i tako to

ali ne znam koliko je pametno baviti se time

sushtina je da si ti samo sa fizickim podlozna spoljnim uticajima, a kad pravish ova ostala onda radis ono shto ti zaista hocesh. a sada si necelovita
nemam pojma
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top