fiskalni farchun

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
kazhe krshtenje...
"pope kolko para da platim?"
"iljadu...al daj kolko dash"

pa zashta bre iljadu....za pola sata narikanja....3000din sarana....princip tolko je al daj kolko imash....zashta bre?....daj mi yebeni rachun...uzo si pare daj rachun...ima bre i cenovnik usluga da mi pokazhesh...i da na njemu ima pechat spc-a...ma i sertifikat otju da vidim...za 3000din...ej bre to je 3 dana dnevnica na gradilishtu...daj rachun za tih dva sata posla...i ima da stoji koja si poglavlja pevao....
 
sta da ti kazem... u pravu si :(

mislim da je to prva stvar koju crkva mora da menja da se priblizi narodu. ovako... samo stvara odbojnost, a kad neko nemoze bez da veruje u neshto i da trazi neshto chemu ce da pripada... SPC je bolja od mnogo toga shto se nudi, a to drugo je ozbiljan problem u srbiji danas.

trebo bi neko iz temelja da reformishe SPC i izbaci sve ono shto im ne sluzi na chast. ali... oni vide neke druge probleme :roll:
 
E, moji likovi. Jednom se krsti covek u zivotu, ne svaki mesec. Jednom se i sahranjuje. Kad vam spuste u lokalu koji "jao" i jako fensi pivce u pokvareno maloj flasici pokvareno velik racun to je OK. Pivce u baby flajki 250 din... Sta mislite, pop treba da moli za dva jaja siroma, pa da bude ono: " podaj mu, vidi 'oce li i vode?". Pa posle da kazete:" jadan pop, jadan i Bog". Pop zivi, ima decu, deca hoce u skolu, mora da sipa benzin, plati struju. Komunjare nam odnese milijarde preko grane vicuci: popovi - lopovi. Da se ovde malo vise postuju popovi i crkva ne bi nam barabe carevale toliko. A racun imate na nebu, ne brinite.
 
rachun imamo na nebu?....znach plati pa klati....ako platish na nebu si....el to poenta?....ne znam za vas...al ja nisam video socijalni sluchaj a da je sveshtenik...zato ne lupetaj o tome da treba da plati hranu i struju....platiti osnovne stvari se razliqje od posedovadi audi a6....heh rachun na nebu....genijalna fora....okreni spc nek to ubace u neq novo kampanju....

i oni koji platishe ugledashe kapije nebeske
a zli ljudi shto nemadoshe novce dati za pokop svojih milih
u paklu vechno patishe

mir bozhiji i rachun se rodi......buahahahaha
 
AntunTun:
mir bozhiji i rachun se rodi......buahahahaha

buahahahahahahaha :twisted: :twisted:
opako....e sad si mu skreso :twisted:


A bre ljudi, i dalje mi nije jasna uloga crkve u svemu ovome. Pa hriscanstvu i ne trebaju crkve...mislim...hipi komune su bile vise hriscanske nego bilo koja crkva sad...
pogledajte malo filosofiju hriscanstva i videcete da tu u sustini i nema neke potrebe za crkvama...
zasto li imam neku budjavi osecaj da popovi nisu nista drugaciji od ostalih sektasa....
 
King 7:
E, moji likovi. Jednom se krsti covek u zivotu, ne svaki mesec. Jednom se i sahranjuje. Kad vam spuste u lokalu koji "jao" i jako fensi pivce u pokvareno maloj flasici pokvareno velik racun to je OK. Pivce u baby flajki 250 din... Sta mislite, pop treba da moli za dva jaja siroma, pa da bude ono: " podaj mu, vidi 'oce li i vode?". Pa posle da kazete:" jadan pop, jadan i Bog". Pop zivi, ima decu, deca hoce u skolu, mora da sipa benzin, plati struju. Komunjare nam odnese milijarde preko grane vicuci: popovi - lopovi. Da se ovde malo vise postuju popovi i crkva ne bi nam barabe carevale toliko. A racun imate na nebu, ne brinite.
A zar sveštenici ne dobijaju neki višak na platu za svako krštenje, venčanje, sahranu???
Onda ovo dođe kao bakšiš?
Što se tiče dece i škole... PA IMA PLATU!!!
Ne mogu da se ne setim BALKAN EKSPRESA:
''DOBAR OVAJ RAT, SAMO DA POTRAJE''
 
evo i 'moj' pop iz kraja, nbg, crkva svetog Dimitrija, vozi mecku...i boli ga uvo...
mislim, zasto njejmu trebaju kola? da se pokazuje ili da se odveze od tacke a do dacke b?
sto lepo nije kupio juga, a ostatak para dao crkvi da se crkva sredi posto je jos uvek neokrecena neomalterisana i tako dalje...
usput, evo i slike...u donjem levom cosku se vidi automobil...btw, nisam ovo slikao zbog kola, nego zbog crkve, ali auto nisam mogao da odguram iz kadra...
crkva_m.jpg
 
Pop i treba da vozi mecku a ne sabani, barabe i komunisticki otpad. Zakidaci i stipse, mali sitni ljudi, svi sanjate o mecki i audiju. Pop u Americi je cenjen u svojoj parohiji i zato su Amerika a mi smo mala plantaza Kariceva u kojoj mali bezboznici ne cene nista osim guzzice i u kojoj je sve na prodaju. Inace, peruzzi, nije on meni nista skresao, suvise je umoran i tmuran za to. Dabome, racun postoji za sve pa i na nebu za svaku rec i delo. Mislite da je sve "onako" i "dzabaka"? Varate se.
 
King 7:
Pop i treba da vozi mecku a ne sabani, barabe i komunisticki otpad. Zakidaci i stipse, mali sitni ljudi, svi sanjate o mecki i audiju. Pop u Americi je cenjen u svojoj parohiji i zato su Amerika a mi smo mala plantaza Kariceva u kojoj mali bezboznici ne cene nista osim guzzice i u kojoj je sve na prodaju. Inace, peruzzi, nije on meni nista skresao, suvise je umoran i tmuran za to. Dabome, racun postoji za sve pa i na nebu za svaku rec i delo. Mislite da je sve "onako" i "dzabaka"? Varate se.

pop vozi mecku? pa neka onda ubaci unutra i taksimetar.tako ce posteno da zaradjuje ako ne nasteluje taksimetar.sta popovi misli da ljudi beru pare na drvecu?popovi precenjuju svoj posao.
 
jedna od stvari koja je vredna divljenja kod Van Goga je činjenica da se kao sveštenik raspoređen u rudarski siromašno selo, odrekao svih privilegija i živeo je bedno kao i oni... jer kako da sveštenik propoveda ljudima a da nije kao oni....kako će ih razumeti ako ne živi kao oni? kako da mu veruju? zašto da mu veruju?
 
gigule:
jedna od stvari koja je vredna divljenja kod Van Goga je činjenica da se kao sveštenik raspoređen u rudarski siromašno selo, odrekao svih privilegija i živeo je bedno kao i oni... jer kako da sveštenik propoveda ljudima a da nije kao oni....kako će ih razumeti ako ne živi kao oni? kako da mu veruju? zašto da mu veruju?
Kod katolika pop propoveda. U pravoslavlju pop ima ulogu da krsti, osvesta, venca, da odrzi liturgiju. pravoslavlje je duhovnost, prozivljavanje liturgije, umirenje u postu i oprostu, znaci obracanje coveka jedinke Bogu kroz sluzbu svoju i svestenicku i kroz produhovljenje svojim podvigom i delima. Zato nama ne treba politicki komesar da nam prica ono sto mi zelimo i sto nam godi. Covek koji je svestan svojih grehova nema vremena da se bavi sudovima drugih i da meri popovsko i popove. Pop se postuje i tu se prica zavrsava. Ako ima neprilicno ponasanje, opomene se i kasnije prijavi staresini ako opomena nema rezultata. On je na kraju covek kao i mi, sklon greskama i zeljama.
 
vid ga ovaj...prichao o kontaktu sa bogom...u nekom uzvishenom tonu...a na kraju konstacija da je on ipak chovek...daj ne mrsi mooda...popovi su lopuzhe a verovati nema nikakve veze ni sa crkvom ni sa popovima...ni sa postom ni sa krshtenjem...nego ste svi plitki i gutate shta vam daju...nema razlike izmedju komesara i popa...jedan fura jednu zhvaq drugi drugu...bog tje se naljuti ako ne jedem ribu...ljudi smislili gluposti za ljude poput sebe...motj i pare bato...to je sve...idi u neki manastir pogle neq isposnicu..ako joj je bog dao da zhivi (a verujem da tako mislish) zar je njegova zhelja da ona provede taj zhivot u molitvama njemu?...egoistichno od njega zar ne?...a postoji i odgovor istih tih monaha i kaludjera....bozhija volja,.....shta god ih pitash....bozhija volja....ma sisaj te ga i ti i bozhija volja...prokleti ispirachi mozga
 
King
biti pop u praksi za ljude, posebno na selu je uvek više od toga...
od njega ljudi očekuju da uteši,vrati na pravi put,objasni, smiri strasti, savetuje...
on je i živi primer kako treba da se ponaša,govori itd. pravi hrišćanin, pravoslavac...on je čovek na kojeg se ljudi ugledaju.


inače,srebroljublje je greh...
 
gigule:
King
biti pop u praksi za ljude, posebno na selu je uvek više od toga...
od njega ljudi očekuju da uteši,vrati na pravi put,objasni, smiri strasti, savetuje...
on je i živi primer kako treba da se ponaša,govori itd. pravi hrišćanin, pravoslavac...on je čovek na kojeg se ljudi ugledaju.


inače,srebroljublje je greh...
Gigule, ne moze se mesati svetac i pop. Pop je sluzbenik, svetac je bezgresan. U svecu trazi sve to, pusti popove. Pop nema ulogu tesitelja osim kao covek. On ne vraca na pravi put, ne smiruje strasti. To rade protestantsko - katolicki komesari. Covek Hriscanin je uzor, Ako mozes biti takva kako kritikujes onda si ti uzor i sve gore navedeno. Ne mozes sedeti i cekati da te neko opsluzi utehom i savetom oko svetovnih, ljudskih problema koji nisu ni visina ni Bozja promisao. Ipak, crkva je bila uz narod vekovima, pod turcima, komunistima, Nemcima, kad je bilo najgore.
 
naravno da je bila....nego pitam se...za vreme kraljevine...posle kralje ko beshe?...da nije crkva...krvopije su sve uzele...a kreche crkve reklamama...napravila stoka najvetji hram na balkanu...stho ne napravishe neshto za decu iz tirshove ako su toliko plemeniti...nego jooook...ima da dodjesh...da vidish...pa ope da navratish...a vid ove vernike koji omalovazhavaju katolike...e moj ti...svi ste isti...nejaki pa trazhe da ih neko vodi...glupi da razumeju pa se okretju crkvenim odgovorima...slabi da podnesu...jadno je to...
 
Sa vama bogoborcima je uzaludno prepirati se. Crkva jeste podignuta velika, veca je Sveta Sofija. Neka bude velika. Sta pominjes decu iz Tirsove? Jesi li ti dao kintu koju i u ime cega? Licemeri daju da se vidi. Posle rata je crkva najvise stradala. Posto si iz Cacka pitaj po manastirima kako su prolazile monahinje od besnih *********. Oteta im je zemlja po Kosovu. Takvi kao ti su predali sipcima isto Kosovo u ruke, Vojvodinu takodje, ubedili ste Makedonce i Crnogorce da su nacija. Razbijate svoju veru, svoju naciju, svoju zemlju, sami ste sebi ukinuli drzavu a dali je Slovencima i ostalima koji je nisu nikad imali. Snishodljivost i glupost koja je postala cuvena. Sada mi pricate niske stvari i bezvezarije a ja se sa vama prepirem. Vera u Hrista je da uzvisi ljudski duh, ne da caprlja po blatu dosetkama i ludostima. Najveci ljudi, naucnici, kompozitori i svi ostali su verovali u Boga. Ako ne verujete, okanite se onda pljuvanja, padate jos nize. Na kraju, gledajuci postove bogoboraca ovde covek moze da vidi samo nepovezanost, necitkost, tupost neku, uzasnu izgubljenost i bes povrh svega. Hoces pecenjaru da natrpas u stomak a neces crkvu da osvezis dusu? Smeta ti crkva? Na kraju, niko vas ne tera da se krstite, da dajete stravicne svote novca ali obidjite bar crkvu i popove kao ljudi, nemojte lajati i kevtati kao vasi stari 1945 u manastirima, cupati brade svestenicima i ulaziti konjima u crkvu. Zna se dobro u kakvim su mukama pomrli takvi "napredni", zato se cuvajte svojih jezika i glava.
 
AntunTun:
kazhe krshtenje...
"pope kolko para da platim?"
"iljadu...al daj kolko dash"

pa zashta bre iljadu....za pola sata narikanja....3000din sarana....princip tolko je al daj kolko imash....zashta bre?....daj mi yebeni rachun...uzo si pare daj rachun...ima bre i cenovnik usluga da mi pokazhesh...i da na njemu ima pechat spc-a...ma i sertifikat otju da vidim...za 3000din...ej bre to je 3 dana dnevnica na gradilishtu...daj rachun za tih dva sata posla...i ima da stoji koja si poglavlja pevao....
E,a ti lepo daj otkaz na gradilisstu i zavrssi Bogosloviju.
 
djura22:
AntunTun:
kazhe krshtenje...
"pope kolko para da platim?"
"iljadu...al daj kolko dash"

pa zashta bre iljadu....za pola sata narikanja....3000din sarana....princip tolko je al daj kolko imash....zashta bre?....daj mi yebeni rachun...uzo si pare daj rachun...ima bre i cenovnik usluga da mi pokazhesh...i da na njemu ima pechat spc-a...ma i sertifikat otju da vidim...za 3000din...ej bre to je 3 dana dnevnica na gradilishtu...daj rachun za tih dva sata posla...i ima da stoji koja si poglavlja pevao....
E,a ti lepo daj otkaz na gradilisstu i zavrssi Bogosloviju.

bash tako...
isplativ je to biznis. al ako neko oce da plati, nek plati.
znate onu narodnu, dok je ovca, bice i makaza
 
moji su chetnici svi od reda (:...ja im dojdem ki izrod...vaki ko mi smo pocepali drzhavu...a popovima ne da bi brade pochupo nego u slast (: ...shto se tiche tog otkaza i gradilishta...pre bi radio u kamenolomu nego otimao ljudima pare na kontu vere u spasenje...a shto se davanja deci tiche...ja kolko imam i mogu tolko i dajem...kad budem pravio qtju na 3 sprata...jedan tju dati nekom ko nema nijedan...ja sam bre 10x bolji choek neg neki koji se krsti i pada nichice pred ikonama kandilima i koje kakim dzidza-bidzama
 
AntunTun:
moji su chetnici svi od reda (:...ja im dojdem ki izrod...vaki ko mi smo pocepali drzhavu...a popovima ne da bi brade pochupo nego u slast (: ...shto se tiche tog otkaza i gradilishta...pre bi radio u kamenolomu nego otimao ljudima pare na kontu vere u spasenje...a shto se davanja deci tiche...ja kolko imam i mogu tolko i dajem...kad budem pravio qtju na 3 sprata...jedan tju dati nekom ko nema nijedan...ja sam bre 10x bolji choek neg neki koji se krsti i pada nichice pred ikonama kandilima i koje kakim dzidza-bidzama
Legendo! Svaka čast!
 

Back
Top