Game Maker - program za igrice

NI ja nisam neki ekspert. Sa neta skidam tutoriale i ucim. Pravio sam razne igrice, ali ih na kraju uvek obrisem. Sad u zadnje vreme pravim igrice na engleskom i planiram da ih objavim na netu. Imam vec svoj sajt na freewebsu ali tek je u izgradnji(inace ne bavi se game makerom, pa cu zato samo staviti jedan link). I vise necu da ih brisem kad ih napravim. Shadow, sta ste vi pravili :?:??
 
Sam game maker nosi u svojoj instalaciji 4 primera igrica, koje su bas pocetnicke, i za njih su u namenjene.
Takodje u samoj instalaciji nosi i vrlo opsezan help... Na zalost na engleskom jeziku.
Predlazem vam da krenete od poslednje stavke ' GM language' gde je opisana svaka komanda, sintaxa iste, kao i kada i kako se upotrebljava...
Naravno da je pohvalno procitati sve, ali verujte, smorice vas...
U prethodnim odeljcima je opisana filozofija GM, i Drag&Drop rad...
Ovaj Drag&Drop je toliko jednostavan da ce te ga shvatiti i bez tog objasnjenja, i samo ukoliko ' zaglavite', procitajte upustvo za konkretnu komandu ili akciju.

Apsolutno se svi programski jezici najlakse nauce kroz rad, i primere... Sva pitanja, pocetnicka. i za vise nivoe, mozes naci na gm FORUMU na adresi

http://gmc.yoyogames.com/

Da bi postavljali pitanja morate biti registrovani...
Ali TO je mesto gde mozete naci apsolutno sve sto vas zanima...
Nemojte se stideti da pitate bilo sta, razumite, svi smo mi bili nekad pocetnici...
I naravno, mozes pitati, takodje bilo sta, i ljude sa ovih prostora, kojih ima dosta, a razumeju se u GM, bilo na ovom forumu, Forumu na mom sajtu, kojeg eto pratim malo cesce nego ovaj, bilo preko maila...



Nadam se da sam pomogao
Hvala.
 
e ovako... pravim igricu u kojoj moj lik trci (tj. stoji u mjestu ali pomjera noge kao da trci, a samo se pozadina pomjera), i pritiskom na space, on bi trebao da skoci... e, ja sam to uradio na nacin da sam napravio path, i kada pritisnem space, on skoci i vrati se na zemlju... problem je sto kada pritisnem space i skocim, odmah mogu ponovo da pritisnem space i on onda opet skoci iako nije pao na zemlju i tada nastavi da trci po vazduhu :D

kako da napravim da se space moze pritisnuti samo kad je lik na zemlji?
 
zna li neko kako se prvi 3d trkacka igra u game makeru:

Ukratko.... kisa, magla, sunce... puno razlicitih staza, tezina, nacina trka...Izbor vozila...
taster V menja polozaj kamere... Odozgo, iz formule etc...( samo stiskaj V)
Kad izlazis... esc ->esc-> esc.. pa Kraj.. )
Vozis strelicama levo, desno gore( ubrzava) dole(koci)...
Mozda sam i zaboravio nesto :(


Za nesto vise... trazi i naci ces :)
Source sam pokupio od negde, i dooooosta radio da ovako izgleda...
uzivaj... ae

Eh da...
ZmajSoft je izdao knjigu GameMaker Biblija -1 deo,,, jeste.. kosta nesto... ko bi toliko pisao za dzabe,,,
(Istina je da NIKO od nasih izdavaca jednostavno NIJE zeleo da objavi ovu knjigu... Objavili su je Amerikanci, ladno...
Zato je cena papirnog izdanja malo veca, ali puuuno je jeftinija elektronska verzija iste)
Ali ima i besplatnih tutorijala na nasem jeziku, opet na nasem sajtu,..
Najtoplije vam preporucujem "Skripting"... :)
Ae cujemo se :)
 
Poslednja izmena:
Aj pomozi , napravi mi online mod za ovu igricu ako nije problem :) znas ono igras multiplayer online :) , aj molim te , menu nzm kako da uradim ..........Ako ti nije problem !!! Evo fajla za game maker : http://www.megaupload.com/?d=W3NYIZ2S

MOgu da ti POMOGNEM.. ne da ti ja uradim...
Prvo nemam vremena, a drugo, ako pogledas yoyo games, forum, vezano za Dll-ove videces da trenutno azuriram nekih 6 dll-ova.. jednostavno ne mogu da postignem...

Dakle kreni, kad zaglavis, javi se... kreni sa 39.dll-om... on ti je idealan za to sto tebi treba...

Ako nisi radio sa dll-ovima, skini sa naseg foruma Skripting...
To je uputstvo na Nasem jeziku, za rad sa gm-om a izmedju ostalog i sa Dll-ovima

Ajd :)
 
Znam da knjiga nije besplatana... Verovao ili ne kontaktirali smo vise od 300 izdavaca sirom srbije i CG, i niko nije hteo da je finansira... Oce da stampaju, ako mi platimo stampu, distribuciju etc... kazem niko normalan...

I onda smo pitali Amere, tacnije Lulu.com ma bez problema su je odstampali...
I ako su bili svesni da nece mnogo zaraditi na njoj zato sto je pisana za NASE ljude ( Em Srpski, em Cirilica
i mogu vam reci da je ludilo videti cirilicu i komande koje su na engleskom)
E, sad, obzirom da su oni oni... papirno izdanje je malo skuplje, ali nije nedostizno...
Kako god, postoji i elektronsko izdanje u PDF formatu koje je mnogo jeftinije reda 4-5 eur...
E, to vec nije nedostizna cifra, reda paklice cigareta... :)

Knjigu da imamo vec bi bila na nasem sajtu za download....
Ali skini skripting, to ti je smanjena verzija doticne knjige... ima nekih 50 strana u pdf-u i objasnjeno je dosta
toga.
Zapravo SVI tutorijali sa naseg sajta su na nasem jeziku.

A, ***, kreni od negde :)

pozz
 

Back
Top