Lan-umrezavanje racunara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvi racunar (AMD Duron 750 mhz,Chaintec 7 AiA,128 mb ,windows xp professional)ima Planet pci bus enternet card 10\100 mbs a drugi racunar (AMD Barton 2500,Epox 8RDA+,2x256 mb,Windows Xp professional) na ploci ima Lan 10/100mbs,dva racunara sam direkno povezao preko crosover cabala ,na sajtu sam procitao kako se povezuju dva racunara(local area connection propertis- instalirao sam NetBeui protocol na oba racunara) sve sto je tamo pisalo sam uradio,rezultat toga je da je racunar Duron prepoznao Bartona(Shared documets)i sa njega sam uspeo za par minuta da prebacim filmove,ali kad sam hteo sad sa Durona da prebacim filmove na Barton izasla mi je poruka da ne moze da prepozna drugi racunar i da kontaktiram administratora(na racunaru sa DUron procesorom imam instaliran Zone alrm pro i Norton-koje sam iskljucio posle podizanja sistema) ,na oba racunara sam instalirao Fifu 2002 i pokrenuo sam multiplayer-direkno preko IP adrese,medjutim na Duronu izasla mi je poruka da sacekam ostale igrace da se konektuju,a na Bartonu mi je poruka glasila da ne moze da uspostavi conekciju.......zna li neko gde gresim?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top