SLIČNOSTI;

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Da li razmišljate o ženama isključivo kao o nečemu nejasnom i potpuno drugačijem, ili se povremeno setite da imamo i ponešto zajedničko?

:arrow: Napravili smo toliku buku oko naših razlika, i kako su one divne, očigledne i neizbežne, ali smo zaboravili da ono što nas povezije jesu – naše sličnosti!

Kao što ste verovatno primetili, razlike su ono što nas privlači, ali upravo naše sličnosti stvaraju vezu i obezbeđuju njenu trajnost.
Postavila bih ovu temu tako da se i žene izjasne koliko pronalaze u sebi sličnosti sa muškarcima. (Jasno je da ovaj podforum posećuje i dosta žena);
Mislim da smo previše pažnje posvetili razlikama, čak mi se čini da je prva greška koju prave oba pola kada daju svoje mišljenje o onom drugom – to nesrećno okretanje njihovim "manama", deljenje saveta i komentara tipa: Tako ne TREBA, ja znam kako treba... (od muškog dela) ili zajedljivo nipodaštavanje pojedinih sposobnosti i postupaka muškaraca (od strane ženskog dela).
Kada bismo se samo setili..... (Evo da počnem);
:arrow: :arrow: :arrow: DA SMO SVI LJUDI!
Volela bih da vi nastavite...
Mislim da ćemo otkriti da smo daleko sličniji nego što kaže opštevažeće mišljenje :wink:
 
Gotovo sve si već odgovorila. Mada ne bih pokušavao da razumem žene kao nešto posebno, ne postoji univerzalni kalup za sve žene i muškarce. Postoje razlike i sličnosti među osobinama pojedinaca, nevezano od pola. Možda su neke izraženije kod jednih ili drugih, ali niko ne poseduje isključivo pravo na bilo koju od njih.
 
Lexa:
Postavila bih ovu temu tako da se i žene izjasne koliko pronalaze u sebi sličnosti sa muškarcima. (Jasno je da ovaj podforum posećuje i dosta žena);
Imam dosta slicnosti sa muskarcima,
sa njima se dobro druzim,
i fino poslovno saradjujem.
Imam i nekoliko bliskih muskih prijatelja.
Tokom zivota sam bila uglavnom u "muskim" sredinama /i u srednjoj skoli i na fakultetu i sad na poslu 70-80% populacije koja me okruzuje cine muskarci/, i nekako sam se navikla na to. Mislim da bi mi zene u masi vise smetale od muskaraca...

O muskarcima stvarno sve najbolje.
 
Kod muskarca uvek trazim SLICNOSTI.Manje razlike cemo uskladiti vremenom.Ah,da Neznost, razumevanje i Komunikacija :lol: Dvosmerno naravno. Slatki ste,generalno
:oops: :lol: :oops:
 
shta mushkarci i shta zhene...sem chinjenice da smo humanoidi...ne mogu da nadjem slichnost izmedju mene i zhena niti izmedju nichega tako velikog kao zhene i mushkarci...das rekla nekih pojedinaca pa i djene djene...vako...mrka kapa


e da.....we r all pink on the inside....
 
HeBePoBaTaH_:

Ključna reč je - bliskost, a ne - sličnost

Tacno i definitivno.Mrzim fudbal,mrzim kladionicu,mrzim podrigivanja,mrzim pivo,mrzim nered,mrzim neodgovornost.....volim friziranje i solarijum,volim soping,volim lickanje,volim red i odgovornost,volim .....ali i pored svih razlika isti smo u jednom:volimo i tezimo neznosti i bliskosti,iskrenosti i ljubavi.
 
Buntovnik_Bez_Razloga:
Vristimo kada smo srecni! :D :D
Cutimo kada smo tuzni! :(

uh...ja obrnuto :)
Kad sam u off-u vrištim
a kad sam kul onda predem :lol:

Sličnosti - umemo da razgovaramo, što je preduslov za bliskost (kako je ja kapiram)
da uživamo u koječemu (što veći presek skupova, to veća, opet - bliskost - npr. volimo masline, paradajz i testeninu, ili pire od šargarepe i pirinač sa karijem, i Nat King Cole-a i Morrisey, i eto - da se zaljubiš iz sve snage!). U to uživanje spada BUKVALNO sve što čovek može da učini - po parametru (ne)zadovoljstva u akcijama "humanoida" takođe možemo odnosno ne možemo da se zbližimo :D
Eto, sva sličnost se zasniva na komunikaciji i spoznaji sličnosti :lol:
 
Dvoje ljudi mogu ziveti zajedno samo ako su veoma slicni..
tj. mogu i ako nisu... ali pretpostavljam da onda to nije zivot
Sve one price... tipa jadan on sa onom vesticom, ili obrnuto... su smesne... Ne bi oni bili zajedno da nisu isti..
 

Back
Top