064 otkrivanje broj.

A kako mislis da je to moguce saznati?
Znam coveka koji je prijavio uznemiravanje MTS-u i korisnik broja sa koga je vrseno je upozoren iskljucenjem broja.Posle toga uznemiravanje je prestalo, pa ne mogu da tvrdim da li bi i kakve i mere MTS preduzela da se i dalje nastavilo.
 
Molim ove sto su pricali o bacanju prijave u kantu za smece da ne lupetaju. Ukoliko pojma nemaju o cemu se radi, kako funkcionise sistem prijavljivanja uznemiravanja, da se ne mesaju glupim doskocicama.

Podnosenje prijave vuce to da tvoj provajder usluga upozori korisnika koji te je uznemiravao. Ukoliko je taj korisnik druge mreze, onda prosledjuju zahtev njegovom provajderu, koji ce mu zapretiti iskljucenjem broja ukoliko se zabelezi poziv sa njegovog broja na tvoj telefon. Nakon toga ide przenje njegove kartice i eventualno krivicna prijava u MUP-u, ukoliko se ucini potrebnim. Nebitno je da li je taj kupio karticu na kiosku. Njegovo ime nije u registru MTS-a, ali ako se pokrene istraga u policiji onda je to pitanje od nekoliko sati. Sva kretanja coveka koji nosi telefon koji je prijavljen na mrezi mogu da se prate. Vrlo jednostavno je moguce dobiti listing lokacija na kojima najcesce boravi. Te lokacije se proveravaju i na taj nacin se dolazi do gonjenog lica.
 
Don Tadic:
Molim ove sto su pricali o bacanju prijave u kantu za smece da ne lupetaju. Ukoliko pojma nemaju o cemu se radi, kako funkcionise sistem prijavljivanja uznemiravanja, da se ne mesaju glupim doskocicama.

Podnosenje prijave vuce to da tvoj provajder usluga upozori korisnika koji te je uznemiravao. Ukoliko je taj korisnik druge mreze, onda prosledjuju zahtev njegovom provajderu, koji ce mu zapretiti iskljucenjem broja ukoliko se zabelezi poziv sa njegovog broja na tvoj telefon. Nakon toga ide przenje njegove kartice i eventualno krivicna prijava u MUP-u, ukoliko se ucini potrebnim. Nebitno je da li je taj kupio karticu na kiosku. Njegovo ime nije u registru MTS-a, ali ako se pokrene istraga u policiji onda je to pitanje od nekoliko sati. Sva kretanja coveka koji nosi telefon koji je prijavljen na mrezi mogu da se prate. Vrlo jednostavno je moguce dobiti listing lokacija na kojima najcesce boravi. Te lokacije se proveravaju i na taj nacin se dolazi do gonjenog lica.
hvala na odgovoru.
 
bravo don tadicu!

upravo sam se setio slicnog pimera kada je neki lik, iz nekog sela u srbiji, a isto je tako kupio "nevidljivu" karticu na kiosku, pozvao policiju i rekao im da ce da ubije predsednika tadica ako ne osloboge legiju za 24h! (to je bilo pre par meseci)

u roku od pola sata mu je tesko naoruzana zandarmerija dosla u goste...

zakljucak: sve moze da se uradi, samo je pitanje koliko je to bitno pokretanja tolike aparature, jer sigurno to nece raditi zbog ukradenog telefona (osim ako ne potice iz nekog tezeg krivicnog dela).
 
Nije tacno da to ne radi u slucaju ukradenog telefona. ;)
Znam da su vratili poznanici mog brata telefon posle 5 meseci od kradje a vrednost fona i nije bila neka!
Moj je ukraden i cekaju da neko pocne da ga koristi da bi ga pratili... :D
Doduse, u mom slucaju je u pitanju bila kradja na drzak nacin! :(
Plus ga prati jedan radnik u MTS-u koga moji znaju, tako da verujem da to bas i nije toliko slozena apratura... ;)
 
kad sam napisao "slozena aparatura"-mislio sam na "sistem trigonometrijskog gonjenja", a ne na "listing" i ostale aktivnosti korisnika telefona. to sto su vratili tvojoj drugarici posle 5 meseci, moguce je da su ga nasli negde, zaplenili od nekog, pa videli ciji je, neverujem da su BAS pravili istragu zbog tog jednog aparata.
 
ignis:
Da li je moguce otkriti ko koristi neku 064 karticu, koja me stalno cima?
Ne znam da li je kupljena na kiosku ili je reg. Ako je na kiosku da li je moguce, posto predpostavljam da jeste?
PROSTO! KAD WIDISH DA TE CIMA,LEPO ISKLJUCI FON ,PA CE TI,KAD GA UKLJUCIS POSLE, STICI IZVESTAJ SA O PROPUSTENOM POZIVU SA TOG BROJA! ja imam 063 ,kod mene to radi...
 
lili san:
ignis:
Da li je moguce otkriti ko koristi neku 064 karticu, koja me stalno cima?
Ne znam da li je kupljena na kiosku ili je reg. Ako je na kiosku da li je moguce, posto predpostavljam da jeste?
PROSTO! KAD WIDISH DA TE CIMA,LEPO ISKLJUCI FON ,PA CE TI,KAD GA UKLJUCIS POSLE, STICI IZVESTAJ SA O PROPUSTENOM POZIVU SA TOG BROJA! ja imam 063 ,kod mene to radi...
u redu je to, ali ne shvatam kakve koristi ja imam od toga. Jer ja i onako znam koji je to broj, ne znam samo ciji je. "samo to"...
u svakom slucaju hvala svima na pomoci
 
S_K_V_O:
Nije tacno da to ne radi u slucaju ukradenog telefona. ;)
Znam da su vratili poznanici mog brata telefon posle 5 meseci od kradje a vrednost fona i nije bila neka!
Moj je ukraden i cekaju da neko pocne da ga koristi da bi ga pratili... :D
Doduse, u mom slucaju je u pitanju bila kradja na drzak nacin! :(
Plus ga prati jedan radnik u MTS-u koga moji znaju, tako da verujem da to bas i nije toliko slozena apratura... ;)

Hm... jel' se ovde govori o praćenju broja tj kartice ili telefona... Ako je neko bio dovoljno glup da koristi ukraden telefon i karticu onda OK, čas posla da se locira i uhapsi, ali da ti neko ukrade telefon stavi novu karticu i koristi pa bude lociran i uhvaćen.... Mnooooogo teško...
 
Ma samo preusmeri pozive na svoju govornu postu (064 70 xxx xxxx) kad si nedostupan i iskljuci fon, onda ce kad te bude cimao i bez zvonjenja da mu se skida kredit. Jos stavi neku glupu pozdravnu poruku da bi ga nerviralo. Svejedno kad provali da mu trosis kredit prestace sigurno. Samo jos kad bi znao kad ce da te cima. Jel postoji mogucnost preusmeravanja poziva samo nekih brojeva ili ne?
 
gusha:
vlater:
ali da ti neko ukrade telefon stavi novu karticu i koristi pa bude lociran i uhvaćen.... Mnooooogo teško...

mnogo tesko, ali u zimbabveu! naravno da je vrlo lako!

Ako bi bio ljubazan da odgovoriš kako je to vrlo lako. Naravno imajući u vidu da je 80% (moja procena)mobilnih telefona u Srbiji švercovano, skidano sa drugi mreža i sl. tako da ne postoji neka evidencija o telefonima, njihovim serijskim brojevima i sličnim podacima koji bi ga definisali...
Hvala unapred!
 
E ovako... veeeeomaaa jednostavno...
Poznato ti je da svaki telefon ima svoj IMEI? Ukoliko ne, onda je to jedinstveni kod svakog telefona koji postoji. Kada se telefon prijavljuje na mrezu (prilikom ukljucivanja), registruje se kod provajdera. Svaki put belezi se IMEI vezan za broj sa kog je neki poziv upucen... moguce je cak i lokaciju izvesti... veoma proste stvari, koje su jednostavno receno: SAVREMENA TEHNOLOGIJA koja je dostupna i drugima osim Molderu.
 
Don Tadic te je udostojio kratkog odgovora, ali vrlo detaljnog!
kada bi ti objasnjavali sve od pocetka trebalo bi nam da kuckamo pola godine da napisemo rad o tome...

ako si bilo u vojsci (ili znas nekog ko je bio) vezista, ili slicno (protivelektronsko izvidjanje i javljanje) pitaj ga samo...

dobro Don Tadic rece, ne moze to samo Molder, nego i Mich iz BayWatcha, heheh 8)
 

Back
Top