Beogradska bankarska akademija

Beogradska bankarska akademija je fantastican fakultet.Raspitala sam se i priznat je.Fantasticni profesori i savremeni sistem rada je zastupljen na ovom fax-u...Mnoge korisne stvari se uci i korisni predmeti.Ja cu ga definitivno upisati a i razlog vise je sto sam videla jednog mnogo slatkog decka,visokog sa plavim,prelepim,okicama,koga cu morati da upoznam. :) Pozdrav za njega ovom prilikom...
Salu na stranu,necete pogresiti ukoliko ga upisete!
www.ien.bg.ac.yu- sajt na kome cete naci sve potrebne informacije
 
Sada na forumu imate i jednog studenta sa BBA - mada pre diplomca ali nema veze pa pitajte ako vas nesto interesuje.

Moji utisci su sledeci:

Fakultet je ok ali mnogo ne I godini iznenadi kada ne uspeju da daju ni dva ispita u januarskom roku pa posle smusam price kao "profani nisu normalni" kako "mnogo traze" kako su "mogli da odu drugde za te pare i lakse prodju" i tome slicno i te priice me raduju. Na srecu takvi ljudi su u manjini.

Kriterijum se iz godine u godinu povisava - na primer prva generacija je posle januarskog roka *govorim o I godini) imala 30-tak studenata sa prosekom oko 10 a sada ih ima 15-tak s tim da se broj studenata sa 10.0 drasticno smanjio. Tako i treba da bude jer za 10 stvarno mora da se zna se.

Lepo je to sto se radi u malim grupama (odnosno una predavanjima svi - 100 a na vezbama dve grupe od 50) tako da je mnogo bolja situacija nego na masovnim fakultetima. Po meni bi trebalo da se smanje grupe za vezbe ali je za sada problem sa prostorom. Kada se zavrsi adaptacija III sprata zgrade mislim da ce biti ok jer se otvara jos jedna IT sala (IT sale se inace cesto koriste umesto slusaonica za izvodjenje vezbi jer je na primer mnogo bolje kada se vezbe iz racunovodstva izvode na kompu nego na papiru).

Najveci je problem sa "kvalitetom materijala" jer po meni oko 30% ljudi koji upisu BBA (a i ostale provatne fakultete mada ima takvih slucajweva ina drzavnim) nisu za studije. Ali se oni ili provlace nako ili otpadnu posle I mada ocekujem da ce dosta ljudi otpasti posle II godine.

Tacno se znaju predmeti koji moraju ozbiljno da se rade ali ima i onih za "provlacenje" - u [principu iz takozvanoh "strucnih" predmeta - vezanih za bankarstvo ii finansije profani stvarno "deru" dok se na "marketingu" i slicnim moze proci sa manje rada. Mada za buduce polaznike - to ne vazi za Menadzment kod Dejana Erica - covek je alergican na neradnike. Ima ljudi koji su II godina i jos nisu uspeli da dajuu menadzment i to ne tako malo njih.

Jos jedan problem je prostor - zgrada IEN je tolika kolika je tako da nema mnogo prostyora za prosirenje.

I smeta mi zato sto profani nemaju obicaj da isteruju vec kada neka grupica galami jednostavno iz prostesta se pretvore u klasicne profane sa drzavnih fakulteta i odbijaju svaku interakciju sa studentima. Valjda ocekuju da ce se "alamdzije" smiriti ili da ce ih ostali studenti koji zele da slusaju istisnuti napolje. Mada u praksi se to retko dogadja. Ali naravno ima i profesora koji isteruju sa predavanja bez pardona (podrzavam u potpunosti) ali ipak nikada ne traze da neko izdiktira ima i prezime jer revansizam stvarno nebi bio ok - jedno je disciplina a drugo znanje.

Mene je odusevio profesor iz osiguranja koji 5 para nije davao na moju pricu u zadnjem redu - cak me je i podrzavao. A na kraju sam primetio da je rekao koje se strane rade za I kolokvijum (ja naravno nisam ciuo kao i vecina) i pitam ga a on ce "moli kolege koji su culi da vam ne kazu, tako ce vam uciniti uslugu pa cete sve nauciti vec pre I testa. J asam bio najnemirniji student Novosadskog univerziteta i sada sam profesor - morao sam uvek da ucim celu knjigu cak i kada profesor nesto izbaci tako da sam uvek znao vise od drugih." I lepo me dekica "opravio" - slobodno galami ali posle sam trpi konsekvence.

Interakcija sa profesorima je ok mada i tu ima raznih - od Djeana Erica kod koga ne primetis kada je prosao cas i koji je extra prema studentima (sem na ispitu kada je prilicno strog) do Nebojse Marica koji je najbolji lek za insomniu.

Dosta studenata se zale ali u prici sa njima kapiram da oni oceku SAVRSENSTVO i ocekuju da svi budu kao Eric na predavanjima a to nije moguce.
 
A sto se profesora Hanica tice - covek se pokazao kao izvanredan menadzer sa odlicnim idejama. Naravno ima i veoma jake veze, kao i Dejan Eric koji je bio prodekan za nastavu na BBA a sada je direktor IEN.

14, 15. i 16. februara je organizovano testiranje studenata II i III godine u Piraeus banci kao bi se procenio kvalitet diplomaca i ubacili u bazu potencijalnih zaposlenih. Prosel godine j epred kraj EFG banka trazila 10 ljud sa prosekom preko 9.5 ali Akademija je uspela da nadje samo par diplomaca koji su zadovoljavali uslovce. Najbitnije je - fakultet nikome ne garantuje zaposlenje (kao neki koji to posle ne ispune) ali se trude da sve diplomce zaposle kod banaka sa kojima imaju saradnju. Sada znam i devojku koja je posle 3 meseca na odredjenom dobila otkaze ali to nije bio kriv fakultet nego propust koji je ona napravila na poslu (desava se ali fakultet sa time nema nikakve veze).
 
Ja sam apsolvent konkurentskog fakulteta (državnog), ali moram da se složim sa konstatacijom da je BBA totalno OK. Čak mislim da je jedini privatni ekonomski fax koji ima super profesore. Otišli su nam tamo Hanić i Erić, i još super profesora, čije knjige otvaram kad god mi zatreba neka pomoć u praksi. Kod nas se i danas istraživanje tržišta radi po Hanićevoj knjizi, i stvarno je super. Jedino se nadam da će uspeti da vam obezbede dovoljno prostorija za rad, jel koliko sam razumeo iz gornje priče, nema ih dovoljno.
Pozdrav svima
 
Pozdrav kolega.

Samo dokle ce vise postojati u ovoj zemlji "konkurentski fakulteti"???

Mada sam primetio da fakulteti sa teskom mukom pristaju da saradjuju a narocito "privatni" i "drzavni."

Veoma mi je zao sto na primer Bosko Zivkovic nece moci da predaje na BBA na master kursu. Smatram da bi razmena profesora dobro uticala na kvalitet studija oba fakulteta. Zasto Dejan Eric i Ismail Musabegovic (koji ima veliko iskustvo na berzi) nebi gostovali na Ekofu, kao i zasto nebi Zivkovic, Soskic i Urosevic predavali na BBA. Razmena znanja i iskustava je uvek dobra stvar, ali na zalost "mnogo ce vode Dunavom proteci" dok se to ne desi.

Sto se tice prostora na BBA - vec se polako sredjuje i po tom pitaju. Otvorena je jos jedna IT sala koja ce se koristiti samo za testive (kompjuteri su fizicki odvojeni jedan od drugog, postavljene kamere za nadzor da se vidi sta studenti u svojim "kucicama" rade...) tako da se stara IT sala moze koristiti za izvodenje vezbi u svim terminima.

Kad god ste u prolazu svratite, ako nista drugo "Moneta" je fenomenalan studentski klub.
 
Malo podizem topic..

Elem ja imam jedan problem a to je da li ostati na Ekonomskom fakultetu ili se prebaciti na BA?

Ja sam protivnik privatnih fakulteta,a time sam aludirala na to da svako moze da prodje,nista se ne uci,puskice,knjige od 100str...itd..i izadjete sa fakulteta bez znanja,jer obicno ide ako ne moras da ucis onda i neces.A opet dobijes diplomu.
Ali sam primetila da dosta ljudi hvali rad BA.
A koliko je ona validna?
Ekonomski fakultet je tezak i treba se izboriti sa jos 2500 ljudi(pricam za I god),profesori te ne primecuju,nemaju vremena za vas(iako se dodje za vreme konsultacija),ali naravno ima par profesora koji su voljni da pomognu,i par asistenata koji su divni..
Navodno je usvojena Bolonja ali od te Bolonje ni traga...uveli su kolokovijume ali te oni ne oslobadjaju gradiva nego je to uslov da se izadje na ispit+poeni na dolaske+poeni sa vezbi,zar po Bolonji nije da te kolokvijum oslobadja dela gradiva.
Uveli su da se ispit moze polagati 3x a ako se ne da iz tog 3-ceg puta pada se godina,ok uveli su da moze da se polaze 3 puta ali mora onda se se snizi kriterijum,pa ljudi polazu po 5-6 puta min. racunovodstvo,statistiku.. a nasoj generaciji dozvoljeno 3 puta a pritom nista nam nije olaksano,
ima li tu logike?
Ovom "kvazi" Bolonjom su nam samo sve otezali..
I ja stvarno gubim nadu da cu ga zavrsiti..i sve vise razmisljam da se prebacim na privatni
Nadam se da ima onih koji mi savetom mogu pomoci.
Unapred zahvalna
Pozdrav
 
LJUDI STUDIRAM NA BBA,ZAVRSILA SAM PRVU GODINU. MOGU VAM RECI DA JE FAKULTET ODLICAN, VEOMA JE CENJEN I SARADJUJE SA DOSTA INSTITUCIJA U KOJIMA CETE JEDNOG DANA MOZDA BITI ZAPOSLJENI ...PREDAVANJA SU VEOMA ZANIMLJIVA I VEOMA JE POTREBNO ODLAZITI NA NJIH TAKODJE I NA VEZBE.KADA ODLAZITE REDOVNO,DOVOLJNO JE JEDNOM DA PROCITATE KNJIGU I PREZENTACIJE I DOBICETE SUPER OCENU. SA PROFESORIMA NEMA NIKAKVIH PROBLEMA,SVI SU OK, I UVEK U MOGUCNOSTI DA POMOGNU. STO SE TICE ISPITA...IZ SVAKOG PREDMETA IMATE MIN.2 KOLOKVIJUMA KOJA SE POLAZU U IT SALI(NA KOMP.) I 3.DEO JE USMENI S TIM STO STE NA ISPITU OSLOBODJENI PRETHODNA DVA DELA KOJA STE POLOZILI(AKO STE IH POLOZILI). NAPOMENA: KOD PROFESORA DEJANA ERICA KOJI PREDAJE OSNOVE MENADZMENTA NE SME SLUCAJNO DA VAM SE DESI DA DODJETE NA ISPIT A DA NE ZNATE OPSTU DEFINICIJU MENADZMENTA I DEF.MARRY PARKER FOLLET(KOJA JE NJEGOVA OMILJENA). AKO TO NE ZNATE PA CAK DA IMATE I SVE DESETKE-- PADATE... :-)))))).. TAKODJE U II SEMESTRU NA MAKROEKONOMIJI AKO VAM BUDE PREDAVAO PROF.MARKO MALOVIC MORACETE ZA ISPIT DA POLAZETE CELU MAKRO KOJA IMA 300STR, NEVEZANO ZA POLOZENE KOLOKVIJUME I TO JE I NAJTEZI I UJEDNO I JEDAN OD NAJVAZNIJIH PREDMETA NA OVOM FAKULTETU(TU JE POTREBNO SVE DA SE ZNA,VAZNI SU I GRAFICI I TEORIJA PODJEDNAKO)....SVE OSTALO JE KOREKTNO I OPUSTENO...AKO NEKOGA NESTO ZANIMA NEKA POSALJE PORUKU......SRECNO ONIMA KOJI ZELE DA UPISU OVAJ FAX...POZZZZZ
 
Ok, sta jos znate o ovom faxu?
Sajt im nije u funkciji.
Kakav je prijemni, kolika je skolarina? Kako stoje stvari sa praksom?
Da li je to nesto na foru Megatrenda i slicnih? Ako jeste - nisam zainteresovana. Ne zelim samo da se provlacim ali mi se cini da cu na Ekof-u da crknem ako ga upisem... Pa jos razmatram i druge opcije.
 
Ja sutra krecem!!!! Sve je vec u principu receno. Ovaj kosta 2700 ako placas u kesu ili 3000 na 9 rata...
Za prijemni dobijes 100 pitanja koja su opustencija... On se radi na kompu imas valjda 45 minuta i 30 pitanja! Ko da igras milionera tako nesto samo fora je sto ima pitanja na poslovnom engeskom koja nisu nimalo laka barem meni.Ali ove godine je primljeno 82 od mogucih 100 tako da upadas opusteno!!
 
Ovo je zanimljivo. Iako imam jos godinu dana do upisa na Fakultet, BBA je uveliko u planovima. Naime, idem trenutno u Ekonomsku skolu ( Opsti smer- Ekonomski tehnicar ), pa me zanima koji bi predmeti bili za upis na BBA?

Hvala mnogo, i izvinite, zaista sam neupucen sto se fax- ova tice uopste.
 
Hitno mi treba informacija... Krenuo sam na pravni ali mi je mnogo zamoran i previse obiman za ucenje...
Razmisljam se da upisem BBA pa me zanima jer je potrebno obimno ucenje(npr po 6-7 dnevno sati kao na pravnom), da li je tesko uciti bez tih predavanja jer bih se ja na pola godine upisao?
Da li je bolje da sacekam sl. god ili bih mogao da sustignem uz malo vise trude i da li ima neko takvih iskustava???

Hvala unapred!
 
BBA je vrhunski fakultet i svake godine sve vise i vise podizu nivo znanja koji pruzaju studentima. Saradjuju sa mnogobrojnim stranim fakultetima kao sto su Univerzitet u Torinu (Italija) i Univerzitet u Readingu (Velika Britanija), ukljucujuci i velike organizacije kao sto su: NASAD (National Associtaion of Securities Dealers) i mnoge druge...

U okviru fakulteta se nalazi i AIESEC kancelarija...

Sve preporuke.
 
uh, veoma je interesantan ovaj fax... :) Toliko se razlikuje od drugih, i zato islim da mi je ovde mesto.. :)
Nego, mozda se kasno javljam, ali me jaaaako interesuje prijemni ispit... Znam da je u pitanju test opste informisanosti i razgovor sa dekanom ili prodekanom, i malo mi je frka zbog toga... :) E sada, da li neko moze da mi kaze (ko je prosao kroz sve ovo) sta su ga pitali i to :D
unapred hvala..
 
Buduce kolege :) Interesuje me nesto vise o ovom fakultetu a pre svega vase iskustvo.. Kakav je prijemni ispit (taj razgovor sa dekanom ili prodekanom) sta su vas pitali? :) Kako stoje stvari oko zaposlenja na kraju? Da li mora mnogo kuci da se radi.. i sve ono sto na njihovom sajtu ne pise... :)
Definitivo upisujem BBA, mislim da je to bas za mene... Unapred zahvalna
 
Buduce kolege Interesuje me nesto vise o ovom fakultetu a pre svega vase iskustvo.. Kakav je prijemni ispit (taj razgovor sa dekanom ili prodekanom) sta su vas pitali? Kako stoje stvari oko zaposlenja na kraju? Da li mora mnogo kuci da se radi.. i sve ono sto na njihovom sajtu ne pise...
Definitivo upisujem BBA, mislim da je to bas za mene... Unapred zahvalna
 

Back
Top