z-index

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Ne razumem zasto meni opera nece da lepo prikaze ovaj kod.
na ovoj strani :arrow: http://www.zodumil.net/start/zdravlje/voda.htm

sam uradio onaj efekat sa flashom da plima preplavi stranicu i sa IE sve to lepo radi ali u Operi 7.54 taj deo gde swf fajli ide preko stranice, on se uopste ne providi.

Moze li neko da mi kaze za FireFox kako se to vidi i sa Netscapom i sa bilo kojim drugim browserom koji koristite.
Hvala
 
znaci kod mene je greska :P

to da pocinje malo iznad to znam ali me brinulo zasto se kod mene ne vidi.

Znaci IE,FF i Opera 8 lepo rade.
Mozeli jos neko da mi kaze za neki drugi browser.
Pozeljno bi bilo i za Opera 7.54
 
I na NEtscape 7.2 se vidi normalno.

Jedino sto bih ti savetovao da font za gornji tekst "Pricajmo o zdravlju" budu malo lepsa i citljivija.

Inace kad se novo "vode" podigne od vrha strane, donjih nekoliko redova na strani je skoro necitljivo )pretamno je)

Samo sam radoznao: zasto ti je naziv teme "z-index"?
 
Znaci svugde radi kako treba, bas me interesuje da proba jos neko sa Operom 7.54 pa da mi kaze.

Znam da je donji nivo vode previse taman zato cu ga spustiti jos nize da bi mogli i zadnji redovi da se procitaju.

Cudi me zasto ti pitas za z-index :shock:
to je kod da bi stavio neki fajl preko nekog drugo.
Da bi ona voda mogla da ide preko slova. :arrow:
<DIV id=myAnim
style="Z-INDEX:10; LEFT: 0px; WIDTH: 100%; POSITION: absolute; TOP: 0px; HEIGHT: 100%">

evo jednog extra cool resenja uz pomoc z-index :arrow:

http://www.zodumil.net/start/newsletter/uspeh.html

koliko je ovaj html mocan :!: :D
 
loop:
Znaci svugde radi kako treba, bas me interesuje da proba jos neko sa Operom 7.54 pa da mi kaze.

Znam da je donji nivo vode previse taman zato cu ga spustiti jos nize da bi mogli i zadnji redovi da se procitaju.

Cudi me zasto ti pitas za z-index :shock:
to je kod da bi stavio neki fajl preko nekog drugo.
Da bi ona voda mogla da ide preko slova. :arrow:
<DIV id=myAnim
style="Z-INDEX:10; LEFT: 0px; WIDTH: 100%; POSITION: absolute; TOP: 0px; HEIGHT: 100%">

evo jednog extra cool resenja uz pomoc z-index :arrow:

http://www.zodumil.net/start/newsletter/uspeh.html

koliko je ovaj html mocan :!: :D
Extra je stvarno!! :wink:
 
loop:
Cudi me zasto ti pitas za z-index :shock:
to je kod da bi stavio neki fajl preko nekog drugo.
Da bi ona voda mogla da ide preko slova. :arrow:
<DIV id=myAnim
style="Z-INDEX:10; LEFT: 0px; WIDTH: 100%; POSITION: absolute; TOP: 0px; HEIGHT: 100%">
:)
Znam sta i kako se koristi z-index, samo sam propustio da povezem onaj nivo vode sa naslovom teme :)
Zanimljiv efekat u svakom slucaju, jedino nivo mora pocinjati dosta nize da se i donja slova mogu procitati.
Nisam u BGD, pa ne mogu probati sa Operom, na notebooku koji nosam sa sobom na odmor, nemam taj browser. CIm se vratim probacu ali do tada ce vec neko da se javi u vezi drugih browsera verovatno.
Samo napred! :)
 
Hteo sa to reći još pre par dana, ali sam zaboravio - ne radi kako si zamislio u Operi 7.54.

Verovatno imaš neke greške u kodu, pa zato dolazi do problema sa tim browserom.

Inače validator ti je našao 32 greške; pregledaj sve dobro i ispravi što možeš.
 
pogledao sam uglavmnom su neke mizerne greske, ima par gresaka koje uopste ne postoje, a zasto nece da procita kod kako treba ja ne razumem.
Samo znam da opera8 hoce. :?
 
Greške su greške, bez obzira koliko mizerne bile i ako ih ne ispravljaš nikada nećeš naučiti da pišeš kvalitetan kod. Ali to je do tebe.

A ove nepostojeće ti nalazi zato jer nisi validate-ovao stranicu (svaka strana mora da sadrži DOCTYPE).
 

Back
Top