Žene, kako vam izgleda dan?

Q

Queen_

Gost
Onako, zanima me jedan prosečan dan iz ženske perspektive.

Kad ustajete, šta radite, koliko radite, kad se odmarate, hobiji itd. Jeste li zadovoljne svojim danom na kraju?

Ja evo nešto razmišljam kako sam zaludna na poslu, a to sačinjava trećinu jednog dana :shock: I tako svaki dan, užas! I još me dobro plaćaju za to :oops:
 
Usual working day:

Wake up,
Nokia, Colgate, Nescafe, Hochland, Orbit.
Renault, Compaq, Epson, Nokia, Nokia, Nokia.
McDonalds, Coca-Cola, Orbit.
Compaq, Epson, Nokia, Nokia, Nokia. Renault.
Tuborg.
Tuborg.
Tuborg-Tuborg-Tuborg-Tuborg.
Nokia... Nokia.
Durex.
Colgate.
Day is over

malo šale....nije na odmet
 
:D Eto teme... Pozz Pajamaco.
Dakle, sat zvoni u 6.
Budim se do 7.
Umivanje, tus, oblacenje.
Izlazim u pola osam.
I kasnim na firmin bus. Uzimam taksi, potom drugi bus do sela gde radim.
Onda radni dan - jutarnja /i jedina/ kafa, komp i poslovni mejlovi, pa posao- tehnicari, jurnjava, malo ucenja.
Pojedem nesto izmedju.
Kuci idem u 18h obicno, busom do Trga.
Odatle hodam i sredjujem misli.
Kuca, porodica, telefoni, spremanje, poneki DivX film.
Tusiranje i krevet.
Vreme - oko 11:30h.
 
Budim se oko 7:00,citam njegovu sms-poruku.Odlazim na posao u putu dobijam njegovu sms-poruku.Radim od 14:00 i mislim na njega,stize njegova sms-poruka.Putujem kuci,odlazim na pijac,prodavnicu,do banke,u postu...on zove.Stizem kuci i izuvam cipele,bacam kese na pod,grlim dete...on zove.Igram se sa detetom,kuvam,perem,peglam,crtam,pevam,igram,citam,gledam tv...on zove.20:00 kupam dete,vecera,flasica s mlekom,pricam pricu,ljlubim kosicu,pokrivam,gledam kako spava,placem,placem,placem...stize njegova sms-poruka.Spavam,on zove...stize njegova sms-poruka...Sanjam....on je tu u snovima,stize njegova sms-poruka... :(
 
joj razno...ja sam popuno raspustena...nemam ni ustaljen ritam kad lezem a kad ustajem a to je bezveze...
ok, sad sam na raspustu...
ono sto radim svaki dan je - odem u skolu da vezbam (oko 5, 6 sati) i drzim privatne casove (idem po kucama)...casovi su posle 4, tad deca dodju iz skole (i mame...ima puno mama koje uzimaju casove sa decom)...`
u toku semestra je drugacije...sve to treba ugurati u raspored predavanja, proba (mali milion - pratim violiniste, klarinetiste, kamerna, orkestar)...
tad dodjem u skolu da vezbam u 9 uvece pa zakucam do 3 ujutro...
pa onda, honorarni poslovi...otprilike po 2 nedelje....da se brzo uzmu pare....nekoj skoli treba korepetitor za ispite pa zovu, recimo...
i eto...nema sanse da imam neki ustaljeni ritam jer se stalno nesto menja....
inace sam nocni covek...ujutro ne mogu ni recenicu da sastavim ali zato cim padne mrak, eto mene pa vilenim do 6 ujutro...
a sta radim nocu...kuvam rucak za sutra, cistim kucu (sto ja volim da cistim kucu, pa to nema nigde...i da se majem oko sporeta...ozbiljno...), citam (evo sad citam Kastanedu i Dika, uporedo), pisem i prevodim, ucim spanski, pisem mailove...

sad vi u to uklopite i muza muzicara sa njegovim ucenicima, skolom, vezbanjem....i dobicete jednu potpuno raspustenu kucu.... :lol:
 
Ustanem oko 7, sredim se za još jedan zagušljivi doživljaj, kafa, jutarnji program, pravac autobuska stanica. Opet kasnim na autobus, a sledeći je za sat vremena. Hm! :evil:
Dobro, sama sam kriva, opet prolazni... Toliko od "ručka"...
Stižem na pola drugog časa i odlučujem da ne ulazim, da se ne blamiram, već da sačekam treći. Sedim, sedim, sedim... Pokupim od podataka šta treba, da se to radi kući. Sad me mrzi. A i elaborat mora da bude perfektan.
Idem kući i рizdim od nervoze jer nisam spavala tri dana. Tražim razlog da se istresem na nekoga. Ali nema nikoga. Svi otišli sa trećeg časa.
Silazim u podzemnu železnicu, čekam voz koji otkazuju, odoh na autobus koji mi je, u međuvremenu, pobegao i čekam sledeći, istrenirano stajem na mesto gde će se otvoriti vrata da bih se ugurala unutra i sela, ili ću da zaspim na nogama, a to nije nimalo prijatno...
OndaK dolazim kući i samo mislim o krevetu, nema kreveta, moram na neki rođendan, slavu, moram nešto da operem, nacrtam... :roll:
Posle ide elaborat :roll:
Onda se već suviše izbuljim da bih spavala. U 9 uveče shvatim da ništa nisam jela ceo dan. To me zabrine. Bacim se na slatkiše.
Vreme je za učenje i/ili gledanje nekog filma... U 3 me zove komšinica da odemo do centra na pljeskavicu. Pa, što da ne, gladna sam. Dogovaramo sutra u Pab. Šaljemo poruke još nekolicini.
U 5 ujutru odoh da se tuširam i u krevet. Pretvaram se da sam spavala 6 sati i ustajem u susret novom uzbudljivom danu...
Inače, ovo je u toku semestra, obično ustajem "malo kasnije" :)
 
Јао, како смара овај распуст: спавање до 10...па одлазак у продавницу, па пијење кафице поред компјутера...па као мало неко спремање, па кување ручка...па Крстарица...па мало читуцкање књиге или гледање неког филма...па мало лешкарење безвезе, па опет мало Форум...па опет неки филм, па се пребацим са фотеље на тросед...па се теееееглим....па опет за компјутер...Кад ће септембар? :?
 
Ustanem na kaficu-aficu i bananicu-ananicu
oko 8 ili 9 kako kad zavisi od tempa (vidim da sve ovde ustajete u 7 i šokirana sam!), mada vikendom spavam do 9 i 15-20 :D
Čitam novine, pričam nešto, smejem se, odigram spider solitaire da vidim da li mi se mozak probudio, pa kad mi uspe - obučem se, ucickam i izađem (oko pola 11 najkasnije, a nekad je važno samo da sam do 12 na poslu, a nekad imam slob.dan). Dan - kako ide, ide - to ne znam, odnosno otprilike znam veče pre leganja u krevet, ali samo otprilike - uvek spremna na svašta :lol:
Npr 2 dana nisam bila na krsti u toku radnog vremena, juče i danas.
Dođem kući popdne ili uvečeili noći ili posle ponoći, ponekad ostavim sliku svojima da me ne zaborave - i odem na posao (i u otku vikenda). A nekad s posla u kafanu, a nekad u šoping, a nekad....ne znam.
Ali, zato: kad se izležavam, onda ne izlazim iz pidžamice (uopšten naziv za razne spavaće stvari) ceo dan.
U toku dana popijem dve kafe, ponekad i tri. Vodu bez mehura obavezno. Neki put, istražujući nešto,uspem i sebe da ubedim da je zdravo (npr. pojesti jabuku protivu mamurluka!). Ručam u čaršiji najčešće ILI doručkujem tek u 20 h - do tada potamanim plazmu jednu.
Ako je oblačno ko sad, boli me glava.
Ebo te, nema pravila :shock: Sem da svako jutro mora da se ustane :lol:
 
ne moj dan je propali dan

probudim se onda protegnem noge ako se setim onda merim temperaturu rektuma. usput citam knjigu

onda ustanem molim se bogu i piskim. tj citam iz knjizice naglas zapravo to radim onako. ev osecam ruku
onda se molim za dorucak p ajedem vocke
ako sam disciplinovana odma posle pevam ako nisam onda blejim u tv ili krstaricu
posle toga masiram glavu i razgibavam kicmu

nekad se ove stavke otegnu. ako sam na netu to moze da potraje vise sati.
onda se kupam i onda mozda sviram
onda mozda i ucim, ako sam imala srece.
onda tu negde dodje vreme za rucak pa dok se to odradi.
onda dodje red na dadilju...pa ev. anastaziju

usput negde resavam sudoku iz politike i trazim odgovore na pitanja...u 15 i 16 moram da posaljem

onda kao ucim ako sam imala srece, ako nisam zaglavilau nekoj crkvi
ali taman dok se zagrejem vreme je za advokate
onda opet malo krste da vidim da l mi je neko pisao
pa onda moram da istezem misic i masazu lica.
usput sada i citam ovo bg podzemlje

onda ako sam bas jadna pricam s nekim zadnja dva dana smaram se s b. to ej iznimka
onda se kanim da se kupam. izmedju se cackam
na kraju posle 1h se istusiram pa opet pred spavanje citam molitvu onako i onda legnem i onda citam i onda spavam osim ako ne pricam telefonom

znaci malo ucim a mnogo se glupiram.
usput pricam s mamom koja je tu
ali nekako ode vreme ne bni moralo tako. nered mi je u sobi i to mi smeta a ne mogu da ga raskrcim jedino da sve pobacam a kao sve su to bitne stvari jesu ****

ovo je sad letnji period inace mogu i na fax. sad idem na aerobik. da da nisam zaposlena
jos nekad gledam tv ili se razvlacim po krevetu ili ... da sad mi je hobi cekanje smsa od HKHKH nazalost ali se odupiireeeeem

da inace dva sata spremam rucak pa se posle odupirem da veceru ne radim bas odma ;) ili ga kupim
i usput razmisljam da l d ase ebem i kako je ovo i kao je ono. ponekad i uaidm nesto po kuci i obcno mi je od toga bolje ali sve me nesto mrzi sada
 
Radnim danima ustajem u 6.20h. odmah obecam sebi da cu cim dodjem kuci leci da spavam...aha..Oteturam se do kuhinje, skuvam kafu, tusiranje, pijem kafu, sminkam se. U 7.20 vozac firme dolazi po mene ( ne zato sto sam faca, nego zivi u mom kraju), na poslu od 8-16h. Uglavnom odmah idem kuci, jedem, cekam "dadilju"(b92 - 17.30), telefoniram.Vidim se sa drugaricama, pijemo stotu kafu tog dana..uvece se vidim sa deckom ili smo sami ili odemo da se vidimo sa prijateljima.
O.OOh - stojim kao mentol ispred ormara i kao i uvek se pitam sta da sutra obucem...i nikada ne legnem pre oo.45h..
Vikendom (danas sam na poslu grrrrr) zimi spavam, spavam, spavam, a leti kao ustajem ranije (ne pre 11) i bezim napolje...
 
nisam zhena al mi dani lete tako gadno da prosto moram da napishem....mozhda nekog uteshim

ustajem u 6
poso
kafa1,2,3
vratjam s posla oko 2-3
sednem za komp
spavam
chujem se sa nekim
sednem za komp
odem malo negde
sednem za komp
spavam

i tako u beskraj....
 
da vidimo..ustajanje u pet..spremanje..budjenje duleta..izlazak iz kuce deset do sest..nosim ga do vrtica(jer jos spava)..trk na bus..posao..kafa prva forum..frka..kafa druga....forum.dupla frka...pola tri..trk po duleta..kuci..rucak....napolje..fuuuudballl..sedam..vracamos e kuci..vecera...kupanje..price...miiiiliiiion prica..e sad..ili krstarica..ili tv..ili spavanje :roll:
 
Queen_:
Onako, zanima me jedan prosečan dan iz ženske perspektive.

Kad ustajete, šta radite, koliko radite, kad se odmarate, hobiji itd. Jeste li zadovoljne svojim danom na kraju?

Ja evo nešto razmišljam kako sam zaludna na poslu, a to sačinjava trećinu jednog dana :shock: I tako svaki dan, užas! I još me dobro plaćaju za to :oops:
Ustajem u 05,30h, odbauljam do kupatila i nekako se spremim za posao koji počinje u 06,00h. Dođem sebi oko 08,00h i kao nešto radim. Ubijam dosadu tako što posjetim par internet stranica, pregledam poštu, opet odradim nešto na poslu i plako se spremam za kraj radnog vremena u 14,00h.
Odmorim malo poslije ručka, uzmem knjigu (pravo, ekonomija ili turizam) i kao po običaju zaspem.
Kada se probudim popijem kafu ili odem do kafića i popijem kafu, prošvrljam po prodavnicama i dođem kući oko 18,00h. Tada uradim ponešto po kući (operem sudove, usisam, pospremim sobu) pa se tuširam i opet idem vani. Nikada ne legnem prije 12,00h, obično to bude oko 01,00h ili 02,00h (zavisi od dešavanja u gradu) i opet se dobauljam do kreveta i spavam 300/h da bih se opet sutra u 05,00h "nasadila" na noge. :?
 
Betty:
Izuzev preranog ustajanja, ovo je savšren radni dan, Eva :D

Zašto u 6 počinješ da radiš? :shock: Šta radi u 6 am uopšte?
Radi moja firma! :? Pošto još nije privatizovana nego državna još uvijek radi po starom principu. Ako nas neko "evropski" kupi možda nam uvede i evropsko vrijeme.
Sve u svemu ne bi bilo loše kada bih našla vremena za učenje... :(
 
-Eva-:
Betty:
pa da, od 9 do 5 je ok - svi zbrišu u 3! :lol:
Srećno s prodajom! Ne dajte se Nemcima! :wink:
Eh, naši najveći kupci (naših proizvoda) i jesu iz Njemačke... :?
Ako ikada bude neko htio da kupi firmu biće to oni.
Ali, ko je još doživio da stranac investira u neku firmu :?

aaaaa....pa, ja! Samo - prvo ide reorganizacija, pa racionalizacija troškova, pa oni koji opstanu dobiju nove makine i tako...
 
Hellen:
Јао, како смара овај распуст: спавање до 10...па одлазак у продавницу, па пијење кафице поред компјутера...па као мало неко спремање, па кување ручка...па Крстарица...па мало читуцкање књиге или гледање неког филма...па мало лешкарење безвезе, па опет мало Форум...па опет неки филм, па се пребацим са фотеље на тросед...па се теееееглим....па опет за компјутер...Кад ће септембар? :?


Sve ovo u jednom danu??? :shock:
Imam utisak da zivis sama i da si posvecena SAMO SEBI!?
 
06.45 - budjenje
07.30 - vodim dete u vrtic
08.00 - 16.00 posao
16.15 - pokupim dete iz vrtica
pa sve do 19.00 su slobodne aktivnosti ( u zavisnosti od vremenskih uslova i obaveza u kuci )
19.00 - kupam dete
19.15 - ona vecera
20.00 - njeno povecerje ( uz pevanje ili citanje )
21.00 - 00.00 obavljam sve ono sto ne mogu dok sam sa cerkom ili nisam stigla ( kuvanje, pranje, peglanje... ili pogledam neki film, ako je sve ovo prethodno navedeno vec obavljeno ).

A slobodnim danima, uglavnom je sve isto, s tim sto se period slobodnih aktivnosti produzava za duplo i vise sati. :lol:
 
Ja se budim u 7, radim od 8-17h, posla imam svega 2 sata u toku radnog vremena. Švrljam po internetu od 10-12h, onda lančbrejk, pa internet ili čitanje knjige do 17h (ponekad se zalomi i posao, ali retko :lol: , svega četiri, pet puta godipnje). Odlazak kući, tuširanje, pa "slobodne aktivnosti"(mnogo mi smešan izraz :lol:) u šta spada šetnja i igranje sa sinom, obilazak prijatelja, gledanje po neke serije (Kućanice pod obavezno) i lalanje oko 23h. Selo baše ne nudi mnogo mogućnosti
 

Back
Top