PRAVO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sirenica

Zainteresovan član
Poruka
235
Da li neko moze da mi pomogne sa pravnim savetom!?
Nisam u finansijskoj situaciji da angazujem advokata, a imam problem oko ostavine. Naime, prica je sledeca:

Pokojna majka je ostavila iza sebe stampariju. Procenjena vrednost se deli na moju sestru, ocuha i mene. S obzirom da nisam bila u dobrim odnosima s njima, moja sestra se odrekla svog dela u njegovu korist, a ja sam se sporila na sudu s njim oko svog dela. U medjuvremenu je i on umro, a spor nije resen ( kome koliko pripada ). Njegovi naslednici su dva sina, od kojih je jedan vec godinama u Americi i njihov drzavljanin, a drugi je ziveo s njim. Cula sam da je sin sve masine i kola prodao i otisao kod brata u Ameriku.
Da li imam prava, i koga, da teretim za svoj deo mamine ostavine? Covek koji je kupio sve, posteno je platio ( jer nije mogao znati da je imovina pod sudskim sporom ), a ja ne mogu od njega da trazim svoj deo!? I kako da tuzim ocuhovog sina ( vec je u Americi, nemam pojma gde )!?
Zanima me, konkretno, kako nasa drzava ( pravosudje ) resava ovakve slucajeve?
I sta ja mogu i treba da uradim?

Molim sve koji imaju neko iskustvo ili znanje o pravima, da mi pomogne.
Hvala.
 
Postovanje,

Iz onoga sto ste napisali, cini mi se da niste kolegica pravnica. Ovako na 1. zvuk i koliko se secam sa ispita, mislim da uvek imate pravo na nuzni deo, ono sto vam pripada po zakonskom naslednom redu. Iz onoga sto ste rekli, cini se da spor veoma dugo traje. Razlog je mozda u sudu, jer se zna cesto desiti da oni to otegnu, pogotovo ako je 2. strana imala advokata (a on uvek pozna nekog od sudija).
Mislim da cu malo razmisliti jos o ovome i da cu Vam odgovoriti jos konkretnije.
Ukoliko ste kolegica-pravnica bit ce mi drago da se javite, jos ako ste i zaposleni i radite bas bi bilo zanimljivo razmenjivati iskustva.
Postovanje, ``iurist``.
 
hmm...moga je znati da li je ono što kupuje opterećno sudskim sporom ili ne - to se jednostavno proveri uz pomoć advokata. Možda da se s njim nekako tvoj advokat nagodi?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top