Stavros

Ukratko... nije lose... ja sam bio malo dalje od centra. plaza cista, lezaljke besplatne celog dana ako narucis jedno pice. nocni zivot osrednji(ipak je to malo mesto). ako imas dobro drustvo dobro ce ti i biti.

ps. cene su osrednje

pozdrav i lep provod!
 
ja dosao pre 5 dana iz stavrosa, super je za porodice, nema bas neki izbor mesta za nocni provod, relativno je malo mesto.
plaza je odlicna, za decu je kao smisljena, plitka, pesak, svako vece je ciste pa je ujutro kao po tepihu da gazis.
obavezno obidji asprovaltu, plazom ima 3-4 km do nje, gradic je po meni lepsi od stavrosa, ima jeftinih koznih jakni, patike su na rasprodaji i dzaba su, ali deru po kaficima na glavnoj dzadi(3 eura nes).
Ne znam da li ides svojim autom, ako ne ides obavezno iznajmi auto i provozajte se do mesta olimpija koje se nalazi nekih 20tak km prema atosu, tamo mozes da vidis(ako te tako nesto zanima) iskopine nekog grada gde je rodjen aristotel a ispod tih iskopina imas 3-4 divne plaze u malim uvalama, to je strava kako su lepe- beli pesak, izrazito cista providna voda, malo ljudi(uglavnom ko ima kola dolazi tu da se kupa).
Iznad stavrosa imas odlican restoran-vidikovac, odakle puca pogled na ceo grad, tu se uglavnom hrane grci, ima jedan konobar sto prica cisto srpski i jedan sto prica bugarski i veoma su ljubazni prema nama odavde( vidjao sam dosta suprotnih primera- ali u svakom zitu ima kukolja).
I OBAVEZAN je odlazak u water land u solunu, imas organizovano autobusom iz stavrosa za 28e po osobi ili uzmes auto i odete sami, ulaz je 12,5e, ali je stvarno ludnica od tobogana, bazena i ostalih sadrzaja( ja bas nisam uzivao u toboganu sa mojih 100kg i prevelikom inercijom, ipak su pravljeni za osobe od 70-80kg ili manje).
cene su malo jace nego kod nas, mleko i mlecni proizvodi su skupi, voda i voce i povrce su kao kod nas, na putu prema asprovalti imas jedan megamarket(lidl) gde su cene ok.Izmedju stavrosa i asporvalte ide bus( na njemu pise topiko) 1e je karta.
plaza je jako dugacka i imas jedan deo gde platani pokrivaju vodu pa prepodne prave hlad nad vodom, za decu je fantazija.
naslikao sam oko 300fotki, ako te zanima javi.....
pozdrav
 
Dule hvala ti mnogo na informacijama, bas si bio detaljan :-)
Bila bih ti zahvalna jos i vise ako bi mi se javio na mail, da te ja jos ispitam o nekim pojedinostima, a mogao bi i koju slicicu Stavrosa da mi posaljes ako nije problem :-)
ninica23@yahoo.com
pozdrav :-)
 
Danas sam uplatio aranzman za Stavros...185 evra smestaj sa prevozom...agencija Stella Maris,zanima me da li je neko bio tamo? Na slikama izgleda lepo,podseca na Paraliju samo je dosta manje...
 
brate srbine, ukratko, porodicno sasvim ok, provod za mladu publiku je jadan, ocena 4+.
bio sam prosle godine tamo, nije bilo lose, ali mislim da za par stotina evra vise ima mnogo boljih mesta za letovanje.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
U Stavrosu je plazha prilichno dobra,more je bilo odlichno kada sam ja bio,ali grad mi je izgledao nekako "zguzhvan".Sav je nekako nabacan na sve strane,gradilishta silna,itd...Paralija je lepsha chini mi se...ako volish takav tip letovalishta,jel si bio mozhda u Nei Poriju?
Meni se lichno najvishe svidja Hanioti,mesto je u neku ruku mirno,za porodichni odmor,a i veoma exkluzivno u neku ruku,ima dosta kafica,discoteka,grckih ribica(ne mislim na zhivotinje :D ) itd...to ti toplo preporuchujem za sledecu godinu...
 
Takodje,toplo ti preporuchujem Tasos.Naravno,samo ukoliko imash kola,ukoliko nemash,zaboravi.Do Tasosa se putuje trajektom 20tak minuta,trajekti su redovni i odlichni.Ostrvo je raj,ima svega,a mozhesh celo da ga obidjesh za jedan dan kolima.Ima veliki broj plazha,tako da mozhesh da idesh svakog dana na drugu.Ono shto me je najvishe odushevilo je njihova posluga u restoranima.Jel mi verujesh da dobijash besplatnu lubenicu chim naruchish neshto? :D
To je sve,naravno,ako imash kola.Bez kola prilichno si imobilan,a to tamo bash i nije pogodno :D
 
Imam kola,gledao sam ja ove godine za Thasos ali mi je nesto bio skup...za sledecu vec cu videti...Hanioti,Thasos,Nei Pori...ce najverovatnije biti uzi izbor. Hvala!
 
E nocio sam preko puta tih apartmana a devojke su nocile tamo u jednim od tih apartmana. Onako apartmani nisu losi ono solidni su. To ti je kao neka veca kuca hodnik koji naravno vodi do aapartmana i ono u njima krevet ili dva jedan veliki i jedan mali pa tu moze da spava troje i tako. To ti je mozda 20 do 25 metara ako en i manje od centra. Cak sta vise aj prelistacu slike pa ce ti javim i postavim neku.

I da koliko kosta ides li ... ?
 
Idemo sa decom, kazu da je bas ok za porodice sa klincima. Interesuje me mislite li da je mnogo dati 200e za trokrevetni apartman od 10. septembra? Unapred hvala
 
Pitam zato što agencije sve češće prave aranžmane na neki čudan broj dana 9 i 12 ?
To nikako nije mnogo - 20 eur dnevno za ceo apartman. Bez obzira što je septembar.
 
I ja ga preporucujem mesto je super porodicno,ali ima i gde da se izadje,tako da i mladje populacije mogu odlicno da se provedu meni i drugarici je bilo extra,extra.Preko dana more uvece prosetamo ima milion taverni (probajte giros kod Jorgosa na putu za plazu,lik je super nabada srpski,a giros je bozanstven),prodavnice suvenira,kafici,parkovi sa zezalicama za decu ma predivno,a oko 23 pravac CROSS diskoteka gde radi nas decko Marko kao izbacivac,sve sto vam nije jasno samo pitajte njega,ma u Stavrosu nema sanse da vam bude lose bilo da idete porodicno sa klincima ili sa drustvom sve vam super,obratite paznju na radno vreme marketa rade dvokratno,mi smo tako na pocetku ostale bez namirnica prvi dan.Na kraju setalista imate cafe piceriju gde je vlasnik opet nas decko Aleksa(ociti primer mesanja gena jednog srbina i grkinje).Ako hocete malo da proteglite noge predvece oko18 sati krenite put vidikovca imate jedno dva kilometra da pesacite ali kad se popnete necete zazaliti,od pogleda zastaje dah,popijete pice u finom lokalu pa se spustate dole,nezoboravan dozivljaj.O smestaju necu ni da pricam prezadovoljne smo bile smo u vili Hristos house sa bazenom,uzivancija kupatila sa kadama,studia prostrana.Blizu vam je Asprovalta mozete gradskim busom za deset minuta da stignete,a za sat ipo ste u Solunu.
Ne znam vise sta bih rekla u ovoj mojoj promociji Stavrosa,utisci koje nosim su predivni,jedina zamerka je sto ima malo vise pasa lutalica ali nisu opasni,isli su za nama uvek kad smo jele Jorgosov giros(namirisali i oni dobro).
Jedno je sigurno,definitivno niste pogresili sa izborom,a kada se vratite,nadam se da cete to i potvrditi,i preneti nam utiske o mestu i dali je sve jos uvek tako.
Lep provod,pozdrav!
 

Back
Top