nemogutje

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
...je da se romantika svela na gole stihove...kliknem na ovaj podforum...i sve shto zatichem su stihovi...i tako u nedogled....dajte ljudi....gde je kreativnost u tome?...lepi su stihovi i sve to....al pomalo monotono...a monotonija i nije bash romantika ne?...dajte neka isqstva...dajte neke priche...shta ste to uradili da u nekome probudite romantiq...dajte neki post koji vredi chitati...dajte bilo shta al da nisu samo beskrajni niz stihova
 
A nije ti monotono da čitaš na svim ostalim podforumima i temama, prozu, prozu, prozu, i to onu najbanalniju, najbukvalniju, najnemaštovitiju, naj u p* m* (omiljena srpska komparacija :P ), nego pljuješ jedino mesto gde ima malo lirike!?
Ko ovde redovno svraća, njemu očigledno nije monotono. Poštuj tuđ izbor, a ti vrti one stranice koje tebe zanimaju. :?
Odabranim knjigama mesto je na polici, a tebe izgleda, pročitana poglavlja prate u stopu. Ili ti njih.
 
OBASJANE RUKE

I najzad, svejedno jesmo li razumeli ili nismo
drvo koje nas dozivaše,
ako ono zna neku reč, i ako mi znamo neku reč
koja je jedina ostala visoka
u toj poplavi, jedina pošteđena u zlu svakidašnjem.
Vetar će štititi drvo, a drvo sačuvati reč
da nam je preda jednoga dana, da nam je vrati
čistu i visoku zauvek.

Vesna Parun
 

Zainteresovana,ne razumem zašto se trudiš da im ukazuješ na vrednosti poezije.
To se uči u školi,a oni koji su bežali sa časova i nisu o njoj gotovo ništa naučili,nikada i neće.
Uostalom,lepo si im rekla.Ko voli neka čita,a ko ne voli neka fura dalje.
Bože mili,ne mogu da razumem osobe koje u poeziji vide samo poeziju i ništa više.Ljudi shvatite vec jednom da ljubavna poezija u sebi bosi vrstu romantike koja se ni na jedan drugi način ne da reći i opisati.
 
JAGGE®™:

Zainteresovana,ne razumem zašto se trudiš da im ukazuješ na vrednosti poezije.
To se uči u školi,a oni koji su bežali sa časova i nisu o njoj gotovo ništa naučili,nikada i neće.
Mora da si i ti bežao s nekih časova kad ti nije jasno zašto se ona trudi :lol:
JAGGE®™:
Uostalom,lepo si im rekla.Ko voli neka čita,a ko ne voli neka fura dalje.
ŠTO SE I NA TEBE ODNOSI U VEZI S OVOM TEMOM.
JAGGE®™:
čuda velikoga :shock:
JAGGE®™:
ne mogu da razumem osobe koje u poeziji vide samo poeziju i ništa više.Ljudi shvatite vec jednom da ljubavna poezija u sebi bosi vrstu romantike koja se ni na jedan drugi način ne da reći i opisati.
Shvati i ti da ne postoji samo ljubavna poezija i da pored pisanja pesama postoje i druge vrste umetnosti :wink:

@Zainteresovana
Slažem se s tobom da PRAVA poezija zahteva i podrazumeva MNOGO KREATIVNOSTI.
 
zainteresovana:
A nije ti monotono da čitaš na svim ostalim podforumima i temama, prozu, prozu, prozu, i to onu najbanalniju, najbukvalniju, najnemaštovitiju, naj u p* m* (omiljena srpska komparacija :P ), nego pljuješ jedino mesto gde ima malo lirike!?

Tako je mala, ne daj ti nasu romantiku! :)
 

Amebo,kao prvo sa časova nisam bežao i ne vidim zašto je u tvom poimanju moja rečenica "Zainteresovana,ne razumem zašto se trudiš da im ukazuješ na vrednosti poezije.
To se uči u školi,a oni koji su bežali sa časova i nisu o njoj gotovo ništa naučili,nikada i neće." postala povezana u bilo kojoj vezi sa tim djackim nestaslucima?!
Devojci,koja za razliku od tebe ima mnogo zrelije shvatanje,samo sam postavio uzgredno pitanje,jer verujem da je i sama svesna da je njen trud da vam ukaže na nešto vredno,apsolutno nepotreban.
Kao drugo,nigde nisam napomenuo da postoji samo ljubavna poezija.Jesam pričao o njoj,ali nisam rekao da je ona jedini "žanr" u poeziji.
Ti devojko očigledno sve pogrešno shvataš.
Uzalud postiraš moje rečenice,izlažeš ih u tezama i o svakoj ponaosob komentarišeš,a ni sama ih ne razumeš.
Sve što si napisala nema baš nikakve veze sa onim što sam u svom komentaru zeleo da kažem.
Verujem da je taj komentar,za razliku od tebe, razumela devojka kojoj sam ga i uputio.
I treće,da ne zaboravim.Misliš li da bi bilo lepše da na ovom forumu pišemo o vašarima,ringišpilima,lizalicama?Znam da mi nećeš poverovati,ali i u svemu tome ima romantike i na kraju krajeva o tome se može pisati na način koji je mnogo svojstveniji tebi od ovoga zbog koga se ti i Antuntun bunite.
Zamisli samo,molim te kako bi ovaj forum izgledao,kada bi bio kreiran po tvojim kriterijumima i zapitaj se,ali bez emocija,kao osoba koja na sve gleda onako sa strane,potpuno nezainteresovana i u kojoj ni jedna od ovih rečenica ne budi ni bol,kao ni sreću,da li bi sve ovo imalo ikakvog smisla i na šta bi se svodila ta vaša romantika?
 

Komšinice,ako te tako smem nazvati,a mislim da smem,jer sam jedno vreme živeo u Sr.Kamenici i pohađao gimnaziju i Sr.Karlovcima,tako da sam svakodnevno u najmanje par navrata prolazio Petrovaradinom.
Ne,ne palim se,samo mi jednostavno nije shvatljiva ona tvoja analiza mog komentara.
Naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje,svako ima pravo da ga iznese i da se bori za njega,ali i u tome postoje neka moralna ograničenja.No,pošto sam tek po objavljenoj replici uvideo odakle si,ne bih da sa tobom "ratujem",jer me za mesto u kom živiš vežu neke lepe i nadasve veoma drage uspomene.
Pozdrav tebi i čitavom Petrovaradinu. :wink:
 
Hahahahaha, da mi je neko pricao da ce dovde doci sva ova prica, rekla bih mu: "Ala laaaazeees!"

Hahahaha...

Pa, gde si kolega :wink:

Ja sam takodje zavrsila Karlovacku gimnaziju 8)

Pozdrav, ma gde bio :wink:
 
chek da iskopam neq pesmu na temu djachkih dana....al da bude prava....sad delujem ko losh a?....ma samo mi se ne svidja shto ima 200 tema a na svakoj copy-paste stihovi....mogutje da ima i nekih autorskih dela...al u ovom moru rechi....mrzi me da kopam i trazhim....a mrzi me i da chitam tolko poezije...lepo je to...al zamisli da ti neko chita po ceo dan poeziju....prestalo bi da bude romantichno posle 2 dana...kroz 5 bi ga poslao doktoru
 
Trenuci Cudesni, veliki, Borhes

Kad bih mogao ponovo proživjeti svoj život
Pokušao bih učiniti što više pogrešaka.
Ne bih toliko nastojao biti savršen, bio bih opušteniji.
Bio bih gluplji nego što sam bio,
U stvari, jako bih malo stvari uzimao ozbiljno.
Bio bih manje čistunac, više bih riskirao,
Više putovao, gledao više zalazaka sunca,
Penjao se na više vrhova, preplivao više rijeka,
Išao na više mjesta na kojima nikad nisam bio,
Jeo više sladoleda, a manje mahuna,
Imao više stvarnih problema, a manje izmišljenih.

Ja sam bio jedan od onih ljudi koji su živjeli razborito i
Promišljeno svaki trenutak svoga života.
Naravno da sam imao trenutaka radosti.
Ali kada bih se mogao vratiti unatrag,
Pokušao bih uvijek imati lijepe trenutke,
Jer se jedino od toga sastoji život, od trenutaka.
Kada bih se mogao vratiti unatrag, borio bih se
Da nikada ne izgubim "sada".

Ja sam bio jedan od onih koji nikada nisu nikuda išli
Bez termometra, termofora,
Kišobrana i padobrana.
Kada bih mogao ponovo živjeti, putovao bih manje opterećen.
Kada bih mogao ponovo živjeti, počeo bih hodati bos
Početkom proljeća i nastavio tako do kasno u jesen.
Provozao bih se više puta u kočijama, promatrao više svitanja,
Igrao se sa više djece...

Da imam ponovo život pred sobom.
Ali, već vidite, imam 85 godina i znam da umirem.
 
@Kučko, baš si prava...! 8)

@ATTN, pa ti se buniš protiv pesmica, što bi sad kopao za njima? Nego duni ti malo tu prašinu koju spominješ, pa otkuckaj malo proze, makar to bilo i copy/paste, pravićemo se da ne znamo. 8)
 
Kisha je padala
I zemlja se tresla
Vetar fijukao
Senke treperile

Munje sevale
Senke govorile
Psi zavijali
Vrane preletale

I svi su pobegli
U rupe se sakrili
Nikog nema
Svud vlada tishina

A ja sam stajao
I chekao na tebe


evo josh jedne teme u koju beskrajno mozhemo lepiti stihove.....

end of story
 

Okreni se dok još nije kasno


Pričala si da se meni diviš,
da kraj mene pleteš svog života mrežu,
da sa srugim kao da ne živiš,
jer jedino deca za njega te vežu.
Robinja si i sluga sudbine,
koja nikad trun milosti nema,
da ti sa njim sve umire i gine,
da si sa mnom samo prava žena.

Verovao sam svakoj tvojoj reči
i voleo ko ni jednu drugu,
traasirao put ka pravoj sreći,
sve činio da ti smanjim tugu.
Mislio sam dosta ti je svađe,
reke suza što se licem sliva,
trudio se da u meni nađeš
sto od tebe zla sudbina skriva.

Prevarih se,padoh na te suze,
na te reči bolom izrečene,
sve što dadoh bez savesti uze
i bez žala ti napusti mene.
Znam da sada novu žrtvu tražiš,
da doživiš iskušenja ista,
bol u braku behu samo laži,
ti si samo slepi egoista.

I na kraju još ti želim reći,
to što radiš večnog sjaja nema,
nije sreća samo dah u sreći,
u pravu si,nisi srećna žena.
To lutanje od jednog do drugog,
ko pijanac od stola do stola
i praćenje tog puta suludog,
to je gore od najjačeg bola.

Imaš ćerke koje su još male,
znaj u majci oličenje vide,
možda ti se sad dive i hvale,
a sutra će tebe da se stide.
Budi srećna ako tako bude,
kad odrastu prepoznaće sebe,
bolje da te preziru i sude,
no u svemu da liče na tebe.

Okreni se dok još nije kasno,
lupi glavom o najbliži zid,
možda će ti tad postati jasno
da od svega zaslužuješ stid.
Probudi se,stvarnosti se seti
i napusti te puteve sive,
svim se srcem toj deci posveti,
da se sutra barem njima dive.

Z.Jović

Antuntun,ovo nije kopy-paste i ova pesma poseduje registrovano autorsko pravo.
Namerno sam je objavio na ovom forumu,kako bih te u mnogo čemu demantovao.

Amebo,zašto bih te lagao.Zaista smo kolege,bez obzira što smo istu gimnaziju pohađali u različitim periodima.
 
Poznajs li me?

Osvrnuh se,pogledah je i rekoh:
Ne mogu vezati ni jedno ime za tvoje lice

Ona odgovori:
Ja sam prva velika tuga tvoje mladosti.

Njene su oci blistale kao rosno jutro.

Pocutah trenutk a zaim zapitah:
Jesi li iscrpla sav teret suza?

Osmehnu se i ne odgovori.Razumeh da je njen plac imao vremena da nauci govor smeha.

Nekada,prosaputala je ona,govrio si da ces uvek voleti svoju tugu.

Zbunjen rekoh:
Istina je,ali prosle su godine i dosao je zaborav.

I uzimajuci njenu ruku u svoju dodadoh:
I ti si se promenila,nekadasnji bol postao je vrlina.
 

Hahahahaha, da mi je neko pricao da ce dovde doci sva ova prica, rekla bih mu: "Ala laaaazeees!"

Hahahaha...

Amebo,ovo su tvoje reči.
Ili je tvoj izraz za ma moje poimanje pograšno shvatljiv,ili ja imam pogrešno mišljenje i tumačenje tuđih izraza.
U svakom slučaju,ova tvoja rečenica se može na različite načine tumačiti,tako da i tebi kao takva ostavlja mogućnost da kažeš kako ne mislimo isto.
I znaj da nikada ne citiram nešto što nije rečeno.Uostalom i da hoću,tako nešto je ipak nemoguće.
 
Očigledno ne razumeš frazu "da mi je neko (ranije) rekao..., rekao bih mu ala lažeš/ja bih ga pljunuo posred lica".

To je bio izraz moje začuđenosti. Jednostavno, nisam očekivala takav razvoj "situacije".

Ne vidim razlog zašto ne bih verovala u tvoj iskaz da si pohađao istu gimnaziju kao i ja jer ti nisi znao da sam je i ja završila sve dok to nisam i napisala.

Jesam li sad dovoljno nacrtala?

Koje si godine završio gimnaziju?
 

Back
Top