Crtez

ender

Primećen član
Poruka
628
Bas me zanima koji tip crteza volite, a koji ne. I imate li nekog omiljenog crtaca?
Ja licno sam obozavao Marvelove stripove, gde je slika veoma jasna i veoma lepa (ubedljivo najbolji je prikaz Lokijevog pakla u srebrnom letacu, mislim da sam to procitao pre 10 godina i jos mi je ostalo u secanju) :twisted:
 
Da i zaboravio sam da kazem da ne gotivim bas undergraund radove, prevashodno zbog previse tusa, i veoma mracne atmosfere zbog koje mi likovi izgledaju ko "snorkijevci"
 
ender:
Bas me zanima koji tip crteza volite, a koji ne. I imate li nekog omiljenog crtaca?
Ja licno sam obozavao Marvelove stripove, gde je slika veoma jasna i veoma lepa (ubedljivo najbolji je prikaz Lokijevog pakla u srebrnom letacu, mislim da sam to procitao pre 10 godina i jos mi je ostalo u secanju) :twisted:

pa sto sarenije to bolje... :lol:
ne volim mnogo tamne stripove.
sto se tice crtaca retko kada pogledam ko je crtao odredjeni strip...

ali eto svidja mi se BLUBERI...
 
Ja volim blago stilizovani realizam, sa jakim kontrastima, izraženim odnosom crno-belo. I volim kada se oseti potez nečije ruke, ne volim savršeno glatke i čiste linije.
Npr, Miler u Sin City-ju, Žeželj, Prat u nekoj srednjoj fazi dok je crtao Kelte, Munjoz (koji nije savršen ali mi je ipak drag), Riso (jedan od najvećih majstora), Bernet u ranijim epizodama Torpeda (kasnije je previše stilizovao za moj ukus), Kordej u svojim mračnijim radovima, Lavrič (Crveni Alarm i Nova Vremena), Minjola, Tardi itd.
 
Od ostalih autora koji se ne uklapaju u moje uobičajene afinitete, a ipak volim njihov crtež, tu su Rosinski, Loazel, Serpieri, Macučeli, Skuiten, Saudeli, Manara, Đardino, Stelfriz, Žijon, Herman (samo u Džeremaji i Tornjevima), Haime Hernandez, Hoze Ortiz, Azpiri, Džim Holdavej, Nikola Mari, Rene Štern, Vilijam Vans... Zamalo da zaboravim argentinsku ekipu - Alberto i Enrike Breča, Altuna, Huan Himenez... Od komercijalnih Amera, Majkl Tarner...
Pih, nabrojao sam pola svetskih crtača :lol:
 

Back
Top