Kradja pesama na svetskoj muzickoj sceni

Midnight expres

Zainteresovan član
Poruka
215
E, kada sam malopre uvideo da je 'diva' rnbja Beyonce ukrala pesmu mojoj DISCO drugarici Donni Summer, a da to nigde nije navela na omotu CDa, razocarao sam se u doticnu (ali nisam se nesto ni ocarao). Pesma se u originalu zove "I love to love You baby", snimljena je 1976. godine. Vasa 'sokantna' otkrica kradja pesama... a da nije sa onog sajta gde su navedene sve pesme koje su ikada obradjene, a da nije spomenuto ime autora originalne verzije...
 
Zar mislis da takvih primera nema jos mnogo, mnogo... Da li ej Karleusa na jednom od svojih albuma napisala da je pozajmila stvar od Fejtlesa... Nije to nista novo, to je nesto sto postoji a moze dobro i da se naplati kao povreda autorskih prava, ili kradja intelektualne svoine (kako to jos umeju da kazu).
 
Mislim da je ipak,najveca sramota u istoriji svetske muzike UNPLUGGED INDIRE RADIC !!! DANIMA SAM BIO U SOKU !!!posle toliko legendi,jedna glupava,matora osusena kokoska da sebi za pravo da ona snimi svoj unplugged...i naravno otpeva ga uz plejbek... na sceni poredjano pet akusticnih gitara,a naravno sem harmonike i sintisajzera se nista ne cuje.... AAA MAMU JOJ * !!! POLUDIM KAD SE TOGA SETIM !!!
 
.pissbottleman:
Mislim da je ipak,najveca sramota u istoriji svetske muzike UNPLUGGED INDIRE RADIC !!! DANIMA SAM BIO U SOKU !!!posle toliko legendi,jedna glupava,matora osusena kokoska da sebi za pravo da ona snimi svoj unplugged...i naravno otpeva ga uz plejbek... na sceni poredjano pet akusticnih gitara,a naravno sem harmonike i sintisajzera se nista ne cuje.... AAA MAMU JOJ * !!! POLUDIM KAD SE TOGA SETIM !!!

Pazi, mozda se to tebi ne dopada, ali ti momci su odlicno svirali. Ja nju ne volim, ipak taj UNPLUGGED sam odgledao gotovo ceo. Bilo je tu odlicnih improvizacija od strane tih muzicara. Dobro, mozda kombinacija i nije najbolja ali to svakako ne umanjuje kvalitet tih momaka.
I jos nesto, to nisu bili semplovi, tj. klavijature kao sto si napisao, vec prava unplugged svirka. Svi imaju pravo na takvu svirku, svidelo se to nekome ili ne, to definitivno nije namenjeno samo nirvani, Claptonu, Alice In Chains, Perearl Jamu.... ili nekim drugim izvodjacima sa tog kontinenta... :wink:
 
nikodim:
.pissbottleman:
Mislim da je ipak,najveca sramota u istoriji svetske muzike UNPLUGGED INDIRE RADIC !!! DANIMA SAM BIO U SOKU !!!posle toliko legendi,jedna glupava,matora osusena kokoska da sebi za pravo da ona snimi svoj unplugged...i naravno otpeva ga uz plejbek... na sceni poredjano pet akusticnih gitara,a naravno sem harmonike i sintisajzera se nista ne cuje.... AAA MAMU JOJ * !!! POLUDIM KAD SE TOGA SETIM !!!

Pazi, mozda se to tebi ne dopada, ali ti momci su odlicno svirali. Ja nju ne volim, ipak taj UNPLUGGED sam odgledao gotovo ceo. Bilo je tu odlicnih improvizacija od strane tih muzicara. Dobro, mozda kombinacija i nije najbolja ali to svakako ne umanjuje kvalitet tih momaka.
I jos nesto, to nisu bili semplovi, tj. klavijature kao sto si napisao, vec prava unplugged svirka. Svi imaju pravo na takvu svirku, svidelo se to nekome ili ne, to definitivno nije namenjeno samo nirvani, Claptonu, Alice In Chains, Perearl Jamu.... ili nekim drugim izvodjacima sa tog kontinenta... :wink:


:shock: :shock: :shock: Gledao si unplugged indire radic!!??
Ma da je sam Hendrix ustao iz groba da svira opet to je prokleta indira radic!!!EEEJJ !!!
Pa,ako su dobri muzicari neka naprave ovako svirku,a ne...majku im prodanu...sve za pare...
I ne,nemaju svi pravo na takvu svirku.To mora da se zasluzi.Pogotovo ne indira radic.
Ej,razumem ja tebe(iako cesto reagujem previse burno)...ali...ma znas...

P.S.Da li si ti ikada napisao pravilno Pearl Jam?
Uvek nek improvizacije...
 
Sad cemo da provalimo Britney:

I Love Rock & Roll originally by Arrows
The cover version of this song appears on the Britney Spears album TMF Hitzone 20.
See this song at MusicBrainz.

--------------------------------------------------------------------------------

The original version of this song appears on the Arrows album Super 70s (disc 1).

--------------------------------------------------------------------------------

The Beat Goes On originally by Sonny & Cher
The cover version of this song appears on the Britney Spears album ...Baby One More Time.


--------------------------------------------------------------------------------

The original version of this song appears on the Sonny & Cher album The Very Best of Cher.
--------------------------------------------------------------------------------

(I Can't Get No) Satisfaction originally by The Rolling Stones
The cover version of this song appears on the Britney Spears album Oops!...I Did It Again.


--------------------------------------------------------------------------------

The original version of this song appears on the The Rolling Stones album Live Licks (Disc 1).


--------------------------------------------------------------------------------

My Prerogative originally by Bobby Brown
 
.pissbottleman:
:shock: :shock: :shock: Gledao si unplugged indire radic!!??
Ma da je sam Hendrix ustao iz groba da svira opet to je prokleta indira radic!!!EEEJJ !!!
Pa,ako su dobri muzicari neka naprave ovako svirku,a ne...majku im prodanu...sve za pare...
I ne,nemaju svi pravo na takvu svirku.To mora da se zasluzi.Pogotovo ne indira radic.
Ej,razumem ja tebe(iako cesto reagujem previse burno)...ali...ma znas...

P.S.Da li si ti ikada napisao pravilno Pearl Jam?
Uvek nek improvizacije...

Da gledao sam taj unplugged... Mislim da si prilicno povrsan, ti momci moraju od necega da se izdrzavaju, tj. potreban im je novac isto kao i svima. Dakle, to je bila svirka na kojoj su oni odradili posao i uzeli novac. A taj san o muzicki cistim osobama je prazna prica, potpuno neosnovana i smesna. Ako su muzicari ne znaci da ce kod kuce svirati nesto sto se tebi dopada da bi ih ti cenio, a pritom nositi dzakove kako bi preziveli, to je smesno. Oni rade to sto rade, isto kao i na zapadu... a to sto se tebi ne dopada vise je tvoj nego njihov problem. :wink:

A sto se Pearl Jam-a tice... nisam ni obracao paznju na to, samo sam napisao i ostavio post bez daljeg citanja, ali hvala na ispravci.

.pissbottleman:

.pissbottleman:
Uvek nek improvizacije...

A ovo je Srpski jezik, moj veliki ucitelju, da zlo bude vece mozda ti je to i maternji jezik. :roll:
 
.pissbottleman:
m"
.pissbottleman:

.pissbottleman:
Uvek nek improvizacije...

A ovo je Srpski jezik, moj veliki ucitelju, da zlo bude vece mozda ti je to i maternji jezik. :roll:[/quote:d8b522e1d8]

1.Namerno joj nisam pisao ime velikim slovima.
2.Sta,zaboravio sam jedno slovo?

3. srpski jezik -malim slovom. Ja nisam tvoj veliki ucitelj.Da,to mi je maternji jezik,ako vec hoces da znas, za 12 godina skolovanja,uvek sam imao 5 , a i na prijemnom za prava svih 30 bodova...
 
.pissbottleman:
Razumem ja to da oni moraju od necega da zive(svi se nekako snalazimo),i ne nerviraju me toliko oni,koliko sto je situacija takva...

Nemoj to da te nervira, situacija je takva i to se nikada nece promeniti. Da budem iskren i meni je to nekada smetalo ali sam shvatio da to mora da bude tako. Naravno, to nikako ne umanjuje njihov kvalitet niti Indiri daje makad i jedan delic njihovog znanja i majstorije, ona ce uvek biti promukla "baka" koja zeli da peva.

A sto se "pisanija" tice, svi gresimo, valjda je to jasno. :wink:
 
Cekaj, pricate samo o potpisanim kradjama ili mogu i one druge? U repu se to itekako radi, samo sto to zovu semplovanje ili kako vec, i dobro zarade na tome. Eminem uzme Aerosmitovu Dream on, Coolio Stivija Vondera u Gangsta's Paradise, onaj Vanilla Ice Queen u Ice, Ice, Baby,....da, i Ja Rule je maznuo podlogu od grupe Toto (Africa) za jednu stvar...koliko hoces.

E, da, uvek pricaju za I love r'n'r da ju je Britni uzela od Joan Jett, a jadni Arrowsi...?

Koju je to pesmu od Queena obradio Keba? :D
 
.pissbottleman:
1.Namerno joj nisam pisao ime velikim slovima.
2.Sta,zaboravio sam jedno slovo?

3. srpski jezik -malim slovom. Ja nisam tvoj veliki ucitelj.Da,to mi je maternji jezik,ako vec hoces da znas, za 12 godina skolovanja,uvek sam imao 5 , a i na prijemnom za prava svih 30 bodova...

Sve to nije bitno i nije deo ove teme, tako bi mogli do sutra... Ne znam da li postoji tema o pismenosti ili neka slicna negde na ovom forumu, ali ako zelis pomocicu ti oko pisanja iste, onoliko koliko umem i znam. :wink:
 
nikodim:
.pissbottleman:
1.Namerno joj nisam pisao ime velikim slovima.
2.Sta,zaboravio sam jedno slovo?

3. srpski jezik -malim slovom. Ja nisam tvoj veliki ucitelj.Da,to mi je maternji jezik,ako vec hoces da znas, za 12 godina skolovanja,uvek sam imao 5 , a i na prijemnom za prava svih 30 bodova...

Sve to nije bitno i nije deo ove teme, tako bi mogli do sutra... Ne znam da li postoji tema o pismenosti ili neka slicna negde na ovom forumu, ali ako zelis pomocicu ti oko pisanja iste, onoliko koliko umem i znam. :wink:

Ahm, kaze se mogli bismo i pise se pomoci cu! :D :roll: :oops:
 

Back
Top