Zašto muškarci zaziru od plesa ?

Niña morenita

Početnik
Poruka
30
Posto se bavim plesom, pa iz rodjenog iskustva mogu da posvedocim da dobar plesac osrednjeg izgleda kod zena moze da napravi vece cudo nego Brad Pitt koji ne zna da plese, interesuje me zasto vi savremeni muskarci toliko zazirete od plesa?... Nema lepseg i eroticnijeg nacina da nekom pokazes sta osecas... :wink:
 
Ovako je u nekom filmu (ili bejaše neka knjiga, ne sećam se) savetovao otac sina: "Muškarac koji drži do sebe i svog imidža, nikad, ali nikad nikad nikad, ni pod kojim uslovima, ni po koju cenu ne pleše.

Sve je to lepo, i Džontra Kontra, i muževan Grk koji igra sam uz sirtaki, i Al Paćino kad igra tango (stvarno do jaja !) i neznamnija neki latino igrač.

Ali ja - ne. Bemliga nisam ni Al, ni Džontra, ni Grk, pa onda k'o velim, bolje mi je da se držim šanka (ili stolice, svejedno) i da izdaleka uživam u igri onih koji to umeju. Verujem da ovako razmišlja oko 95% muškaraca. A uz to, poneki ples ume da bude i pomalo pederast. Ples često traži gracioznost, eleganciju, okretnost, što muškarcima ume da bude strano.
 
Milojko Vasic:
Ovako je u nekom filmu (ili bejaše neka knjiga, ne sećam se) savetovao otac sina: "Muškarac koji drži do sebe i svog imidža, nikad, ali nikad nikad nikad, ni pod kojim uslovima, ni po koju cenu ne pleše.

Sve je to lepo, i Džontra Kontra, i muževan Grk koji igra sam uz sirtaki, i Al Paćino kad igra tango (stvarno do jaja !) i neznamnija neki latino igrač.

Ali ja - ne. Bemliga nisam ni Al, ni Džontra, ni Grk, pa onda k'o velim, bolje mi je da se držim šanka (ili stolice, svejedno) i da izdaleka uživam u igri onih koji to umeju. Verujem da ovako razmišlja oko 95% muškaraca. A uz to, poneki ples ume da bude i pomalo pederast. Ples često traži gracioznost, eleganciju, okretnost, što muškarcima ume da bude strano.

Nazalost, moj muz podpisuje sve ovo. :(
A ja bih tako htela da igram tango s nekim. :lol:
 
Bio je neki film u kojem devojka zove muškarca da igraju i on odgovara 'Ja sam tip Hemfrija Bogarta. Zamisli Bogarta koji pleše'.

Betty, u pravu si, i meni su krajnje smešni ti likovi. Postoji 1% muškaraca koji su dovoljno slobodni da igraju i kojima to dobro stoji. Ostali su smehotres. Ali mislim da N.M. nije mislila na tu vrstu igre...


Niña morenita, imaš da preporučiš neku dobru školu. Ja se godinama ubedjujem da treba da krenem u neku, fali mi podsticaj :)
 
Niña morenita:
Posto se bavim plesom, pa iz rodjenog iskustva mogu da posvedocim da dobar plesac osrednjeg izgleda kod zena moze da napravi vece cudo nego Brad Pitt koji ne zna da plese, interesuje me zasto vi savremeni muskarci toliko zazirete od plesa?... Nema lepseg i eroticnijeg nacina da nekom pokazes sta osecas... :wink:

A inache, sve zene su extra plesachi i rade to intenzivno svaki dan. :roll:
 
Aphroditi:
Milojko Vasic:
Ovako je u nekom filmu (ili bejaše neka knjiga, ne sećam se) savetovao otac sina: "Muškarac koji drži do sebe i svog imidža, nikad, ali nikad nikad nikad, ni pod kojim uslovima, ni po koju cenu ne pleše.

Sve je to lepo, i Džontra Kontra, i muževan Grk koji igra sam uz sirtaki, i Al Paćino kad igra tango (stvarno do jaja !) i neznamnija neki latino igrač.

Ali ja - ne. Bemliga nisam ni Al, ni Džontra, ni Grk, pa onda k'o velim, bolje mi je da se držim šanka (ili stolice, svejedno) i da izdaleka uživam u igri onih koji to umeju. Verujem da ovako razmišlja oko 95% muškaraca. A uz to, poneki ples ume da bude i pomalo pederast. Ples često traži gracioznost, eleganciju, okretnost, što muškarcima ume da bude strano.

Nazalost, moj muz podpisuje sve ovo. :(
A ja bih tako htela da igram tango s nekim. :lol:
"Lezeci tango"? Probaj to da mu predlozis.
 
Niña morenita:
Posto se bavim plesom, pa iz rodjenog iskustva mogu da posvedocim da dobar plesac osrednjeg izgleda kod zena moze da napravi vece cudo nego Brad Pitt koji ne zna da plese, interesuje me zasto vi savremeni muskarci toliko zazirete od plesa?... Nema lepseg i eroticnijeg nacina da nekom pokazes sta osecas... :wink:

Pretpostavljam da su ovo dva najcesca razloga:
1.Unutrasnja blokada tipa "ja sam macho, nije to za mene".
2.Nedostatak sluha i osecaja za ritam.
 
Niña morenita:
Posto se bavim plesom, pa iz rodjenog iskustva mogu da posvedocim da dobar plesac osrednjeg izgleda kod zena moze da napravi vece cudo nego Brad Pitt koji ne zna da plese, interesuje me zasto vi savremeni muskarci toliko zazirete od plesa?... Nema lepseg i eroticnijeg nacina da nekom pokazes sta osecas... :wink:

Одлично запажање Ниња (надам се да сам погодио име).

Стварно делује супер кад мушкарац зна да плеше (уз услов да је мужеван...а не неки пешкирић). Само...да би знао...мораш много да вежбаш, а да би вежбао...мораш то да волиш. А ја то не волим...иако ми стварно делује супер кад видим тако нешто. Наравно...то не значи да не волим да ђускам онако опуштено или да плешем једноставно уз неку романтичну песму са девојком, али за нешто компликованије...ебг.

А понекад ми стварно делује смешно кад видим неке мушкарце како играју...као кад нпр. видиш девојку како шутира на кош...да пукнеш од смеха. Једноставно смо у основи предодређени за различите ствари.
 

Back
Top