Deca i privremene tetovaze

nactu

Primećen član
Poruka
956
Vec danima posmatram decu koja se za male pare iscrtavaju kanom(ili vec cim) prekrivajuci telo privremenim tetovazama.Moj sin (12.god.)je takodje izrazio zelju za privr.tetovazom,ali sam ja to odbila s obrazlozenjem da nije higijenski i da moze biti opasno.
Interesuje me da li vi imate neka slicna iskustva i kako reagujete na njih.
Da li su privremene tetovaze stvarno bezopasne ili i one mogu imati nekih negativnih posledica.Posto mi je ova materija potpuno nepoznata,molim vas podelite vasa misljenja i saznanja sa mnom.Unapred hvala...
 
Mi smo se bili svi izlepili... :D
Leto je idealno vreme da se deci a i nama dozvoli da budemo opusteniji, malo sasaviji, slobodniji. Dete izivi neku potrebu, i to sasvim bezazlenu, i zadovoljno se vrati u skolske i druge okvire.
 
jedna moja drugarica je to "lepo" resila: kad je cerka (16 god.) dosla sa tom zeljom, ona joj je rekla - koju pevacicu si volela pre par godina? dete rece - (npr.) britney. mama kaze: a jel'da da je sada totalno OUT? mala kaze - ma daaaa, trulo :). a mama: a sta mislis da si onda tetovirala njenu sliku? i zamisli sta ce biti sa OVOM koju sada istetoviras...? za par godina? za 20 godina? za....50? :D

ju, kojom brzinom je odustala....
 
kana nije opasna i skida se za 3 nedelje!
to je isto kao da je crtano flomasterom.
ja sam to uradila,i razocarala sam se neistrajnošću :wink:
mislim da to nije strašno...strašne su stalne tetovaže,jer i odrasli se predomisle a kamoli deca :?
 
Nisam baš u toku sa tetovažama, moje to više ne zanima, pa me interesuje zar ne postoje one sličice u kesicama na kiosku za 'privremenu tetovažu'? One se speru za par dana, niko nikad nije imao neku infekciju od njih, a letnji raspust je pravo vreme za malo ludosti... :P
 
Ma zvake su ok,tu nema problema ,ja pricam o onim privremenim tetovazama koje mozete uraditi svuda po gradu ili na moru.Ne znam kako se zovu,ali to je ona varijanta kada neki lik na sred ulice izvadi katalog sa tetovazama vi izaberete,a on(ona)nekim perom ili vec cim, kanom iscrtava izabranu tetovazu
po kozi.klinci se tetoviraju ko ludi gde god stignu,a ja nisam primetila da crtaci necim peru pribor posle svake musterije,pa me iz tog razloga interesuje da li postoji mogucnost neke infekcije...
 
Mogucnost infekcije je ista koliko i obicno rukovanje s nekim, jer nije dubinska tetovaza u pitanju, vec samo povrsinska, kao da se mazete flomasterom. Postoje shabloni koji se naslone na kozu i prakticno kao sa indigom preslika konture, a onda ispunjava bojom ( kana ili sta vec )...
 

Back
Top