ODSUSTVO UKUSA I STILA

pa danas je mnogo gora ponuda po radnjama nego pre .. aj 15 godina!! nemas bre normalne stvari da kupis!! pa imam neke stvari od mame pre 20 godina, kad obucem svi kazu da je lepo a to se josh nije iscepalo ja imam najbolju mamu.
ne ynam ja ni ne idem po radnjama ali imam utisak da nema ni obicnih radnji ni stvari
 
NatasaNatasa:
Jutros sam videla jednu devojku i ostala zaprepašćena njenim stilom oblačenja, te me je ona inspirisala i podsetila da otvorim jedan Topić o odsustvu ukusa i stila kada je izgled u pitanju. Dakle njena kombinacija je izgledala ovako: Tamne farmerke sa izbledelim detaljima na butinama, crno-beli gornji deo trenerke, roze (plastične) japanke i tašna elegantna svetlo plava sa sve zlatnim nitnama i alkama. Kosa blajhano plava, iskrzala i neočešljana.

Nažalost, ovakve ''ispade'' srećem svakodnevno.

I sad ja vas pitam .... kad smo se izgubili u vremenu i prostoru i kad smo izgubili svaku vezu sa stilom, ukusom i kombinacijama?
Natasa draga, kad bi samo privirila malo ovde u Austriju ako nisi bila pa da vidis ovo oblacenje pala bi u nesvest...Ja sam se vec navikla a u prvo vreme se okretala i coktala ko zadnja seljanka ne verujuci u ono sto vidim...Pa kad dodjem u Beograd svi su mi elegantni i doterani...iako mnogi ne mogu sebi da priuste markiranu odecu...Ovo je cirkus kazem vam...Najgore se odevaju ove iz Latino americkih zemalja, turkinje nose svoju tradicionalnu nosnju vecinom a nase Bosanke nek me izvinu jos ne izlaze pojedine iz helanki :!: Hladna trajna i brkovi su i dalje moderni...Naravno ima i finog sveta ne kazem..Austrijanki nema mnogo lepih ai su zato i sminkom i frizurom na prvom mestu...garderoba je manje vise markirana...Cipele su najvaznije kao i tasna...Kazem ima svega pa nemoj da te cudi kad tu i tamo naletis na nesto kod nas...Evropa je primila svakog...
 
random_cloud_form:
anakin:
juce izadjem iz kuce i provalim da je sve na meni kinesko! farmerke, majca, skuter, kaciga, ranac i patike!

a gacice? zaboravila si da pomenes gacice. nisu valjda i one kineske proizvodnje?

kinezi izmilsili gaciice koje mozes da pojedes :lol:
rastragas ih cicike i onda mrlmlja njam njup :D

a druge su sa mirisom znoja / pogrebi pomirisi varijanta 8)
 
ma katastrofalno odevenih ljudi ima svugde...zar ste zaista milsili da toga ima samo ovde?

blago vama devojke i žene, vi umete....vi ste u kvalitetnoj odeći koja je istovremeno i elegantna i govori o vašoj ličnosti...mislim niste uniformisane... baš vam zavidim.
 
gurmanci:
Koliko vam se puta desilo da sretnete osobu odevenu, obuvenu, nafriziranu i nasminkanu sa ukusom, ali kad progovori... :shock: ?
Takvi se mogu sresti na svakom koraku :cry: Tako nešto verovatno proističe iz copu/paste varijante, dovoljno je progledati poneki "žurnal" i videti odevnu kombinaciju koja ti se dopada, ako imaš dovoljno novca onda to na lak način obezbediš . Drugačije je kada vidiš osobu koja je svojim izgrađenim estetskim ukusom uklopila neku kombinaciju i dala joj lični pečat. Nesvesne i neosvešćene osobe su jedino u stanju da preslikaju ono što vide na drugima a pritom apsolutno ubeđene kako je baš to pravo za njih. Grozno je izaći na ulicu, gledati ljude koji kao da se oblače iz istog magacina. Na stranu to što su krpice u našim radnjama preskupe a celokupna ponuda se svede na buvljake i kineze. Hoće li ova zemlja jednom postati normalna :roll:
 
A zasto pridajete toliko vaznosti garderobi?
Ok, svaki covek je esteta i zeli da lepo i privlacno izgleda ali ne mislim da odeca govori mnogo o coveku.Meni je licno vazno da osoba ne bude neuredna, vulgarno odevena i da njeno odevanje zadovoljava minimum estetskih standarda kao i da je prilagodjeno prilici u kojoj se osoba nalazi.
Dakle, pre svega mi je bitna kultura koja se iskazuje kroz nacin odevanja.

A ovde se govori o proceni licnosti na osnovu odevanja, proceni individualnosti...a koje vi to osobine mozete da procenite na osnovu odevanja?
Evo pitanja, sta vi mozete da zakljucite o osobi na osnovu njene garderobe?
Ja mogu da provalim originalnost-ali samo na estetskoj razini(ja bih to nazvala ekstravagancijom),ponekad dozu egzibicionizma, materijalni status, urednost...jos ponesto ponekad ali da ne ulazim sad u pisanje romana...nista o samoj licnosti...
Isto tako pomenuta je individualnost-mnoge izrazite antikonformiste i individualce je jednostavno bas briga sta ce obuci (naucnike, recimo :lol: )...

Sve u svemu, cini mi se da previse vaznosti pridajemo materijalnim vrednostima...
Sto me ipak nije sprecilo da mastam o jednim cipelama vec danima i da ih danas kupim...
Ah,moje leeepe cipele... :lol:
 
S_K_V_O:
a koje vi to osobine mozete da procenite na osnovu odevanja?
Evo pitanja, sta vi mozete da zakljucite o osobi na osnovu njene garderobe?
Mogu da procenim da li je uredna ili aljkava, da li je originalna,da li je prosta ili ne, da li joj je bitno da ostavi utisak oblacenjem,... nije tu rec O ODECI, vec i o NACINU NA KOJI SE TA ODECA NOSI...

I prestanite vise da pricate kako spoljasnjost nije bitna. JESTE JER I ONA GOVORI O ONOME STO JE UNUTRA.
 
ajde bre cutite nemate pojma sta je neukus.
ja se secam lepih, utegnutih devojaka iz srbije.
ovde je katastrofa,ni u parizu nema neke garderobe(sem ako nije neki italijanski kreator)
posle italijanki najsredjenije smo.
ima promasaja naravno al u sustini mislim da nase devojke imaju vise stila nego para da ga podrze.ovde je suprotno
 
hm... da. u suštini Julian je u pravu

nije lepo ljude ceniti prema izgledu jel?
mada sve podkulture recimo "govore" kroz odeću, spoljni izgled...
ali kad je u pitanju moda, dolazi do zbrke...
moraću da objasnim ali ne oma...mrzi me.
 
He, he... a jeste li vi videli nemice? Pa jos one istocne? Meni je svaki dolazak u BG bio kao dolazak na modnu reviju... jedino sto mi se u DE vise svidjalo jeste da je svako mogao da fura svoj stil, dok kod nas postoji izvesna doza uniformisanosti.

A mislim da stil, ciji je i odevanje deo, svakako odslikava neciju licnost i da se na osnovu toga o nekome puno moze zakljuciti.
 
FATALNA ŽENA OD JUČE:
Ciklama-crna trenerka, nežno roze majica sa aplikacijama, beli set sa kraćim rukavima, u ruci bela košulja sa dugi rukavima, torba drap, a papuče (na trenerku :shock: ) braon-žućkaste.

Čoveče, SMRT U DISKOTECI.

Ma ne mora ništa da bude firmirano, ali ne moguće da ne znamo ni 2 boje da sastavimo kako valja.
 
Hm...mozda je daltonista pa verovatno misli u sebi: E, sto sam lepa ovako u zelenom, i trenerkica i papucice, sva sreca sto kupih i ovaj zeleni topic, a i ova mamina zelena kosuljica mi se bas lepo uklopila... :D a vidi ovu sto me zagleda svako jutro sta imam na sebi al se ona usarenila... :shock:
 
tasicka:
Hm...mozda je daltonista pa verovatno misli u sebi: E, sto sam lepa ovako u zelenom, i trenerkica i papucice, sva sreca sto kupih i ovaj zeleni topic, a i ova mamina zelena kosuljica mi se bas lepo uklopila... :D a vidi ovu sto me zagleda svako jutro sta imam na sebi al se ona usarenila... :shock:

Ma jok .. ovo je neka druga žena .. prvi put je videh juče
 
Greene1:
A mislim da stil, ciji je i odevanje deo, svakako odslikava neciju licnost i da se na osnovu toga o nekome puno moze zakljuciti.

A sta to, konkretno?
Hajdemo malo na teren konstruktivne rasprave...zanima me sta to vi zakljucujete o licnosti na osnovu odevanja?

P.S. Zene ne mogu da budu daltonisti, posto je to bolest koja je vezana za y hromozom. ;)
 
S_K_V_O:
Greene1:
A mislim da stil, ciji je i odevanje deo, svakako odslikava neciju licnost i da se na osnovu toga o nekome puno moze zakljuciti.

A sta to, konkretno?
Hajdemo malo na teren konstruktivne rasprave...zanima me sta to vi zakljucujete o licnosti na osnovu odevanja?

P.S. Zene ne mogu da budu daltonisti, posto je to bolest koja je vezana za y hromozom. ;)


Kada neko nema odnos prema bojama i uklapanjima boja, možeš doći do zaključka da ta osoba nije esteta.
Kada npr. kombinuje papuče (elegantne) i trenerku (što je stilski neprihvatljivo) ona možeš zaključiti da je ta osoba prilično nemarna.

Eto, sada sam se toga setila, a setiću se još.
 
tasicka:
S_K_V_O:
P.S. Zene ne mogu da budu daltonisti, posto je to bolest koja je vezana za y hromozom. ;)

..samo sam karikirala malopre..ali, moram da priznam nisam znala za to. Kako smo mi zene u prednosti :lol: Mozda sada neke zene misle: Prokletstvo, nasta sad da se vadim??? :cry:
Daltonizam u principu žene prenose na svoje muške potomke, znači "nose" anomaliju na X hromozomu. A zašto ne mogu da obole? Zato što bolestan X pokriva njen drugi zdravi X, što kod muškarca nije slučaj jer ima samo jedan X i jedan Y. Kada žena može da oboli? Ako joj je majka prenosilac te bolesti a otac boluje od te iste bolesti = ona nasljeđuje bolest.

Upravo ovo sam učila nekada davno na izbornoj nastavi iz genetike. Slično ovako se prenosi i hemofilija.
 
CaLiMeRo:
S_K_V_O:
a koje vi to osobine mozete da procenite na osnovu odevanja?
Evo pitanja, sta vi mozete da zakljucite o osobi na osnovu njene garderobe?
Mogu da procenim da li je uredna ili aljkava, da li je originalna,da li je prosta ili ne, da li joj je bitno da ostavi utisak oblacenjem,... nije tu rec O ODECI, vec i o NACINU NA KOJI SE TA ODECA NOSI...

I prestanite vise da pricate kako spoljasnjost nije bitna. JESTE JER I ONA GOVORI O ONOME STO JE UNUTRA.

mmmm...da...to možda među nama mlađima (ne zahvaljujte mi na komplimentu).
Osobe koje ja stvarno istinski poštujem i divim im se i volim (govorim o dve, jednoj m. i jednoj ž.) - nisu operisane od stila, nego su onako, skockana casual varijanta - e TU ličnost dolazi do izražaja!
Ne zaslepi te bojama ni frizurom...ne, čim uđe u prostoriju (ja to znam jer r jednom slučaju čujem štiklice kako hitaju energično, i ZNAM ko dolazi, u drugom mi spusti ruku na teme, jedan čika, i znam ko je i po tome što se svi osećamo za 50 odsto bolje nego pre tog minuta kad je stupio nogom :P )
S druge strane, preterana igra bojama, svakodnevna, e...to me malo plaši. Ali - laka je za saradnju, samo drečava ko i boje joj (privatno), što, opet, nije nimalo važno. Optimistično, ali malko preterano...ili nisam uvek raspoložena za vatromet boja...:roll:
E, ja sam dosadna - volim maslinasto zelenu i pepito :lol:
 
Ovde je reč isključivo o ukusu i stilu u odevanju, međutim ja mogu da sudim o nekoj osobi tek kad progovorim sa njom i kad vidim dom u kome živi. U životu sam viđala izuzetno elegantne i sa stilom obučene osobe kod kojih je u kući neviđeni svinjac
i obrnuto.
Mene na primer nervira, kad neko dođe u hotelsku trpezariju na večeru u plastičnim papučama, beloj majici (podkošulji) i aljkavim bermudama, prljave neočešljane kose - onako seljoberski sindikalnog izgleda...
Zatim sve ove spodobe što gledamo po televizijama, sa silikonima, nekom drečavom bojom kose, nekim vulgarnim izrazom lica, koje jedino znaju da kažu definitivno i kul!
 
NatasaNatasa:
S_K_V_O:
Greene1:
A mislim da stil, ciji je i odevanje deo, svakako odslikava neciju licnost i da se na osnovu toga o nekome puno moze zakljuciti.

A sta to, konkretno?
Hajdemo malo na teren konstruktivne rasprave...zanima me sta to vi zakljucujete o licnosti na osnovu odevanja?

P.S. Zene ne mogu da budu daltonisti, posto je to bolest koja je vezana za y hromozom. ;)


Kada neko nema odnos prema bojama i uklapanjima boja, možeš doći do zaključka da ta osoba nije esteta.
Kada npr. kombinuje papuče (elegantne) i trenerku (što je stilski neprihvatljivo) ona možeš zaključiti da je ta osoba prilično nemarna.

Eto, sada sam se toga setila, a setiću se još.


NatasaNatasa je vec nesto napisala, da dodam i ja svoje misljenje:
kako je neko obucen i kako nosi odecu, uz razgovor sa tom osobom moze mi dati jos nekoliko ideja o njenom karakteru: da li je vise "natural" ili je vise "urbani" tip, da li je osoba vise porodicno orijentisana ili je vrlo ambiciozna i karijerista, poneku sugestiju o njenoj profesiji (npr. tipican advokat obicno ne izgleda kao tipican razbaruseni profesor filozofije), ponekad i nesto o njenim karakternim crtama (dezenirana odeca ili jednobojna, sitni ili krupni dezen, nakit, frizura, ostre i jasne linije ili meke linije i prevoji...), mozda nesto i o urednosti, odgovornosti...
Naravno, UVEK se moze desiti da izgled prevari i da se ispod odredjenog "pakovanja" krije licnost koja mu je cista suprotnost, recimo da je ovo sto sam navela stvar statistike.
 

Back
Top