Comp=====>TV Problem

yoker86

Početnik
Poruka
18
Da li mogu da povezem TV i Comp. Graficka ima TV izlaz, ali na TV-u imam samo obican antenski ulaz, nema ni s-vhs ni scart. Procitao sam da moze uz pomoc s-vhs kompozitivnog adaptera ali niko nije cuo za tu spravicu :?: :?: :?:
 
Ja sam nekada imao taj problem pa sam ga resio tako sto sam signal poslao kroz video rekorder. Ako ga imas sigurno ima skart pa mozes na njega prikljuciti racunar preko odgovarajuceg adaptera (skart + cicn ulazi), a sliku sa videa poslati preko antenskog kabla.
Inace postojali su neki adapteri za Sony playstation koji konvertuju digitalni u analogni signal i sluze za takva povezivanja, ali se malo teze nalaze i kostali su oko 25evra.
 
Kao sto je stanoje rekao video je od velike pomoci kod povezivanja na stare
televizore.

Ako tvoj TV ima samo antenski ulaz onda je na njega ne moguce dovesti bilo koji
signal osim specificnog antenskog koji ide na TV tjuner. Cuo sam za jedan
slucaj direktnog lemljenja na ploci ali tu su bile komponente za scart ali
on nije bio postavljen.

Sto se tice tvog slucaja...

Od S-vhs odnosno S-video je moguce jako lako dobiti kompozitni signal odnosno
poznatiji kao zuti cinc. Ali ti to nista ne znaci ako nemas na svom TV-u
takav ulaz ili video da povezes preko njega.
Za ovaj kabel ti je potreban jedan 4 pin-ski miniDin konektor,jedan keramicki
470 pF kondenzator,zenski ili muzki cinc,malo kabela i lemilica.

A izlaze sa ove slike(zenski konektor):

/4 3\
\2 1/


prespojis ovako:

1+2 = kompozitni video signal(cinc sredina)

3+(4+470pF) = kompozitni masa(spolja)

Ili idi u bilo koju radnju pa kupi s-video kabel,ako je to ono sto ti treba.

Poz.
 
stanoje:
Ja sam nekada imao taj problem pa sam ga resio tako sto sam signal poslao kroz video rekorder. Ako ga imas sigurno ima skart pa mozes na njega prikljuciti racunar preko odgovarajuceg adaptera (skart + cicn ulazi), a sliku sa videa poslati preko antenskog kabla.
Inace postojali su neki adapteri za Sony playstation koji konvertuju digitalni u analogni signal i sluze za takva povezivanja, ali se malo teze nalaze i kostali su oko 25evra.

Ali nemam video rekorder da li postoji neka mogucnost da se poveze preko dvd playera ili vhs playera. :?: :?: :?:
 

Back
Top