Operacija krajnika kod deteta

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Poslednjih nekoliko meseci dete ima upalu srednjeg uha koje se manifestovalo samo blagim bolom u levom uhu.Predhodilo joj je lecenje streptokokus bakterije sa 7 inj.penicilina posle cega joj je bilo dobro.Kada se javila upala uha,nije imala temperaturu,niti curenje iz nosa,niti slajm u grlu.Kod dr.na ORL je receno da ima puno sekreta i da su slusni kanli zapuseni tako da je prilikom pregleda ustanovljeno da joj je sluh prilicno umanjen,mada ona normalno reaguje na zvuke.Lecena je sa vise vrsta lekova koji nisu imali efekta,poslednja terapija joj je bio Defrinol i Fluimucil 1oo kao i neki sirup protiv alergije/zaboravila sam naziv/i to je dalo mali pomak.Dr.ORL savetuje operaciju krajnika jer smatra da je to uzrok upali uha.Dete ima izrazeno uvecane krajnike sa belim mrljama ali bez ikakvih simptoma,kao i izrazene podocnjake.Molila bih neko strucno lice da mi odgovori sta misli na osnovu navedenog i da li je bas neophodna operacija kao i preporuku ustanove u kojoj se to obavlja?Hvala!
 
blizance:
Poslednjih nekoliko meseci dete ima upalu srednjeg uha koje se manifestovalo samo blagim bolom u levom uhu.Predhodilo joj je lecenje streptokokus bakterije sa 7 inj.penicilina posle cega joj je bilo dobro.Kada se javila upala uha,nije imala temperaturu,niti curenje iz nosa,niti slajm u grlu.Kod dr.na ORL je receno da ima puno sekreta i da su slusni kanli zapuseni tako da je prilikom pregleda ustanovljeno da joj je sluh prilicno umanjen,mada ona normalno reaguje na zvuke.Lecena je sa vise vrsta lekova koji nisu imali efekta,poslednja terapija joj je bio Defrinol i Fluimucil 1oo kao i neki sirup protiv alergije/zaboravila sam naziv/i to je dalo mali pomak.Dr.ORL savetuje operaciju krajnika jer smatra da je to uzrok upali uha.Dete ima izrazeno uvecane krajnike sa belim mrljama ali bez ikakvih simptoma,kao i izrazene podocnjake.Molila bih neko strucno lice da mi odgovori sta misli na osnovu navedenog i da li je bas neophodna operacija kao i preporuku ustanove u kojoj se to obavlja?Hvala!

A koliko je dete (dechak, devojchica?) I gde je leceno? Po navedenom nije obavezno ali sasvim je moguce i veoma verovatno da krajnici jesu problem, da je dete 'pasivni kliconosa' a kako je put do uha zbog kratke Eustahijeve tube veoma brz, bakterijske infekcije iz grla se veoma lako prenose...Da li je vadjen treci krajnik?
 
U pitanju je devojcica,stara 3 godine.Lecena je u d.z.Stari Grad.Nemam razloga da sumljam u strucnost osoblja ovog d.z.jer sam uglavnom zadovoljna njihovim kadrom samo bih volela da cujem jos necije misljenje cisto onako kao radoznali roditelj.
 
Raspitala se: dete od 3. napunjene godine moze operisati krajnike, sa zejlenom tezinom od 15 kg.
Dakle, pedijatar je bio u pravu kada Vam je sugerisao operaciju krajnika zbog dugotrajne hronicne upale srednjeg uha.
Pozdrav

p.s. Operaciju mozete uraditi na decijom kinici u Tirshovoj ili na Institutu za majku i dete, to je rutinska interevencija pod uslovom da je dete zdravo (da je bris grla i nosa sterilan) u trenutku operacije.
 
WithdrawnWater:
Raspitala se: dete od 3. napunjene godine moze operisati krajnike, sa zejlenom tezinom od 15 kg.
Dakle, pedijatar je bio u pravu kada Vam je sugerisao operaciju krajnika zbog dugotrajne hronicne upale srednjeg uha.
Pozdrav

p.s. Operaciju mozete uraditi na decijom kinici u Tirshovoj ili na Institutu za majku i dete, to je rutinska interevencija pod uslovom da je dete zdravo (da je bris grla i nosa sterilan) u trenutku operacije.
Kao prvo,da se zahvalim na pomoci koju ste mi pruzili ovim informacijama.Jutros smo bili na savetovanju kod dr.Subarevica na Inst. za majku i dete,on je takodje rekao da je pozeljno operisati sva tri krajnika.Inace rezultati sa merenja sluha su bili dobri/sto je kontradiktorno rez.iz d.z.od 05.08.pa sam malo zbunjena/Zakazali smo operaciju za mesec-ipo dana kod pomenutog dr.jer smo dobili preporuku od zadovoljnih pacijenata.Nadam se da smo dobro postupili,mada me zaista bune rezultati u vezi uha.
 
Ja nemam ni jedan krajnik.
U drugoj godini operisao sam treci krajnik i znam da smo te godine po savetu doktora morali da idemo na more,inace ja sam imao problema valjda sa disanjem.
Druga dva sam operisao sa nekih desetak godina problem je bio taj sto sam imao ceste upale grla( budu kao ping-pong loptice kada su pod upalom) da napomenem da je operacija radjena pod lokalnom anestezijom.
Sve te operacije je vrsio dr.Nektarijevic koga zovu BOMBA,on je inace vec duze vreme u penziji a radio je u BG.
 

Back
Top