Da li graficka umire?

bo_Rs

Obećava
Poruka
93
U poslednje vrijeme mi se s vremena na vrijeme pojavljuju smedje linije sa desne na lijevu stranu ekrana, tesko je opisati tacno kako izgleda ali ih bude dosta, smanjuju se povecavaju, neke prate kursor misa.
to traje cca pola minuta i onda je sve ok.
Inace graficka je radeon 9250
 
bo_Rs:
U poslednje vrijeme mi se s vremena na vrijeme pojavljuju smedje linije sa desne na lijevu stranu ekrana, tesko je opisati tacno kako izgleda ali ih bude dosta, smanjuju se povecavaju, neke prate kursor misa.
to traje cca pola minuta i onda je sve ok.
Inace graficka je radeon 9250
Jesi li menjao skoro graf.kartu :?:
 
Ma nisam nista mijenjao otkad sam kupio racunar.
Znam da je karta slaba ali mi npr. u igrama ne pravi nikakve probleme kao sto su prekidi i sl. inace racunar sam kupio prije 7 mjeseci, ali sam ga otvarao zbog ciscenja tako da nemam garanciju :(
 
bo_Rs:
U poslednje vrijeme mi se s vremena na vrijeme pojavljuju smedje linije sa desne na lijevu stranu ekrana, tesko je opisati tacno kako izgleda ali ih bude dosta, smanjuju se povecavaju, neke prate kursor misa.
to traje cca pola minuta i onda je sve ok.
Inace graficka je radeon 9250

graficka nemoze da umire , moze samo da bude ziva i mrtva , tako da to odmah eleminisi problem nije graficka kartica kao pojam hardvera .
problem je monitor kao pojam hardvera , a sve ostalo moguce je softver.
 
Mislim da nije monitor jer kada se te linije pojave, i kada zatvorim trenutni prozor one nestanu, tj. nisam ih primijetio na desktopu, vec samo kada mi je neki prozor otvoren.
Zaboravio sam reci da se to najcesce desava kada dugo radim u photoshopu i nakon toga...
A sta konkretno podrazumijevas pod softverskim problemom?
 
123456789:
bo_Rs:
U poslednje vrijeme mi se s vremena na vrijeme pojavljuju smedje linije sa desne na lijevu stranu ekrana, tesko je opisati tacno kako izgleda ali ih bude dosta, smanjuju se povecavaju, neke prate kursor misa.
to traje cca pola minuta i onda je sve ok.
Inace graficka je radeon 9250

graficka nemoze da umire , moze samo da bude ziva i mrtva , tako da to odmah eleminisi problem nije graficka kartica kao pojam hardvera .
problem je monitor kao pojam hardvera , a sve ostalo moguce je softver.

Nije tacno da ne moze da umire.Ja konkretno imam jednu MX 440 u jednoj staroj masini i ona umire, tako sto joj memorija ne radi bas najbolje tj. u koji god racunar je stavim ona ima neke tackice po ekranu.Znaci grafika i tekako moze da ,, umire ,, radi ali ne kako treba.
 
Tačno je to da može grafička da umire, i ja sam imao GF2 MX400 sa kojom se i u najnezahtjevnijim igrama pojavljivale pruge da bi se ubrzo komp restartovao. Što se tiče hardvera, mislim da uzrok može biti ili Video ili Sistemska memorija.
 
Ma moze da bude i monitor. Meni su se pojavljivale horizontalne pruge na izrazito svetlim podlogama (npr. kad se otvori neki prozor u Exploreru), ali se nisu videle na slikama ili kada je uopshte neshto tamnije na ekranu. :?
 
puki68:
123456789:
bo_Rs:
U poslednje vrijeme mi se s vremena na vrijeme pojavljuju smedje linije sa desne na lijevu stranu ekrana, tesko je opisati tacno kako izgleda ali ih bude dosta, smanjuju se povecavaju, neke prate kursor misa.
to traje cca pola minuta i onda je sve ok.
Inace graficka je radeon 9250

graficka nemoze da umire , moze samo da bude ziva i mrtva , tako da to odmah eleminisi problem nije graficka kartica kao pojam hardvera .
problem je monitor kao pojam hardvera , a sve ostalo moguce je softver.

Nije tacno da ne moze da umire.Ja konkretno imam jednu MX 440 u jednoj staroj masini i ona umire, tako sto joj memorija ne radi bas najbolje tj. u koji god racunar je stavim ona ima neke tackice po ekranu.Znaci grafika i tekako moze da ,, umire ,, radi ali ne kako treba.

znaci da je pokvarena , ali neverujem da ce da uskoro crkene , imacs jos dugo fore zezati se sa tom karticom .
Pod softverskim problemom sam podrazumevao WIndows (znaci probaj sve , instaliraj najnovije drivere za karticu , ako nece onda digni sistem opet ) probaj sve zivo , vadi je iz kompa nosi kod prijatelja , drndaj , muvaj , samo u pokusaju da dokazes da je citava , ako dokazes da je kartica ispravna onda ces lako naci u cemu je problem .
 

Back
Top